Dohodnite si fotenie

Dohodnite si nezáväzné fotenie a my Vám do 24 hodín spracujeme inzerát

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Rača

Mestská časť Rača leží na východnom úpätí Malých Karpát a svojimi bohatými vinohradníckymi tradíciami patrí k najznámejším územiam Bratislavy. Delí sa na 3 miestne časti: Rača, Krasňany a Východné.

23 165 (k 31.12.2016)
2359,69 ha
Mgr. Michal Drotován

O bývaní

Rýchly prehľad

Aktivity
V Rači je veľmi populárna turistika, cyklistika a jazda na horských bicykloch, v zime bežkovanie.
Potraviny
Nachádza sa tu dostatok väčších supermarketov či menších predajní.
Zdravotné služby
K dispozícii sú dve zdravotné strediska, viacero súkromných ambulancií a dostatok lekární.
Školy
Rača zriaduje 6 materských a 2 základné školy.
Spojenie MHD
Do centra sa dostanete linkami č. 3, 5, 7. Autobusové spoje premávajú v rámci Rače.
Vzdialenosť do centra
Centrum mesta je vzdialené 8km, najrýchlejšie sa tam dostanete autom (mimo špičku) / električkou.

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Mestská časť Rača leží na východnom úpätí Malých Karpát a svojimi bohatými vinohradníckymi tradíciami patrí k najznámejším územiam Bratislavy. Delí sa na 3 miestne časti: Rača, Krasňany a Východné. 

bývanie v Rači pohľad na Raču
zdroj: racaweb.sk

Rača patrí medzi obľúbene časti na bývania vďaka vidiecky pôsobiacej atmosfére, blízkosti prírody, možnosťami pre turistiku ale aj vďaka račianskej radiále s možnosťou rýchleho napojenia na centrum mesta. Počas dopravných špičiek treba rátať s rozsiahlejšími zápchami, ale vďaka električkovým spojom viete byť v centre meste doslova za pár minút. Pre odvážnejších je možná cesta do práce aj na bicykli po mestských komunikáciách a chodníkoch. V apríli by sa mal spustiť projekt zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing. 

bývanie v Rači električkové spoje
zdroj: Pravda

Hlavné spojenie s centrom Bratislavy je pokrývané električkami č. 3 a 5 v čase špičiek aj linkou 7. Lokálne spojenie v rámci Rače je zabezpečované autobusmi. V Rači sa tiež nachádzajú železničné stanice Bratislava-Rača a Bratislava-východ.

V miestnej časti Rača je vybudovaná veľmi dobrá občianska vybavenosť, všetko potrebné máte po ruke - v najbližšom okolí nájdete predajne potravín, školy, škôlky, centrá seniorov, banky, poštu, reštaurácie a kaviarne. Chýbať vám môže len väčšie zdravotné stredisko / nemocnica, najbližšia sa nachádza na Hubeného ulici, v časti Krasňany. 

Krasňany sú jedno z najstarších sídlisk Bratislavy. Odtiaľto to je skutočne len na skok na Peknú cestu, do bratislavského lesoparku alebo na Železnú studničku. Nachádzajú sa tu nákupné reťazce Kraj a Lidl, či niekoľko vzdelávacích inštitúcií (stredné odborné učilište, Stredná odborná škola polygrafická a športové Gymnázium Hubeného.)

Okrajová časť Východné trpí slabšou občianskou vybavenosťou, napojenosťou na MHD či  infraštruktúrou, no situácia sa postupne mení k lepšiemu. V súčasnosti tu taktiež nájdete všetko potrebné - poštu, škôlku, potraviny, lekáreň, iné obchody či reštaurácie. Pre potrebu väčšieho nákupu máte v blízkosti nákupné centra AVION Shopping park alebo Shopping palace na Zlatých Pieskoch, alebo supermarkety v iných miestnch častiach Rače.

bývanie v Rači cyklochodníky
Cyklistika v Rači, zdroj: Pravda

Čo sa týka športového vyžitia, v Rači je veľmi populárna cyklistika a jazda na horských bicykloch, mestská časť organizuje viacero pretekov. Plánovaný cyklochodník prepojí centrum mesta s lesmi Malých Karpát cez Račianskú radiálu. Horúce letá lákajú obyvateľov na kúpaliská do Krasnian a Rače. Pre milovníkom iných športov sú k dispozícii rôzne športoviská, ako futbalový štadión, bikrosový areál, tenisové kurty, ihrisko pre pozemný hokej či krytá stolnotenisová hala. Bežci sa môžu zúčastniť Račianského polmaratónu. 

bývanie v Rači turistika Malá baňa
Tip na turistiku: Malá baňa, zdroj: Planet Slovakia

Najznámejším kultúrnym podujatím je jednoznačne Račianske vinobranie. Cez leto sa v miestom amfiteátri v rámci Kultúrneho leta koná množstvo podujatí, najnavštevovanejším je Kino Rača a letné premietanie filmov pod hviezdami.


Čo lokalita ponuka:

Veľa zelene, vinohrady, mnohé turistické trasy smerujúce do Malých Karpát. Zároveň jednoduché spojenie do centra Bratislavy.

Čo vás očarí:

Pokojná, niekedy až vidiecky pôsobiaca atmosféra. Spojenie modernej obce a tradičnými dedinskými veselicami, ako sú hody či vinobranie.

Životný štýl:

Lokalita je ideálne pre milovníkov prírody, športu, ale aj vína.

Čo Vás môže sklamať:

Hustá doprava a kolóny v čase dopravnej špičky.
Ponuka domov v tejto lokalite

No Properties found.

Ponuka bytov

Ponuka pozemkov

No Properties found.

#bezprovizie

profesionálny marketing a osobný realitný maklér

Realitní odborníci

Spoznajte našich realitných odborníkov, ktorí vedia ako správne predať predstavu o bývaní a s ňou aj Vašu nehnuteľnosť.

Právny servis

Náš skúsený právny tím sa postará o to, aby celý proces prebehol rýchlo a bezpečne. My Vám ušetríme čas a nervy, Vy dostanete za svoju nehnuteľnosť viac peňazí.

Appka s kontrolou

Komunikujte ONLINE. Nie len so svojim maklérom, ale aj marketingovým alebo právnym poradcom. Kontrola nad predajom prebieha cez moderný nástroj.

Iné lokality

ak by táto nebola to pravé orechové