Zadajte čo hľadáte

Dane a odvody

Rady a odporúčania vypracované v spolupráci s odborníkmi pre daňovú a odvodovú povinnosť pri predaji či prenájme nehnuteľnosti.

Zobraziť príspevky

Financovanie

Rady a odporúčanie pre financovanie nehnuteľnosti, postrehy z praxe. Načo si dať pozor pri podpise úverových a záložných zmlúv.

Zobraziť príspevky

Kataster

Podanie návrhu na vklad zmeny vlastníka, vecné bremená a iné šablóny a odporúčania pri komunikácii s katastrom nájdete tu.

Zobraziť príspevky

Kúpa nehnuteľnosti

Načo si dať pozor pri kúpe pozemku, domu a bytu. Aké podklady mať nachystané a ako prebieha celý postup. Viac o kúpe prvej nehnuteľnosti tu.

Zobraziť príspevky

Marketing nehnuteľnosti

Všetko o správnom spracovaní nehnuteľnosti a jej prezentácii. Prečo používať 3D obhliadky, profesionálne fotografie a inzerciu na všetkých portáloch.

Zobraziť príspevky

Po predaji

Podpisom kúpnej zmluvy to nekončí. Ako funguje trvalý pobyt, zmena odberateľov a odporúčania pre podpis odovzdávacieho protokolu.

Zobraziť príspevky

Pozemok

Vyňatie pozemku, ako sa dopracovať k ÚPI, napojenie na inžinierske siete a mnoho ďalších užitočných rád, či už kupujete alebo predávate pozemok.

Zobraziť príspevky

Pred predajom

Kontrola listu vlastníctva, analýza a správna komunikácia ťarchy pri predaji a mnoho ďalšieho čo radíme spraviť pred spustením predaja.

Zobraziť príspevky

Predaj

Postup pri predaji nehnuteľnosti aj so šablónami zmlúv. Načo si dať pozor a čo skontrolovať. Či ste kupujúci alebo predávajúci, nájdete tu cenné rady.

Zobraziť príspevky

Prenájom

Načo si dať pozor pri prenájme, šablóna zmluvy o nájme a aký rozdiel je medzi krátkodobým a dlhodobým prenájmom, to všetko a ešte viac tu.

Zobraziť príspevky

Realitný trh

Najnovšie trendy a odporúčania pre správanie sa na realitnom trhu a jeho vývoji. Ako nezmeškať príležitosť a ako sa vyvarovať predaju pod cenu.

Zobraziť príspevky

Rezervácia nehnuteľnosti

Úplne prvý krok pri predaji nehnuteľnosti a my Vám prinášame rady a odporúčanie ako to nepokaziť. Dobrý základ oceníte neskôr pri podpise KZ.

Zobraziť príspevky

Najčítanejšie v poradni

Rozdiel medzi prerušením, zastavením a zamietnutím konania na katastri

Počas našej praxe sme sa stretli s prípadmi, kedy klienti podali podpísané zmluvy s návrhom na vklad na kataster a následne obdržali z katastra list, že konanie bolo prerušené. Okrem prerušenia konania, kataster môže konanie aj zastaviť, alebo zamietnúť. V nasledujúcom texte vám vysvetlíme, kedy tak môže urobiť a čo to pre vás znamená. 

Čítať teraz

Darovacia zmluva a daňová povinnosť

Darovacie zmluvy využívajú najmä ľudia, ktorí chcú svoj nehnuteľný majetok ešte za života previesť na deti, príbuzných alebo iné osoby a týmto spôsobom sa vyhnúť prípadným dedičským sporom.

Čítať teraz

Daň z nehnuteľnosti po dedení alebo dražbe

Daň z nehnuteľností je miestnou daňou, ktorú ukladá mesto alebo obec. Príslušnosť sa stanovuje podľa miesta, kde sa nehnuteľnosť nachádza a obec si sama určuje výšku dane, zníženie alebo oslobodenie od dane, ako aj možnosti podať daňové priznanie elektronicky.

Čítať teraz

Ako funguje realitná služba #bezprovízie - krok za krokom

Nie je Vám jasné ako funguje naša realitná služba #bezprovízie? V ktorom kroku prídeme nafotiť vašu nehnuteľnosť, alebo ako prebieha platba za náš balík? Prečítajte si nasledujúci text, ktorý Vás prevedie celým postupom úspešného predaja nehnuteľnosti.

Čítať teraz

Ako pripraviť nehnuteľnosť na fotenie a 3D obhliadku?

Krátky postup ako sa pripraviť na fotenie ak sme na ceste k Vám s naším profesionálnym fotografom a 3D kamerou. Vašu nehnuteľnosť zvirtualizujeme a nafotíme.

Čítať teraz
Chcem predať #bezprovizie

Dohodnite si nezáväznú obhliadku a my Vám do 24 hodín spracujeme inzerát

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.