Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Vo voľnom čase sa môžete vydať na prechádzky, navštíviť fitness centrá či s deťmi detské ihriská.
Potraviny
Nakúpiť môžete v prevádzkach: Billa, Lidl, Terno, Kraj.
Zdravotné služby
Okrem menších súkromných ambulancii sa väčšina odborníkov sústreďuje v Ružinovskej nemocnici.
Školy
Na výber máte medzi súkromnou odbornou školou, Gymnázium Ivana Horvátha či Ladislava Novomeského.
Spojenie MHD
Pošeň je prepojená so zvyškom mesta električkou č. 9 a trolejbusovými linkami 201 a 202.
Vzdialenosť do centra
Cesta autom vám do centra zaberie 15-25 minút, električkou č. 9 to máte rýchlejšie.

Pošeň je miestnou časťou Ružinova, pre ktorú sú charakteristické skôr staršie paneláky a 4-8 podlažné bytovky. Priestor medzi nimi vypĺňa zeleň a kvalitné verejné priestory s odrastenými drevinami, ktoré dodávajú tomuto územiu osobitý nezameniteľný ráz. Táto časť je zo severu ohraničená Ružinovskou ulicou, po ktorej sa tiahne ružinovská električková radiála s množstvom zastávok a primárnou linkou električky č. 9.

Zo západu je ohraničená Tomášikovou ulicou a výstavbou polyfunkčného charakteru. Je to najmä dom kultúry, ktorý sa s odstupom času premenil na jediné kultúrne stredisko tejto mestskej časti. Sústreďuje sa tu väčšina rôznych záujmových krúžkov, workshopov či príležitostných podujatí.

Zaujímavejšiu budúcnosť však tomuto územiu veští bývalí obchodný dom Prior. Už v minulosti tu mala vzniknúť najdôležitejšia občianska vybavenosť, no s nástupom nového vlastníka - Developer MiddleCap Group, získava tento zámer novú víziu. Pomerne robustný projekt sa skladá z niekoľkých súčastí a má ísť o polyfunkčnú zónu, ktorej súčasťou by bolo bývanie, retail, kancelárie a verejný priestor, výhľadovo aj nové centrálne ružinovské námestie s miestnym úradom.

Zdroj: MiddleCap Group


Pošeň však už dnes ponúka bývanie s výbornou občianskou vybavenosťou - nájdete tu všetky obľúbené prevádzky potravín (Billa, Lidl, Terno, Kraj), rovnomerne rozmiestnené a prístupné pre všetkých obyvateľov, zdravotné strediská a praktické ambulancie, materské, základné ako aj stredné školy a gymnázia (gymnázium Ivana Horvátha a Tomášiková). Pre rodiny s deťmi slúžia viaceré detské ihriská. Ihrisko pri Bachovej ulici sa nachádza medzi ulicami, ďaleko od cesty, s dookola porasteným trávnikom. V jeho blízkosti sa nachádza cukráreň, knižnica, ľudová škola umenia a aj základná škola spolu s osemročným gymnáziom. 

Základné zázemie služieb poskytuje nákupné centrum Kocka na Seberíniho ulici. Nachádza sa tu aj rovnomenný rezidenčný projekt Seberíniho. Ten bol ako rezidenčný bytový dom dlho odmietaný v rámci ružinovskej verejnosti, no teraz sa radí medzi najlepšie developmenty v tejto časti. Na Seberíniho tak vznikol hodnotná stavba, ktorá absolútne vhodným a nerušiacim spôsobom dotvorila danú lokalitu.

Očakávaným projektom je aj pokračovanie projektu Prima park v podobe druhej etapy - Prima park II, ktorý sa s Novým ružinovským centrom má stať súčasťou vízie Ružinovskej promenády. Každopádne okrem spomínaných dvoch developmentov ide o stabilizované územie, ktoré sa Vám kúpou nehnuteľnosti v tejto časti odvďačí pokojným bývaním v dostupnej vzdialenosti do centra, vynikajúcim napojením a zázemím mestskej hromadnej dopravy a v neposlednom rade, zeleným výhľadom z okna na parkový charakter priestorov medzi jednotlivými bytovými domami.

Nákupné centrum Kocka síce z vonku chátra a pripomína nám časy socializmu, ale ponúka množstvo drobných obchodov, prevádzok a služieb: poštu, potraviny, fitness centrum, obuv, krčmu, auto doplnky a dva bankomaty.

Ďalším menším lokálnym nákupným centrom je aj OC Retro, aj keď to sa nachádza už v susednej časti Trávniky - nájdete tu DM drogériu, papiernictvo, kaderníctvo či ďalšiu predajňu potravín Terno. 

Nákupné centrum KOCKA


OC Retro vo vedľajšej časti Trávniky

Dostupnosť do centra mesta je pohodlná a rýchla vďaka električkovej trati (linka č. 3) a trolejbusovým spojeniam (201, 202, 212). Cesta MHD do centra mesta trvá cca 20 minút. Podobne dlho Vám potrvá aj cesta autom. 

Čo lokalita ponúka:

Bývanie v jednej z najobľúbenejších častí Bratislavy.

Čo vás očarí:

Zvyšné časti Ružinova sú len na skok a ponúkajú množstvo športových areálov, parkov, Štrkovecké jazero, nákupy na legendárnej Miletičke, alebo v modernom Freshmarkete.

Životný štýl:

Sídliskové bývanie pre všetky vekové kategórie.

Čo Vás môže sklamať:

Pošeň je jedna z menej udržiavaných miestnych častí Ružinova.