Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
V lete budete tráviť veľa času na pláži Draždiaku, s bufetmi, ihriskami a príjemnou vodou na kúpanie. Cyklisti a korčuliari ocenia Petržalskú hrádzu.
Potraviny
Na severnej strane Panónskej je to Tesco či Lidl, v Slnečnice market dominuje Billa a množstvo menších prevádzok, vrátane drogérie.
Zdravotné služby
Okrem Nemocnice sv. Cyrila a Metoda sa tu nachádza aj množstvo menších ambulancii, v Slnečniciach vrátane lekárne a urológa, čoskoro otvorí očná ambulancia, ortopéd, gynekológ a fyzioterapeut.
Školy
Základná škola Turnianska a Bzovícka budú čoskoro doplnené o moderné školské zariadenie v Slnečniciach.
Spojenie MHD
Po dobudovaní to bude električka s frekvenciou odchodu každých 5 minút, pričom v centre budete za 19 minút. Dnes je to autobusový spoj 90, 91,98 a 191.
Vzdialenosť do centra
Po dobudovaní Petržalskej električky je to do centra mesta 9 zastávok, nie viac ako 19 minút cesty.

Jadrom tejto lokality sú jednoznačne jeden z najväčších a najkomplexnejších developmentov - Slnečnice, ktoré však ťažia aj z vynikajúceho zázemia školských zariadení na severnej strane Panónskej ulice. Táto časť Petržalky je pomyslene rozdelená Panónskou cestou, ktorá sa z Dolnozemskou zlieva do Azúrovej cesty, smerom na Rusovce.

Táto pomyslená hranice oddeľuje tieto dva esteticky výrazne odlišné celky. Kým na severnej strane ulice sa nachádza niekoľko starších panelových domov do desať podlaží, usporiadaných do sídliskových útvarov, na južnej strane sa nachádza moderná štvrť budovaná na princípoch 21. storočia.

Panónska ulica ako pomyslená hranica oddeľujúca Slnečnice od staršej zóny, so zastávkou MHD

Dnešné Slnečnice (zóna Mesto) sú viac ako len nový obytný súbor na južnom konci Petržalky. Už dnes ponúkajú možnosti, ako vybehnúť na nákup čerstvých potravín, či zájsť na kávu so susedom alebo relaxovať na Petržalskú hrádzu bez nutnosti presúvať sa autom.

Množstvo kaviarni je už dnes v Slnečniciach realitou

Ich najsilnejšou stránkou má byť dobré spojenie s centrom mesta (po dokončení električkovej trate, do konca roku 2023) a dostupnosť prírodného prostredia v blízkosti Dunaja alebo rakúskeho vidieka. Medzi rezidentmi oceňované množstvo zelene a kvalitná úroveň prevedenia verejných priestorov má byť čoskoro doplnená o druhý najväčší park v Petržalke, v ktorom sa budete môcť každé ráno prebehnúť, či nová cyklodiaľnica, ktorá sa napojí na už jestvujúcu cyklotrasu v Slnečniciach.

Víziou dobrej investície a progresívneho vývoja tejto novej štvrte je budovaná Petržalská električka so záverečným nástupišťom Jurajov dvor len pár metrov od vchodu do bytového domu, v ktorom sa tento byt nachádza. Hlavné mesto sľubuje, že z konečnej do centra na Šafárikovo námestie by cesta nemala trvať dlhšie ako 12 minút a počas špičiek budú električky premávať každé dve až tri minúty. Okolie konečnej zastávky má byť doplnené aj o polyfunkciu v podobe komunitných priestorov, knižnice či podnikateľského centra.

