Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Letné kúpalisko Matadorka, cyklochodník do rakúskeho Kittsee, či niekoľko fitnes centier v susedstve
Potraviny
V severnej časti je to Billa na Nobelovom námestí, väčší nákup vybavíte v galérii Tesco ma Panónskej
Zdravotné služby
Zubára či detského lekára a mnoho iných ambulancii nájdete v zdravotnom stredisku na Záporožskej ul.
Školy
Stredná odborná škola technická a Evanjelické lýceu, obe na Vranovskej ulici.
Spojenie MHD
Primárny spoj je autobus č.80 a 89, smer Kollárovo nám., prípadne na Panónskej linka č. 93
Vzdialenosť do centra
Vďaka cyklochodníku nie viac ako 16 minút na bicykli. Využitým MHD ste v centre do 15 minút.

Petržalka Západ

Vo všeobecnosti by sme túto miestnu časť Petržalky mohli rozdeliť ešte na menšie jednotky ako:

  • Stará Petržalka (ohraničená komunikáciami Rusovská cesta, Panónska cesta, Viedenská cesta a ul. Bratská), ktorá sa dynamicky mení z pôvodnej priemyselnej štvrte na moderný downtown
  • Kopčany - menej významná časť, s priemyselným charakterom (dominuje železničná doprava),ktorá čaká na svoju príležitosť vďaka ideálnej polohe v ramenách dvoch železničných tratí, kedysi tu na zástavke Kopčany premávala električka spájajúca Bratislavu s Viedňou, dnes je väčšina objektov v súkromnom vlastníctve. V jej susedstve, miestna časť Vojenský dvor, pripravuje moderný projekt urbanizácie tohto územia pod marketingovým názvom Nesto
  • Kapitulské pole - toto územie sa bude v nasledujúcej dekáde sklonovať stále viac a to najmä vďaka urbanizácie územia developovaného priamo cirkvou

Centrom života je obchodné centrum Vienna gate, ktorý bol daný do užívania v roku 2008. Ide o polyfunkčný objekt, ktorý okrem galérie s mnohým prevádzkami rovnomenného obchodného centra ponúka aj 22 podlažnú rezidenčnú vežu. Lokalite dominovala priemyselná výroba, primárne išlo o závod Matador a export jeho výroby pneumatík aj do zahraničia. Hoci okolie je dnes pomerne nevľúdne, postupne sa začína meniť a už čoskoro tu pribudnú zásadné schémy, ktoré prinesú do lokality nový život a významne zmenia aj jej imidž. Je celkom možné, že klienti, ktorí tu kúpia byt teraz, urobia do budúcna vynikajúcu investíciu. Prvým z projektov bol bytový dom Kopčianka od Metrostavu, nasledovaný veľkým projektom Matadorka od developera ViGroup, ktorá sem priniesla až 325 bytov. Postupne sa pripravuje aj projekt Nová Matadorka, v rámci ktorého sa má historická industriálna Smaltovňa prestavať a doplniť o nové bývanie a komerčné priestory. Developer, Nová Matadorka a.s., pôvodne uvažoval, že haly, ktoré nie sú pamiatkovo chránené, zasanuje, nakoniec sa však rozhodol pre splynutie historickej a súčasnej architektúry.

OC Vienna Gate s rezidenčnou 22 podlažnou vežou
bývanie v Petržalke Západ Kopčany železničná stanica
ŽST Petržalka, zdroj:wikipedia

Najväčší boom tejto lokality sa ešte len chystá a to prípravou projektu Nesto, ktorý má obsahovať množstvo administratívnych priestorov, riešiť otázku bývania ako formou moderných bytových domov (takzvaný co-living), tak aj formou nájomných bytov.

nová časť Petržalky Nesto vizualizácia
Vizualizácia novej časti Nesto, zdroj: Lucron

Blízkosť hraníc s Rakúskom a pešia dostupnosť obce Kittsee (historicky boli tieto dve územie navzájom prepojené) je pre mnohých záujemcov o bývanie v tejto lokalite veľkým lákadlom. Obyvatelia tejto lokality majú priam za rohom aj nákup v Kittsee alebo výlet do rakúskeho Bergu a Hainburgu. V rámci projektu Nesto sa tu pripravuje aj obnova železničného prepojenia s Viedňou, ktorou sa dostanete až k rakúskemu jazeru Neusiedler See. Cyklochodník, ktorý sa tiahne až za Rakúske hranice je napojený na chodníky metropolitného územia, pričom z centra mesta sa sem na bicykli dostanete za 17 minút. Mestskou hromadnou dopravou Vám to nezaberie viac ako 16 minút. Aj keď vývoj a dobudovanie električkovej radiály Petržalka sa tejto lokality dotkne navonok len minimálne, už dnes kvalitná trolejbusová respektíve autobusová doprava porastie na komforte. Okrem zlepšenia napojenia na novo budovaný obchvat D4R7 je to aj plánované posilnenie trolejbusovej dopravy v Bratislave, ktoré robia z tejto lokality ideálne miesto na život.

Okrem fanúšikov cykloturistiky je pre športových nadšencovou častým bodom záujmu v tejto lokalite letné kúpalisko Matadorka, ktoré sa pýši s vonkajším 50-metrovým olympijským bazénom, ale aj vyhrievaným detským bazénom, toboganom či novým členským programom - ranné kúpanie.

Po historickej stránke skrýva Západ Petržalky množstvo vojenských bunkrov z čias pred pádom železnej opony či aj vojenský cintorín v pohraničnom pásme.

vojensky cintorin Petralka
Vojenský cintorín v Petržalke, zdroj: Planetslovakia.sk


Čo lokalita ponúka: 

Dobré dopravné napojenie spolu so železničnou stanicou Petržalka. Množstvo nových projektov a pripravovaná výstavba predpovedá tejto lokalite veľmi výrazný rozvoj.

Čo vás očarí: 

Blízkosť Rakúska, či už autom, na bicykli, alebo aj pešo.