Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Priestor na aktívny relax si doprajete v okolí jazera Štrkovec, prechádzky môžete realizovať v areály Csákyho kaštieľu priamo v Prievoze, alebo v vzdialenejšom parku Andreja Hlinku.
Potraviny
Zväčša menšie prevádzky ako Coop jednota, Tesco Express v Perle Ružinova, či Dellia alebo potraviny Kraj v projekte Nuppu, sú doplnené o väčšie prevádzky ako napríklad Lidl na Gagarinnovej.
Zdravotné služby
V pešej dostupnosti celkom tri lekárne, dve sa nachádzajú rovnomerne rozložené na Mierovej ulici a tretia lekáreň sa nachádza v Perle Ružinova. Oceníte aj dostupnú Ružinovskú nemocnicu, ktorá sa nachádza v susediacej miestnej časti Trávniky.
Školy
Do úvahy pripadá základná škola na Mierovej s menším areálom, s následným pokračovaním na gymnáziu L. Novomeského len o kúsok ďalej. Taktiež je tu aj materská škôlka na Šťastnej ulici, alebo English International School of Bratislava.
Spojenie MHD
Po Gagarinovej ulici sú to trolejbusové spoje 42, 71 a 72 a autobusové spoje 66, 96 a 196, pričom do centra je to menej ako 10 minút cesty autobusom.
Vzdialenosť do centra
Gagarinova ulica, ktorá ohraničuje túto miestnu časť so severu a plynulo prechádza do Prievozskej je vďaka buspruhom veľmi rýchlou alternatívou ako sa dostať do centra za menej ako 10 minút.

Prievoz bol historicky samostatnou obcou, pričom až v roku 1946 došlo k jeho pričleneniu k Bratislave ako miestnej časti. Dominuje jej výnimočne zástavba rodinných domov, ktoré majú pôvod v časoch keď sa sem usídľovali zamestnanci niekdajší bratislavských priemyselných závodov. Dnes je toto územie doplnené o niekoľko socialistických bytových domov pozdĺž severnej hranice - Gagarinovej ulice. Významnejším prvkom transformácie tohto územia je projekt Nuppu, ktorý premenil niekdajší priemyselný areál pozdĺž južnej hranice, ktorá je tvorená mestským obchvatom. Ten súvisle lemuje toto územie po jeho južnej a východnej strane. Zo západu je hranica tvorená Bajkalskou ulicou, ktorá ústi do križovatky Prievoz.

Premena brownfieldu na vyhľadávané Nuppu (zdroj YIT)

Na východe zóny sa nachádza zväčša zástavba starších priemyselných budov, ktoré sú dnes prenajatá menším prevádzam rôzneho zamerania. Asi nie je trúfalé povedať, že pre pretrvávajúci nedostatok bývania, môžeme v ďalšej dekáde môžeme očakávať obdobný vývoj ako v prípade Nuppu.

Lokalita má totiž vynikajúcu perspektívu vďaka dvom novým plánovaným úsekom vedenia električkovej trate, ktoré sa tu budú zlievať do jednej smerom na Podunajskej Biskupice. Výhodou bude priame napojenie na Ružinovskú radiálu po Mierovej ulici, alebo na radiálu naprieč Mlynskými Nivami, ako najväčším biznis centrom.

Plánovaná realizácia električkovej radiály do Podunajských Biskupíc a jej prepojenie s Ružinovskou

Miestna časť ako sama o sebe ponúka len zopár menších prevádzok potravín, ktoré sú zväčša situované na prízemí bytových domov. Patria k ním napríklad potraviny Coop Jednota na Mierovej ulici, pozdĺž ktorej je inak koncentrovaná väčšina služieb. Ide o paralelnú ulicu ku Gagarinovej a okrem potravín tu nájdete aj lekáreň, či ďalšie potraviny v rámci známeho rezidenčného komplexu Perla Ružinova. Ďalšie potraviny v rámci reťazcu Delia nájdete v areáli projektu Nuppu.

Spomínaná Perla Ružinova bola svojho času podarený a nadčasový projekt, ktorý prerástol do niekoľkých etáp. Dnes v rámci prízemného podlažia ponúka základnú infraštruktúru pre obyvateľov tejto miestnej časti a to prevádzkami ako DM drogéria, VÚB banka, fitness, či potraviny.

Fitinn v projekte Perla Ružinova

Nespornou výhodou bývanie v tejto časti Ružinova je tepna hromadnej mestskej dopravy na Gagarinovej ulici. Aj bez električky sa vďaka priamemu a rýchlemu spojeniu dopravíte trolejbusom do centra za necelých 10 minút. Rýchlosti a komfortu napomohlo aj odľahčenie dobudovaním obchvatu D4R7, pričom po tejto ulici vstupujú do mesta už len zväčša obyvatelia Podunajských Biskupíc a satelitov Rovinka a Dunajská Lužná. Odľahčenie sa podpísalo aj na veĺmi rýchlom dobudovaní bus pruhov.

V prípade ak sa rozhodnete pre bývanie v Prievoze, viackrát do týždňa si to namierite aj na náprotivnú stranu Gagarinovej ulice, teda do miestnej časti Pošeň (východnejšia časť) a Trávniky (západnejšia). Tu sa v bezprostrednej dostupnosti na pešo otvárajú ďalšie možnosti v podobe potravín Lidl alebo Terno, či väčšie obchodné centrum OC Retro.

OC Retro ako dostupná alternatíve pre obyvateľov Prievozu
Potraviny Lidl na Gagarinovej ulici