Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Okolitá príroda a prístup k hrádzi ponúka dostatočný priestor na regeneráciu a športové vyžitie.
Potraviny
V prevádzke sú 3 obchody s potravinami, väčšie nákupné centrum nájdete v Malackách.
Zdravotné služby
V obci ordinujú dvaja praktický lekári a nachádza sa tu jedna lekáreň.
Školy
Je tu materská aj základná škola s výučbou nemeckého jazyka.
Spojenie MHD
Dostupnosť do väčších miest (Malacky, Bratislava) je zabezpečená autobusovou a vlakovou dopravou.
Vzdialenosť do centra
Záhorská Ves je vzdialená 37 km od Bratislavy, 17 km od Malaciek a 47 km od Viedne.

Záhorská Ves je najzápadnejšia obec Slovenska s výhodnou polohou v blízkosti Rakúska. Od tohto západného suseda ju delí rieka Morava, cez ktorú premáva kompa do dolnorakúskej obce Angern an der March.

Blízkosť Rakúska využívajú ľudia nielen na dochádzanie do práce, ale aj na spoznávanie tejto krajiny. Medzi obyvateľmi, starostami, spolkami či školami týchto dvoch obcí panujú veľmi dobré vzťahy. Deti sa učia už v škôlke nemecký jazyk a vzájomne sa navštevujú na výmenných kurzoch. Táto obec udržiava čulé kontakty nie len so svojimi rakúskymi susedmi z Angernu, ako i okolitými slovenskými obcami Suchohradom a Vysokou pri Morave.

bývanie v Záhorskej Vsi kompa cez Moravu
Kompa cez rieku Morava

Záhorska Ves je prepojená s obcou Angern kompou, ktorá premáva denne od 5. do 22. hodiny a je značne vyťažená - prepravuje sa ňou cca 500 áut denne a stovky ľudí tam a späť. Istý čas sa hovorilo o plánovanej výstavbe mostu, no kvôli nesúhlasu Rakúskych susedov a pre chránenú krajinnú oblasť, sa tento plán istú dobu určite realizovať nebude.

bývanie v Záhorskej Vsi kompa cez Moravu
bývanie v Záhorskej Vsi pohľad na Moravu

Záhorská Ves leží na medzinárodnej cyklotrase Eurovelo 13, ktorá vedie pozdĺž Železnej opony, čím sa Záhorie stáva dostupným aj pre turistov z Rakúska a naopak, Slováci môžu spoznávať krásy Rakúska vďaka kompe, ktorá im umožňuje napojenie na cyklotrasy Rakúska. V obci sa nachádza náučný chodník, ktorý slúži nielen cyklistom, ale aj peším. Nachádzajú sa na ňom náučné tabule o živočích, kultúrnych pamiatkach či histórii obce. Okrem bicyklov sa môžete povoziť člnkami po rieke Morave.

Okrem toho tu premáva od mája do októbra turistický vláčik Záhoráčik, ktorý vyráža zo Záhorskej Vsi a ide až do Plaveckého Podhradia, aj s prípojmi z a do Bratislavy (v Zohore). Cyklisti si uložia bicykel do zadného vagóna, sadnú si a prevezú sa a potom môžu kde chcú vystúpiť a zasa nastúpiť.

bývanie v Záhorskej Vsi športové ihrisko


V posledných rokoch ožíva kultúrny a spoločenský život v obci, medzi obľúbené akcie patrí pochovávanie basy (na konci fašiangov),  či novembrový koncert na počesť rodáčky a opernej divy Lucie Poppovej. Obec bola založená rybármi, preto tu v auguste každý rok organizujú najväčšiu akciu obce Uhranský somíc, ktorú navštevujú l'udia nielen z okolia, ale z celého sveta. 

bývanie v Záhorskej Vsi základná škola
Základna škola

V obci sa nachádza materská a aj základná škola s dlhoročnou históriou. Dostupnosť do väčších miest (Malacky, Bratislava) je zabezpečená autobusovou a vlakovou dopravou. Priama autobusová linka do Bratislavy premáva každé dve hodiny.

V obci ordinujú dvaja praktický lekári a nachádza sa tu jedna lekáreň. Najbližšie zdravotné stredisko nájdete vzdialené 17 km v Malackách (Nemocnica s poliklinikou Nemocničná a.s. ).

V súčasnosti sa tu nachádzajú len menšie potraviny Coop či Môj obchod, no na západnom okraji Záhorskej Vsi je plánovaná výstavba nového komplexu. Jeho súčasťou by nemali byť iba hotelové a rekreačné priestory, ale aj reštaurácia, múzeum, športoviská a nové obchodné priestory.

bývanie v Záhorskej Vsi rekreačný komplex
Vizualizácia: hotelový a rekreačný komplex, zdroj:Global rest

Starostom obce je Boris Šimkovič, ktorý svoj mandát obhájil už 4.krát. Obec má 1 870 obyvateľov, známych aj pod prezývkou Uhrané. Okolitá príroda a prístup k hrádzi, ktorá je súčasťou cyklistickej trasy na Záhorí, ponúka nielen domácim obyvateľom dostatočný priestor na regeneráciu a športové vyžitie.