Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Cyklistika, korčuľovanie alebo beh, to všetko môžete realizovať na trati pozdĺž Malého Dunaja s napojením až na Dunajskú hrádzu do Hamuliakova alebo opačne popri lesoparku Vrakuňa.
Potraviny
Celkom tri lokálne prevádzky potravín, kde si nakúpite čerstvé pečivo, pričom väčší nakúp vybavíte v Kauflande len o 2 zastávky ďalej. V podunajských Biskupiciach na 10 minút autobusom nájdete aj Billu či Lidl.
Zdravotné služby
Poliklinika ProCare okrem lekárne ponúka množstvo prevádzok všeobecných a špecializovaných ambulancii a lekárov len 5 minút na pešo.
Školy
Okrem materskej školy Slovnafťáčik a SOŠ chemickej do 10 minút chôdze, sa väčšie základné a stredné školy nachádzajú v dostupných Podunajských Biskupiciach (na Bieloruskej, Podzáhradnej alebo súkromná bilingválna ).
Spojenie MHD
Autobusy č. 70 a 87 priamo z Vlčieho hrdla s prestupom v Podunajských Biskupiciach na linky autobusov č. 65,67, 75,78, 79 a trolejbusy č. 201 a 202, či vlaky.
Vzdialenosť do centra
Do centra sa dostanete za 35 minút verejnou dopravou len s jedným prestupom. Autom to nezaberie viac ako 25 minút. Alternatívou je aj vyhľadávaný cyklochodník napojený na mestskú sieť.

Vlčie hrdlo je menej známou lokalitou v susedstve areálu priemyselného závodu Slovnaft, ktorá bola vybudovaná koncom 60tych rokov ako bývanie pre svojich zamestnancov. Lokalita má priemyselný charakter, čo je dané prítomnosťou jedného z najväčších slovenských zamestnávateľov. V okolí závodu vzniklo množstvo subdodávateľských spoločností s výrobnými priestormi, ale aj prevádzky krátkodobého ubytovania pre ľudí v ktorí v nich pracovali. Po mnohých však dnes zostali už len opustené priestory s výnimkou niekoľkých ubytovní.

"4bytovky" vybudované Slovnaftom koncom 60tych rokov

Ak však aj napriek prevládajúcim predsudkom dáte tejto lokalite šancu, zistíte že zámer Slovnaftu sa podarilo viac menej naplniť. Stavby komorných bytových domov so 4 bytmi vo vchode sú rovnomerne roztrúsené, pričom bohatý priestor medzi nimi je vyplnený odrastenými stromami a zelenými priestranstvami. Prevládajúci charakter 2 a pol izbových bytov je ideálny pre mladý pár, respektíve začínajúcu rodinu. Aj keď v okolí absentujú detské ihriská obdobného charakteru ako je na sídliskách zvykom, Vlčie Hrdlo to kompenzuje otvorenými zelenými priestranstvami bez väčšej až takmer žiadnej dopravy.

Výstavba sa tiahne pozdĺž dlhého koridoru chodníka, ktorý Vás zavedie až na autobusovú zastávku Slovnaft, odkiaľ sa autobusom č. 70 a 87 dopravíte na Mlynské Nivy respektíve do Podunajských Biskupíc, kde ďalším prestupom na linky autobusov č. 65,67, 75,78, 79 a trolejbusy č. 201 a 202, či vlak získate komfortné spojenie zo zvyškom mesta. Mnohý oceňujú železničnú zastávku Podunajské Biskupice s pravidelným spojom Regio Jet. Na Čiližskej ulici vo Vrakuni kam sa dopravíte autobusovým spojom má vzniknúť prvý z TIOPov (terminál integrovanej osobnej prepravy), ktorý sa má stať spoločne s električkami, základom dopravnej kostry Bratislavy.

Article Big
TIOP Vrakuňa a obratisko Čiližská

Keď spomíname električkovú prepravu. V okolí tejto miestnej časti sa okrem aktuálne dobudovávaného veľkého dopravného projektu mal čoskoro zrodiť ďalší. Tým je Vrakunská radiála, respektíve prepojenie Podunajských Biskupíc a Vrakuňa do Bratislavskej električkovej siete. Zastávka pri Slovnafte by umožnila, aby takmer štyritisíc zamestnancov tejto firmy využívalo električku namiesto áut a autobusov. Kto sa niekedy pol hodinu presúval po zapchatej Slovnaftskej ulici, vie, aké dobré by to bolo. Nová električka by mala byť pokračovaním trate v Prievoze, pričom jej realizácia predchádza napojeniu Podunajských Biskupíc a Vrakune. Trať by sa mala tiahnuť pozdĺž Prístavnej ulice s pokračovaním popri Slovnafte.

Dokončený úsek D4R7, Bratislava - Nivy

Po dopravnej stránke je nutné spomenúť takmer dobudovaný úsek obchvatu D4R7 susediaci bezprostredne s touto lokalitou, ktorý je pokračovaním úseku Bratislava - Juh (sme Šamorín) a Bratislava - Jarovce respektíve východ, ktorý bude vstupnou bránou do Bratislavy.

V rámci tohto územia vzniklo množstvo prevádzok služieb a voľnočasových aktivít, ktoré ťažia z nateraz uzavretej lokality, ktorá je od ostatných mestských častí oddelená. Na pešo do pár minút od vchodu tu vybavíte prakticky skoro všetko. Nachádza sa tu prevádzka Slovenskej pošty, niekoľko reštaurácii (známa talianska reštaurácia Maranello ako súčasť hotelu Modena, disponuje aj wellness pre verejnosť) a bistier. Vybavíte tu kaderníka ale aj komplexnú zdravotnú starostlivosť prostredníctvom pobočky - Polikliniky ProCare s ambulanciami a lekármi rôzneho druhu. vrátane lekárne. V dostupnej pešej vzdialenosti sú celkom tri menšie potraviny, pričom väčšie reťazce ako Kaufland sú len 2 zastávky autobusom. Potraviny Billa a Lidl, respektíve rozšírené zázemie služieb nájdete v neďalekých Podunajských Biskupiciach.

Športové vyžitie a relax si doprajete v RELAX centre, ktorý ponúka fitness, masáže, sauny, či kolky a nájdete tu aj plaváreň, bedmintonové centrum a tenisový kurt len 13 minút pešo od vchodu. Keď si to zosumarizujeme, tak z perspektívneho hľadiska ide o dobrú investíciu a s ohľadom na nízku nadobúdaciu cenu nehnuteľností, ide o dobrú prvú voľbu bývania, ak pracujete v Bratislave.