Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
V Rači je veľmi populárna turistika, cyklistika a jazda na horských bicykloch, v zime bežkovanie.
Potraviny
Nachádza sa tu dostatok väčších supermarketov či menších predajní.
Zdravotné služby
K dispozícii sú dve zdravotné strediska, viacero súkromných ambulancií a dostatok lekární.
Školy
Rača zriaduje 6 materských a 2 základné školy.
Spojenie MHD
Do centra sa dostanete linkami č. 3, 5, 7. Autobusové spoje premávajú v rámci Rače.
Vzdialenosť do centra
Centrum mesta je vzdialené 8km, najrýchlejšie sa tam dostanete autom (mimo špičku) / električkou.

Mestská časť Rača leží na východnom úpätí Malých Karpát a svojimi bohatými vinohradníckymi tradíciami patrí k najznámejším územiam Bratislavy. Delí sa na 3 miestne časti: Rača, Krasňany a Východné. 

bývanie v Rači pohľad na Raču
zdroj: racaweb.sk

Rača patrí medzi obľúbene časti na bývania vďaka vidiecky pôsobiacej atmosfére, blízkosti prírody, možnosťami pre turistiku ale aj vďaka račianskej radiále s možnosťou rýchleho napojenia na centrum mesta. Počas dopravných špičiek treba rátať s rozsiahlejšími zápchami, ale vďaka električkovým spojom viete byť v centre meste doslova za pár minút. Pre odvážnejších je možná cesta do práce aj na bicykli po mestských komunikáciách a chodníkoch. V apríli by sa mal spustiť projekt zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing. 

bývanie v Rači električkové spoje
zdroj: Pravda

Hlavné spojenie s centrom Bratislavy je pokrývané električkami č. 3 a 5 v čase špičiek aj linkou 7. Lokálne spojenie v rámci Rače je zabezpečované autobusmi. V Rači sa tiež nachádzajú železničné stanice Bratislava-Rača a Bratislava-východ.

V miestnej časti Rača je vybudovaná veľmi dobrá občianska vybavenosť, všetko potrebné máte po ruke - v najbližšom okolí nájdete predajne potravín, školy, škôlky, centrá seniorov, banky, poštu, reštaurácie a kaviarne. Chýbať vám môže len väčšie zdravotné stredisko / nemocnica, najbližšia sa nachádza na Hubeného ulici, v časti Krasňany. 

Krasňany sú jedno z najstarších sídlisk Bratislavy. Odtiaľto to je skutočne len na skok na Peknú cestu, do bratislavského lesoparku alebo na Železnú studničku. Nachádzajú sa tu nákupné reťazce Kraj a Lidl, či niekoľko vzdelávacích inštitúcií (stredné odborné učilište, Stredná odborná škola polygrafická a športové Gymnázium Hubeného.)

Okrajová časť Východné trpí slabšou občianskou vybavenosťou, napojenosťou na MHD či  infraštruktúrou, no situácia sa postupne mení k lepšiemu. V súčasnosti tu taktiež nájdete všetko potrebné - poštu, škôlku, potraviny, lekáreň, iné obchody či reštaurácie. Pre potrebu väčšieho nákupu máte v blízkosti nákupné centra AVION Shopping park alebo Shopping palace na Zlatých Pieskoch, alebo supermarkety v iných miestnch častiach Rače.

bývanie v Rači cyklochodníky
Cyklistika v Rači, zdroj: Pravda

Čo sa týka športového vyžitia, v Rači je veľmi populárna cyklistika a jazda na horských bicykloch, mestská časť organizuje viacero pretekov. Plánovaný cyklochodník prepojí centrum mesta s lesmi Malých Karpát cez Račianskú radiálu. Horúce letá lákajú obyvateľov na kúpaliská do Krasnian a Rače. Pre milovníkom iných športov sú k dispozícii rôzne športoviská, ako futbalový štadión, bikrosový areál, tenisové kurty, ihrisko pre pozemný hokej či krytá stolnotenisová hala. Bežci sa môžu zúčastniť Račianského polmaratónu. 

bývanie v Rači turistika Malá baňa
Tip na turistiku: Malá baňa, zdroj: Planet Slovakia

Najznámejším kultúrnym podujatím je jednoznačne Račianske vinobranie. Cez leto sa v miestom amfiteátri v rámci Kultúrneho leta koná množstvo podujatí, najnavštevovanejším je Kino Rača a letné premietanie filmov pod hviezdami.


Čo lokalita ponuka:

Veľa zelene, vinohrady, mnohé turistické trasy smerujúce do Malých Karpát. Zároveň jednoduché spojenie do centra Bratislavy.

Čo vás očarí:

Pokojná, niekedy až vidiecky pôsobiaca atmosféra. Spojenie modernej obce a tradičnými dedinskými veselicami, ako sú hody či vinobranie.

Životný štýl:

Lokalita je ideálne pre milovníkov prírody, športu, ale aj vína.

Čo Vás môže sklamať:

Hustá doprava a kolóny v čase dopravnej špičky.