V priemere klientom na provízii ušetríme 2435€
Máte otázku?

Napíšte nám ju sem a my Vám ZADARMO odpovieme

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Zadajte čo hľadáte

Dane a odvody

Rady a odporúčania vypracované v spolupráci s odborníkmi pre daňovú a odvodovú povinnosť pri predaji či prenájme nehnuteľnosti.

Zobraziť príspevky

Financovanie

Rady a odporúčanie pre financovanie nehnuteľnosti, postrehy z praxe. Načo si dať pozor pri podpise úverových a záložných zmlúv.

Zobraziť príspevky

Kataster

Podanie návrhu na vklad zmeny vlastníka, vecné bremená a iné šablóny a odporúčania pri komunikácii s katastrom nájdete tu.

Zobraziť príspevky

Kúpa nehnuteľnosti

Načo si dať pozor pri kúpe pozemku, domu a bytu. Aké podklady mať nachystané a ako prebieha celý postup. Viac o kúpe prvej nehnuteľnosti tu.

Zobraziť príspevky

Marketing nehnuteľnosti

Všetko o správnom spracovaní nehnuteľnosti a jej prezentácii. Prečo používať 3D obhliadky, profesionálne fotografie a inzerciu na všetkých portáloch.

Zobraziť príspevky

Po predaji

Podpisom kúpnej zmluvy to nekončí. Ako funguje trvalý pobyt, zmena odberateľov a odporúčania pre podpis odovzdávacieho protokolu.

Zobraziť príspevky

Pozemok

Vyňatie pozemku, ako sa dopracovať k ÚPI, napojenie na inžinierske siete a mnoho ďalších užitočných rád, či už kupujete alebo predávate pozemok.

Zobraziť príspevky

Pred predajom

Kontrola listu vlastníctva, analýza a správna komunikácia ťarchy pri predaji a mnoho ďalšieho čo radíme spraviť pred spustením predaja.

Zobraziť príspevky

Predaj

Postup pri predaji nehnuteľnosti aj so šablónami zmlúv. Načo si dať pozor a čo skontrolovať. Či ste kupujúci alebo predávajúci, nájdete tu cenné rady.

Zobraziť príspevky

Prenájom

Načo si dať pozor pri prenájme, šablóna zmluvy o nájme a aký rozdiel je medzi krátkodobým a dlhodobým prenájmom, to všetko a ešte viac tu.

Zobraziť príspevky

Realitný trh

Najnovšie trendy a odporúčania pre správanie sa na realitnom trhu a jeho vývoji. Ako nezmeškať príležitosť a ako sa vyvarovať predaju pod cenu.

Zobraziť príspevky

Rezervácia nehnuteľnosti

Úplne prvý krok pri predaji nehnuteľnosti a my Vám prinášame rady a odporúčanie ako to nepokaziť. Dobrý základ oceníte neskôr pri podpise KZ.

Zobraziť príspevky

Najčítanejšie v poradni

Znalecký posudok - kedy ho budete potrebovať a aká je jeho cena?

Znalecký posudok slúži na posúdenie hodnoty nehnuteľnosti, či už konkrétneho domu, bytu, podnikateľského objektu či pozemku. Kedy ho budete potrebovať, aká je cena za posudok a aké papiere si musíte pripraviť pre znalca? Čítajte ďalej.

Čítať teraz

Rozdiel medzi matrikou a notársky overeným podpisom

V prípade, že potrebujete overiť podpis na listine, napr. na kúpnej zmluve, máte dve možnosti: buď vyhľadať najbližšieho notára, alebo navštíviť matriku (mestský / obecný úrad). V nasledujúcom texte Vám pokúsime priblížiť, ktorý úrad sa Vám viac oplatí.

Čítať teraz

Ako určiť cenu nehnuteľnosti

Predávate dom / byt / pozemok, ale neviete ako určiť tú správnu cenu? Nejde vôbec o jednoduchú úlohu - pri nízkej cene môžete prerobiť, naopak, ak cenu nastavíte privysoko, bude sa Váš predaj naťahovať. Naša realitná kancelária Vám ponúka vypracovanie tzv. cenovej mapy zadarmo. Prezradíme Vám aj ako pri stanovení ceny postupujeme.

Čítať teraz

Rozdiel medzi prerušením, zastavením a zamietnutím konania na katastri

Počas našej praxe sme sa stretli s prípadmi, kedy klienti podali podpísané zmluvy s návrhom na vklad na kataster a následne obdržali z katastra list, že konanie bolo prerušené. Okrem prerušenia konania, kataster môže konanie aj zastaviť, alebo zamietnúť. V nasledujúcom texte vám vysvetlíme, kedy tak môže urobiť a čo to pre vás znamená. 

Čítať teraz

Darovacia zmluva a daň z predaja darovanej nehnuteľnosti

Predávate nehnuteľnosť nadobudnutú darovaním a nie ste si istý, či vám vzniká daňová povinnosť? Odpoveď na túto otázku, spolu s podmienkami, pri ktorých ste oslobodený od platenia dane, nájdete v našom článku.

Čítať teraz