Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Staré mesto je výborné na prechádzky či menšie cyklovýlety.
Potraviny
Zastúpené sú všetky väčšie značky, ale nájdete tu aj množstvo lokálnych obchodov či trhovisko.
Zdravotné služby
Poliklinika Mýtna, Univerzitná nemocnica či mnoho iných súkrmných ambulancií je Vám k dispozícií.
Školy
Široká ponuka materských a základných škôl.
Spojenie MHD
Jazdia tu autobusy, trolejbusy a aj eletričky. Linky sú prepojené s hlavnou železničnou stanicou.
Vzdialenosť do centra
Nachádzate sa v centre mesta, všade to máte na skok.

Staré mesto je spoločenským, kultúrnym, politickým či turistickým centrom Bratislavy. Nachádza sa tu väčšina kultúrnych pamiatok a turistických atrakcií, zároveň patrí medzi najlukratívnejšie lokality pre bývanie.

Do Starého mesta prichádza denne veľa zamestnancov, návštevníkov či turistov, preto tu logicky nájdete najviac kaviarní, reštaurácii, barov či fast food stánkov spomedzi všetky mestské časti. Pravidelne sa konajú pred Starou tržnicou street food parky, v zime nájdete na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí Vianočné trhy, počas roka sa tu organizujú aj iné festivaly jedla, preto môžeme Staré mesto označiť aj za gastronomické centrum Bratislavy.

bývanie v Starom meste Stará Tržnica
Stará tržnica, zdroj: staratrznica.sk

Spomínaná Stará tržnica je obľúbené miesto pre koncerty, festivaly, markety a iné podujatia. Pravidelne sa tu koná každú sobotu trh, ktorý ponúka sezónne potraviny vyrobené a vypestované farmármi a malovýrobcami z okolia Bratislavy, ako aj kvalitné špeciality zo vzdialenejších krajín . V lete sa námestie pred tržnicou mení na obľúbene miesto na stretávanie sa s kamarátmi pri dobrom pive z pivárne Shenk a výčapu u Ernőho.

V Starom meste sa nachádza veľa materských škôl, škôlok, základných či stredných škôl, konzervatórium, montessori škôlka, jazykové školy a iné. V prípade zdravotných ťažkostí sa o vás postarajú v poliklinike Mýtna, v Univerzitnej nemocnici Mickiewiczova, no je tu množstvo súkromných ambulancií či sanatórium Koch. V úplnom centre mesta, pri Kamennom námestí sa nachádzajú veľké predajne Tesco, Lidl, Yeme, kúsok ďalej aj Billa a množstvo iných predajní, vrátane bezobalového obchodov Bezobalovo či Dobrožrút. Odporúčame Vám navštíviť obľúbené trhovisko na Žilinskej ulici, kúpiť si tu môžete sezónne ovocie a zeleninu, mäsové a mliečne výrobky, pečivo a iné dobroty.

bývanie v Starom Meste trh Žlinská
Trhovisko Zilinska, zdroj: Facebook

S dopravou v Starom meste môžete mať problém v čase rannej špičky, keď sa do Starého mesta presúvajú zamestnanci z iných mestských častí a detí sú rozvážané do škôl a škôlok. S parkovaním to je taktiež komplikovanejšie. Ak nie ste majiteľom staromestskej parkovacej karty, budete si musiet za parkovanie zaplatiť. Odporúčame využívať mestskú hromadnú dopravu, ktorá je tu zastúpená električkami, autobusmi a trolejbusmi. Veľakrát Vám presun po meste MHD ušetrí veľa času.

električková trať v centre mesta, zdroj:bratislavskenoviny

Aj keď Vám centrum mesta môže pripadať veľmi rušne, aj tu sa nájdu miesta, kde si môžete vychutnať ticho a blízkosť prírody- odporúčame navštíviť Horský park, Slavín, Medickú či Prezidentskú záhradu, Námestie slobody, alebo absolvovať prechádzku po nábreží pri Dunaji, od mosta Lafranconi až po Euroveu. Súčasťou Starého mesta je aj bratislavská ZOO. 

Bývanie v Starom meste patrí medzi to najlukratívnejšie a to sa odráža aj na cene nehnuteľností, ktorá patrí medzi najvyššie z celej Bratislavy. Veľa veľkých developerských projektov tu nenájdete, okrem projektu Vydrica pod Bratislavským hradom. S jej výstavbou sa centrum mesta rozšíri smerom k časti Zuckermandel a už sa tešíme ako táto časť Starého mesta ožije.

bývanie v Starom meste nový projekt Vydrica
Vizualizácia novej časti Vydrica, zdroj: Vydrica.com

Čo lokalita ponúka?

V starom meste nájdete všetko - spoločenské či kultúrne vyžitie, skvelé reštaurácie, kaviarne, bary, umenie ale aj oddych a prírodu.

Čo vás očarí?

Atmosféra mesta, hlavne v letných mesiacoch.

Životný štýl:

Centrum mesta je ideálne miesto pre život hlavne pre mladých ľudí. Rodiny vyhľadávajú skôr okrajové časti Starého mesta.

Čo Vás môže sklamať:

Horšia doprava v ranných špičkách a parkovacia politika.