Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Rekreačné stredisko Modrá Perla, Ekopark relax Čierna voda či golfový Sedin golf resort.
Potraviny
Nakúpiť môžete v Coop Jednote, alebo v prevádzkach Moruša centrum.
Zdravotné služby
Ordinuje tu obvodný lekár, detský lekár, gynekológ, 2 zubní lekári, je tu aj lekáreň.
Školy
V obci sa nachádzajú 2 materské a základné školy (so slovenským aj maď. vyučovacím jazykom).
Spojenie MHD
Každú hodinu premávajú priame spoje do Senca, autobusom sa dostanete až do Bratislavy.
Vzdialenosť do centra
Obec leží v blízkosti Senca, Galanty a Šamorína. Bratislava je vzdialená 50km.

Bývanie v dostupnosti do jednej hodiny od hlavného mesta Bratislavy začína byť čoraz obľúbenejšie. Jednou z obcí, v ktorej sa spája pokoj a skvelá občianska vybavenosť sú aj Veľké Úľany. Do Senca sa dostanete za 17 minút a na Bratislavu vám bude stačiť 40 minút autom.

Obec ponúka kompletnú občiansku vybavenosť - nachádza sa tu materská aj základná škola (s vyučovacím/výchovným jazykom slovenským aj maďarským), pošta, obecný úrad, čerpacia stanica, reštaurácie a kaviarne, banka či knižnica. Na nákup sa môžete vybrať do viacerých predajní potravín Moruša centrum, alebo Coop jednota. 

Kalvária vo Veľkých Úľanoch, zdroj: ulany.sk

Ordinuje tu obvodný, detský a zubný lekár a gynekológ. Neďaleko obecného úradu sa nachádza lekáreň.

V rokoch 2014 -2020 boli Veľké Úľany úspešné v získaní nemalých finančných prostriedkov na projekty, ktoré zlepšili životnú úroveň v obci. Prestavali alebo modernizovali sa materská škôlka, základná škola ale aj hasičská zbrojnica a kultúrny dom. Najvýznamnejším úspechom však bolo úspešné čerpanie dotácie na vybudovanie cyklochodníkov na viac než 1 milión €. Rekreační cyklisti si tak prídu na svoje, keďže v okolí sa nachádza viacero nenáročných cyklistických trás s možnosťou napojenia na cykloturistické trasy v blízkosti Malého Dunaja.

Vo voľnom čase môžete využiť služby neďalekého rekreačného strediska Modrá Perla, ktorý ponúka bazény s vyhrievanou vodou. Stredisko sa nachádza na okraji obce. 

Ekopark Relax Čierna voda, zdroj: ekoparkrelax.sk

Ekopark Relax Čierna Voda je taktiež skvelým tipom na relax a oddych pre celú rodinu. Deti môžu spoznávať zvieratká, ako napríklad muflóny, srny, bažanty, diviaky. Športovci si môžu zahrať futbal, volejbal, bedminton. Alebo si môžete spoločne niečo opiecť na grile. Golfových hráčov poteší kvalitné golfové ihrisko Sedin golf resort priamo v obci. 

Sedin golf resort, zdroj: golfsedin.sk

Ďalšie športovo-rekreačné možnosti sa nachádzajú aj v neďalekých obciach - napr. X-bionics areál v Šamoríne, alebo ďalšie golfové ihrisko Hrubá Borša.

Vo Veľkých Úľanoch vynikajúco funguje miestna komunita, ktorá aktívne komunikuje prostredníctvom sociálnych sietí. Spoznanie nových susedov, alebo výpomoc nikdy nebola jednoduchšia a efektívnejšia. Obec taktiež často organizuje rôzne kultúrne udalosti, ako koncerty, divadelné predstavenia, literárne večere, prednášky a pod. Nudiť sa tu rozhodne nebudete.

V prípade potreby sa dostanete do Bratislavy za cca 40 minút (50km) autom, alebo priamou linkou cez Senec. Cesta vám v tomto prípade zaberie viac ako hodinu. Veľké Úľany sú taktiež vyhľadávané aj pre tých, ktorí pracujú v Senci, keďže sa nachádzajú na hranici dvoch okresov - Galanty a Senca - a do oboch miest je to podobne ďaleko. 

Nedávno sa Veľké Úľany rozšírili o štvrť Ekoosada, v ktorej vzniklo viacero novostavieb rodinných domov. Ak by ste sa sem rozhodli presťahovať, momentálne sú vo výstavbe holodomy, ktoré si môžete upraviť presne podľa vašich predstáv. Túto možnosť volí čoraz viac rodín, pretože je to pre nich pohodlnejšie si zariadiť dom podľa seba než rekonštruovať starší dom. Výstavba tu nie je veľmi agresívna ako v iných satelitných obciach okolo Bratislavy, takže sa to neodrazí na zníženom životnom štandarde. Ešte stále je však niekoľko domov na predaj k dispozícií.

Čo lokalita ponúka: Bývanie v kľudnom prostredí, medzi Čiernou vodou a Malým Dunajom, so širokou ponukou voľnočasových aktivít.

Čo Vás očarí: Kompletná občianska vybavenosť, blízkosť viacerých väčších miest.

Životný štýl: Dostupné bývanie pre mladé rodiny s deťmi.

Čo Vás môže sklamať: jJdine vzdialenosť do hlavného mesta v prípade, že sem potrebujete dochádzať.