Jedna z celkom 9 zastávok električky, Janíkov dvor bude konečnou v Slnečniciach

Kúpu nehnuteľnosti v staršej časti Petržalka Juh by ste mali zvážiť najmä v prípade, ak vyžaduje bezprostrednú dostupnosť k vodnej ploche, ktorá je zastúpená zo severe ohraničujúcim jazerom Draždiak. Okrem toho, jazero susedí s najväčšou nemocnicou tejto mestskej časti, Nemocnicou sv. Cyrila a Metoda. Tá oddeľuje túto časť od rozsiahleho územia Starohájského Lesoparku, ktorý láka obyvateľov tejto časti na dlhé prechádzky. Dostať sa tam je jednoduché, stačí ak budete pokračovať po miestnom cyklochodníku pozdĺž Chorvátskeho ramena. Ten bude čoskoro doplnený o ďalšie premostenia a už dnes je pomerne rýchlou alternatívou dopravy do centra mesta.

Cyklochodníkom pozdĺž Chorvátského ramena sa už dnes dopravíte do centra ta pár minút

V tejto časti vybavíte aj rýchle nákupy v prevádzke potravín Tesco na Bzovíckej ulici (viac na východ) alebo v potravinách Lidl vo východnej časti. Na prízemných podlažiach a terasách bytových domov sa nachádza množstvo prevádzok každodennej potreby, od kaderníctiev po masérov, či pestrá paleta gastro prevádzok a rôznych večierok.

Bývanie tu bude lákadlom najmä pre rodiny s dospievajúcimi deťmi. V bezprostrednej dostupnosti sa tu totiž nachádzajú dve väčšie školské zariadenia. Základná škola Bzovická a Základná škola na Turnianskej ulici. Trojuholník škôl čoskoro uzatvorí moderné školské zariadenie, ktoré sa buduje v slnečniciach v spolupráci so súkromným sektorom.

Plánovaný rozvoj zóny Mesto s vizualizáciou trate električky

Jadrom zóny Slnečnice Mesto je park, ktorý vznikol v rámci výstavby tretej etapy. Plne dobudovaný bol pred niekoľkými mesiacmi. Developer tu umiestnil multifunkčné ihrisko, work-out, výbeh pre psy alebo grilovaciu zónu. Vybudoval tu aj dvojicu objektov, kde má byť umiestnená doplnková vybavenosť v podobe verejnej materskej školy, o ktorej sa aktuálne rokuje so samosprávou Petržalky. Ďalším bodom diskusii je aj pripravovaná spojená materská, základná a stredná škola, ktorá má vyústiť do moderného vzdelávacieho objektu prevzatého do správy mesta Petržalka ako verejné zariadenie.

Zóna má už dobre zabehnuté prevádzky a služby ako materská škola a jasle, dentálna ambulancia, kaderníctvo, lekáreň či potraviny, vrátane menšieho retailového centra v podobe Slnečnice Market. Tie obsahujú prevádzky ako potraviny Billa, koncept farmárskych potravín siete Starý otec a niekoľko ďalších bistier, kaviarní či kvetinárstvo.

Ďalšie služby sú sústredené na prízemí obytných domov orientovaných do bulváru (hlavná os ulice Zuzany Chalupovej) v podobe viacerých lekárskych ambulancií – detská poliklinika, urológ, čoskoro otvorí očná ambulancia, ortopéd, gynekológ a fyzioterapeut, barbershop, hračkárstvo, kaderníctvo, kuchynské štúdio, menšie fitness centrum a plánované sú ďalšie služby a obchody.

Slnečnice majú jeden z najkvalitnejších spoločných priestorov vôbec

Spomínaná električková trať by mala byť hotová do konca roku 2023, pričom bude prepojená aj so systémom integrovanej železničnej dopravy v spojitosti s traťou, ktorá ohraničuje tento súbor z južnej strany. V kombinácii s novým pripájačom na obchvat D4R7 (už spustený aj s novým Lužným mostom) ponúka toto bývanie perfektné napojenie do ostatných mestských častí. 

Po dobudovaní Petržalskej električky je to do centra mesta 9 zastávok, nie viac ako 19 minút cesty.