Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Vo voľnom čase sa môžete venovať cykloturistike, rybolovu či vodným športom.
Potraviny
Nájdete tu viaceré menšie predajne potravín so základným sortimentom.
Zdravotné služby
V Šoporni sa nachádza zdravotné stredisko so všeobecným lekárom a lekárňou.
Školy
Deti môžu navštevovať miestnu spojenú materskú a základnú školu.
Spojenie MHD
Obec spája s okolitými mestami autobusové spojenie, zástavka je na námestí.
Vzdialenosť do centra
Vzdialenosť od Serede je 5 km, Trnavy 20 km, Nitry 20 km, Bratislavy 60 km.

Veľkou výhodou života v obci je jej poloha na rýchlostnej ceste R1 medzi Nitrou a Trnavou, vďaka ktorej to majú obyvatelia všade na skok. Najbližšie mestá sú Sereď (vzdialené 5km), Šala (12km), Trnava, Nitra(20km) a Bratislava (60km). V obci na námestí sa nachádza autobusová zástavka, s pravidelnými linkami do okolitých miest.

Obec Šoporňa má taktiež dobrú občiansku vybavenosť - v blízkosti obecného úradu nájdete lekáreň, poštu, potraviny a ďalšie obchody. Neďaleko sa nachádza pizzeria, krčma a výborná zmrzlináreň, v ktorej sa určite oplatí v letných mesiacoch zastaviť. Miestne deti môžu navštevovať spojenú materskú a základnú školu. Šoporňa má vlastné zdravotné stredisko.

Vo voľnom čase sa môžete rozhodnúť pre cyklistiku, či vodné aktivity na neďalekej vodnej priehrade Kráľová. Tá slúži ako zásobáreň vody pre závlahy, taktiež na rybolov a v neposlednom rade ako miesto letnej rekreácie. Oblasť vodnej nádrže je domovom mnohých vzácnych druhov vodného vtáctva, vďaka čomu si tu prídu na svoje i milovníci prírody a nadšení pozorovatelia vtákov. Kúpanie v priehrade je však len na vlastné nebezpečenstvo.

Čo sa týka cyklistiky, celá táto oblasť je rovinatá, popretkávaná cyklochodníkmi a poskytuje množstvo aktivít, ktoré s vodou úzko súvisia. Obľúbená trasa vedie priamo zo Šoporne do Serede, ďalej pokračuje po prúde Váhu cez Váhovce a Kráľovú nad Váhom až do Šale. V Šali prejdete na druhú stranu Váhu a cez obce Dlhá nad Váhom a Štrkovec sa dostanete naspät do Šoporne. 

cyklistika pri vodnej priehrade Kráľová, zdroj: relaxmagazin.sk


Príjemné miesto na návštevu je aj Jacht Marína Bačorina. Je to malý prístav pri lodenici Šoporňa a pri Vtáčom ostrove, ktorý si vybudovali priaznivci vodných športov a majitelia lodí a plachetníc.

Slabou stránkou života v obci bola v minulosti nevybudovaná kanalizácia, no počas minulého roka sa začalo s jej výstavbou a dokončenie je naplánované na jeseň 2021. Vďaka nej sa život obyvateľov obce značne skvalitní a uľahčí. 

Na záver už len dodáme, že život v obci je veľmi aktívny. Existujú tu viaceré spolky a organizácie, ako napr. poľovnícke združenie, klub paličkovej čipky, zväz záhradkárov, domov dôchodcov či detský folklórny súbor. Každé leto sa konajú hody, ktoré patria medzi najobľúbenejšie udalosti s vysokou účasťou.

Hody v Šoporni, zdroj: soporna.sk


Čo lokalita ponúka: Veľmi dobrú polohu. Obec sa nachádza na dopravnej križovatke medzi Šaľou, Sereďou, Nitrou a Bratislavou.

Čo vás očarí: Cyklovýlety a vodná rekreácia pri vodnej nádrži Kráľová.

Životný štýl: Ide o typickú západo-slovenskú dedinu s vidieckým štýlom života.

Čo vás môže sklamať: Kauzy okolo aktuálneho starostu obce.