Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Aktívny relax v podobe cyklistiky, korčuľovania či behu na Petržalskej hrádzi, zamestnáva vás však aj hokejbalové ihrisko, hokejový štadión, či budúce Lido s kúpaliskom.
Potraviny
Dominujú potraviny Terno na námestí, ale v dostupnom okolí sú potraviny Lidl a Billa miestnej časti Háje.
Zdravotné služby
Obchodný dom Ovsište disponuje aj prevádzkou lekárne, v Hájoch na Šustekovej ulici je zas poliklinika len na pár minút.
Školy
Športový duch miestnej časti pokračuje aj v prípade škôl. Nachádza sa tu súkromná športová základná a stredná škola s riadnym futbalovým ihriskom, či medzinárodná škola Ecole Française Internationale na ulici Márie Sklodowskej.
Spojenie MHD
Do centra mesta sa dopravíte autobusmi 84,87,98 a 99 zo zastávky Ovsištské námestie. Pri doprave autom oceníte rýchle napojenie na diaľnicu na oba smery.
Vzdialenosť do centra
Kombináciou autobusu, smerom na zastávku Furdekova (po Bosákovej ulici), a električky s jednou zastávkou ste v centre mesta do 20 minút.

Ak aspoň trošku sledujete aktivitu developerov, prípadne územný rozvoj Bratislavy, asi neunikla Vašej pozornosti rozsiahla aktivita v Petržalke. Projekty ako nová električková trať, ktorá má pripojiť Slnečnice, teda najjužnejšiu časť Petržalky, tiahnuca sa naprieč Petržalkou a s ňou súvisiace nové centrum Petržalky v susedstve Chorvátskeho ramena, či azda ešte viac skloňované Nové Lido, sľubujú vlnu ohromných zmien v tomto najväčšom sídlisku, a teraz sa na nej môžete zviesť aj Vy.

Prečo? Bývanie v niektorom z panelových bytových domov v miestnej časti Ovsište sa nachádza v susedstve a v komfortnej vzdialenosti jednej z najvýznamnejších rozvojových oblastí medzi Starým a Prístavným mostom. Nové Lido či Southbank ako sú nové projekty v tejto oblasti označované opäť sprístupnia južné nábrežie Dunaja pre relax a oddych obyvateľov Petržalky a najmä pre obyvateľov Hájov a Ovsišta. Nehovoriac o tom, že súčasťou projektu je aj nové premostenie, ktorým rýchlo prejdete na druhé nábrežie. Predstavte si, že budete mať vodnú plochu na kúpanie či pasívny relax len na pár minút od domu. Po kúpaní sa po moste presuniete do areálu obchodného domu Eurovea a Eurovea 2. Okrem toho sem vďaka polyfunkčným objektom prinesú množstvo pracovných miest v rámci nových kancelárii, prevádzok služieb a gastra, ktoré sa stanú pre mnohých v okolí dostupné na pešo. Nové prevádzky znížia odkázanosť obyvateľov na Aupark, ako jediného zástupcu väčšieho retailu. Vybudované tu má byť aj nadnárodné kultúrne centrum. Ak zvažujete kúpu v tejto lokalite, je to vynikajúca voľba a máme sa jednoznačne na čo tešiť.

Nové Lido s plánovaným premostením

Táto miestna časť je z východu ohraničená známou Dolnozemskou cestou, ktorou sa inak pohodlne autom dopravíte k Rusovskému a Čuňovskému jazeru, ako vyhľadávaným vodným plochám. Cesta Vám autom nezaberie viac ako 15 minút a pre väčších športovcov sa pozdĺž brehu Dunaja tiahne známa Petržalská hrádza s cyklochodníkom.

Z juhu a zo západu je lokalita ohraničená Starohájskym Lesoparkom, ktorý je pretkaný chodníčkami s hodinami prechádzok v relaxujúcom prostredí s vynikajúcou klímou. Zo severu ju ohraničuje miestna časť Dvory, areál Ekonomickej univerzity a diaľnice s napojením na Prístavný most.

Ekonomická univerzita s diaľnicou v pozadí

Jadrom tejto časti je stredisko Ovsište s mnohými obchodmi a prevádzkami. Susedí s kultúrnym domom, z ktorým je prepojený nadchodom ponad Mamateyovú ulicu, a námestím Park Ovsište. Ide o jednu z najzelenších častí Petržalky s nehustou zástavbou.

V objekte je situovaná prevádzka potravín Terno

Vo väčšine prípadov ide o solitérne bytové domy, ktoré sú len v pár prípadoch uzatvorené do písmena U s viac vchodmi. Domy vynikajú svojou výškou, pričom v mnohých prípadoch budete pri kúpe odmenený peknými výhľadmi smerom na západ, ponad Lesopark alebo naopak na východ so zeleným pobrežím Dunaja.

V rámci rekreácie si určite doprajete príležitostnú vychádzku do susediaceho Lesoparku Starý Háj. Športové aktivity si doprajete na tenisovom kurte, futbalovom ihrisku, či hokejbalovom ihrisku, neďaleko sa nachádza aj skatepark.

Hokejbalové ihrisko
Hokejová hala v Petržalka, sa nachádza v tejto časti - Ovsište

V neposlednom rade v rámci rekreácie je to spomínaná Petržalská hrádza s cyklochodníkom a napojením na EUROVELO 6, takzvanej riečnej cyklotrasy. Dopravíte sa ňou aj k neďalekému Rusovskému a Čuňovskému jazeru, ktoré sa stali vyhľadávanou a pomerne dostupnou vodnou plochou aj pre obyvateľov tejto časti Petržalky.

V dostupnej vzdialenosti je aj jazero Draždiak s množstvom ďalších prevádzok v okolí. Prechádzky môžete obohatiť aj o niečo vzdialenejší, no stále dostupný sad Janka kráľa, pričom spojiť ich môžete s návštevou vybaveného obchodného centra Aupark, či Staromestského nábrežia Dunaja - promenáda obchodného domu Eurovea, ktoré ponúkajú prakticky kompletnú paletu služieb a obchodov.

Dobré napojenie na MHD do centra mesta je zabezpečená autobusmi 84,87,98 a 99 zo zastávky Ovsištské námestie, len 400 metrov od vchodu do bytového domu. Vynikajúce napojenie na D4R7 cez privádzač pred Rusovcami je ďalším benefitom tejto ponuky. Ak často cestujete aj mimo Bratislavy, bude pripájač Vašou voľbou číslo jeden.