Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Môžete využiť blízkosť jazier, vodnej zdrže, alebo hrádze.
Potraviny
Nájdete tu viaceré obchody s potravinami, farmárskymi produktmi, ako aj bezobalový obchodík.
Zdravotné služby
K dispozícii je lekáreň a zdravotné služby pre dospelých, deti a dorast.
Školy
Nachádza sa tu materská a aj základná škola.
Spojenie MHD
Autobusy Slovak Lines premávajú v hlavných časoch až 3x za hodinu.
Vzdialenosť do centra
Bratislava je vzdialená 16 km, Šamorín 10 km.

Obec Rovinka je situovaná v blízkosti hlavného mesta, na území nazývanom Žitný ostrov. Od roku 1996 je táto obec začlenená do okresu Senec, Bratislavský kraj.

bývanie v Rovinke

Rovinka sa v posledných rokoch vyznačuje veľkým nárastom počtu obyvateľov a ostáva vyhľadávaným a obľúbeným miestom pre bývanie. Veľkou výhodou bývania v tejto obci je jednoduché spojenie s Bratislavou - do centra Bratislavy sa v ideálnych podmienkach viete autom dopraviť už za 15 minút. Výhodou je aj blízkosť Šamorína, ktorý je vzdialený iba 5 minútovou cestou autom. Okrem toho z Rovinky premáva frekventovaná autobusová doprava do BA (3x za hodinu), na autobusovú stanicu Mlynské Nivy dorazite za menej ako 25 minút.

bývanie v Rovinke

Rovinka ponúka komplexnú občiansku vybavenosť: je tu základná škola, materská škola, kultúrny dom, dom smútku, pošta, potraviny, zdravotné stredisko, detské centrum a iné. Novo vybudovaný City park Rovinka (od r. 2018) je menšie obchodné centrum, kde okrem predajne Billa nájdete aj drogériu, výbornú pekáreň alebo autoumývarku/pumpu. 

Ako príjemné miesta na prechádzky či cyklovýlety Vám poslúžia dve štrkové jazerá - Malé jazero Rovinka (rozloha cca. 10ha) a Veľké jazero Rovinka (60 ha), ktoré návštevníci využívajú na kúpanie a člnkovanie. Ak máte domáceho mazlíčka, tak venčenie a výbeh na veľkej lúke taktiež oceníte. Nachádza sa tu aj viacúčelové ihrisko pre voľnočasové aktivity v areáli školy.

bývanie v Rovinke jazero

Vo vzdialenosti 5 – 6 km je vodná zdrž Čunovo, ktorá ponúka múzeum moderného umenie Danubiana a výborné možnosti športových aktivít (divoká voda, kúpanie, cyklotrasa,..)

Bohužiaľ, Rovinka je súčasťou územia, ktoré je negatívne ovplyvnené prevádzkou Slovnaftu, spaľovne odpadu, ale aj intenzívnou poľnohospodárskou činnosťou. Okrem toho je Rovinka tranzitnou obcou, čím dochádza k znečisteniu ovzdušia aj hustou automobilovou premávkou.  


Čo lokalita ponúka: 

Výhodná poloha v blízkosti hlavných dopravných ťahov

Čo vás očarí: 

Dobré susedské vzťahy, kultúrny program obce

Životný štýl:

Bývanie pre mladých ľudí, ktorým nevadí dochádzanie do mesta 

Čo Vás môže sklamať:

Tranzitná obec - veľký počet prechádzajúcich áut; zápchy v špičkách