Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Voľný čas môžete tráviť v obľúbenom parku Ostredky, alebo v komunitnej záhradke. Renováciou prejde v dohľadnej dobe aj vyhľadávaný park na rohu Tomášikovej a Ružinovskej.
Potraviny
Nakúpiť môžete v predajni Lidl v západnej časti, v potravinách Kraj na Tomášikovej, alebo v potravinách Terno a Malina na Trnavskej ceste. V OC Budúcnosť nájdete rôzne služby.
Zdravotné služby
K dispozícii vám sú viaceré ambulancie, v OC Budúcnosť sa nachádza lekáreň. Do Ružinovskej nemocnice sú to však len 4 zastávky električky.
Školy
Deti môžu navštevovať dve materské školy na Stálicovej alebo Západnej ulici, základná škola sa nachádza na Ostredkov ulici, stredná škola je zastúpená strednou priemyselnou a stavebnou školou a nachádza sa tu aj Paneurópska vysoká škola.
Spojenie MHD
Do tejto časti Ružinova premávajú linky autobusov 70 (na Ružinovskej); 50, 66 a 78 (na Tomášikovej); 39 a 61 (zo severnej strany - Trnavská cesta). Samozrejmosťou je električka č. 9
Vzdialenosť do centra
Na okraj centra mesta v podobe dopravného uzla Trnavské Mýto je to len pár zastávok električky, pričom nastúpiť môžete na ktorejkoľvek zastávke od najvzdialenejšej Astronomickej, po Chlumeckého či na Súmračnej.

Ak hľadáte ideálne rodinné bývanie v meste s podmienkami na dostatok parkov a ihrísk v okolí, v rozumnej dostupnosti do centra, s pozvoľnou a stabilizovanou zástavbou, tak Ostredky sú dobre známou a vyhľadávanou voľbou. Len málo častí v Bratislave vie ponúknuť ideálny pomer zelene k hustote mierky zástavby s vynikajúcim napojením v podobe električky a centrálnym parkom s fitoutom, detskými ihriskami, lavičkami a drobnými sezónnymi prevádzkami.

Park Ostredky

Miestna časť je tradične z juhu ohraničená pokračujúcou Ružinovskou ulicou s obľúbenou radiálou električky. Z východnej strany ju lemuje Tomášiková ulica s Martinským cintorínom a zo severnej strany je to Trnavská cesta ktorá prechádza do západnej hranice v podobe ulice Vrakúnska cesta. Tento hlavný dopravný koridor ma byť čoskoro doplnení o prvý TIOP, o ktorých sme písali dávnejšie v tomto príspevku. Ide o projekt integrovania železničnej dopravy do prepojenia s pozemnou koľajovou dopravou v Bratislave a vo výsledku by ste mali vedieť komforte prestúpiť z vlakového spojenia na spojenie mestskej hromadnej dopravy. Vďaka tomuto budúcemu vynikajúcemu napojeniu na železničnú doprava sa z Ostredkov stane výborná lokalita pre rodiny, ktoré si budú chcieť víkend spestriť aj výletom po Slovensku.

Netypickým prvkom, no o to vítanejším je park uprostred sídliska Ostredky, ktorý je veľmi obľúbený medzi miestnymi obyvateľmi aj vďaka tomu, že tu nepremávajú auta. Ide o krásne miesto medzi domami, kde sa deti môžu bez obáv hrať, pri okrajoch sú len parkoviská a cesta je neprejazdná. Nachádza sa tu niekoľko detských preliezok, Fitpark zóna pre športovcov, veľa lavičiek a hneď pri parku (v OC Budúcnosť) potraviny a cukráreň. 

zdroj: medvedkudajlabku.sk

Ostredky sú známe aj svojim komunitným životom. V spolupráci s OZ Vnutroblok tu bola založená komunitná záhradka, ktorá sa nachádza v areáli Strednej športovej školy. Počas letnej sezóny sa tu organizujú rôzne akcie (pikniky, workshopy, grilovačky, koncerty). Priestor je prístupný všetkým obyvateľom a môžete ho využiť na spoznávanie nových ľudí, prechádzky, čítanie, alebo odpočinok a relax.

zdroj: FB fan page Komunitná záhrada Ostredky

V okolí sídliska Ostredky nájdete potraviny Lidl, alebo Kraj. Posedieť si môžete v cukrárni Ihro, kaviarni, alebo v reštaurácii s vonkajším posedením Planetka. V zrekonštruovanom areáli ZŠ Ostredková sa môžu hrať a športovať deti všetkých kategórii. Okrem toho sa tu nachádza pošta, banky/ bankomaty, materská, základná a aj stredná športová školu, sídli tu Daňový úrad či Paneurópska vysoká škola. V OC Budúcnosť nájdete kaderníctvo, kvetinárstvo, krajčírstvo a iné služby. Na Drieňovej ulici Vás v prípade potreby ošetrí praktický lekár, očný lekár, alebo stomatológ. Neďaleko sa nachádza aj lekáreň.

Do centra mesta sa môžete vydať autom, cesta vám zaberie cca 15 minút, alebo MHD. Premávajú tu spoje 39,50,61, alebo električka č. 9. 

Viac o bývaní v Ružinove si môžete prečítať tu: https://www.osobnimakleri.sk/nehnutelnosti/ruzinov

Čo lokalita ponúka: vyhľadávaná lokalita, veľmi dobrá občianska vybavenosť, blízkosť obchodov, zástavky MHD aj električiek, školy, škôlky, ihriská, dobrá dostupnosť do centra.

Čo Vás očarí: komunitný život - vďaka projektom ako je napr. komunitná záhrada môžete lepšie spoznať svojich susedov, venovať sa pestovaniu aj na sídlisku a stráviť príjemný čas počas spoločných akcii vo verejnom priestore 

Životný štýl: Bývanie ideálne pre mladé rodiny, komunitný štýl života

Doprava: