Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Cyklistika na hrádzi, prechádzky či beh v parku.
Potraviny
Nájdete tu Lidl, Tesco, Terno, novú Petržalskú tržnicu, nákupné domy či iné menšie prevádzky.
Zdravotné služby
Okrem veľkej nemocnice Antolská a polikliniky tu nájdete viacero súkromných ambulancií a lekární.
Školy
Skvelá občianska vybavenosť od materských škôl, cez základné až po stredné.
Spojenie MHD
Pre cestu MHD môžete využiť linky 93 a 94. Rátajte s výstavbou električkovej trate.
Vzdialenosť do centra
Spojenie do centra mesta autom je bezproblémové, nebude Vám trvať dlhšie ako 10 min.

Okrem typických betónových panelákov prekvapí množstvom miest na rekreáciu, športovanie, ale aj kultúrne vyžitie.

Petržalku delíme na niekoľko častí:

  • Petržalka Háje
  • Petržalka Dvory
  • Petržalka Lúky
  • Petržalka Draždiak
  • Petržalka Juh
  • Petržalka Západ (Kopčany)
  • Petržalka Sever (Sad Janka Kráľa, Pečniansky Les, Lido)

Petržalka Lúky

Lúky sa nachádzajú v južnej časti Petržalky, byty v najjužnejšej časti sa môžu pýšiť výhľadom až do Rakúska. Nachádza sa tu mnoho sídlisk s výškovými panelákmi. Miestna časť sa tiahne od Technopolu a je ohraničená Panónskou a Dolnozemskou cestou.

Dolnozemnská cesta, v pozadí Draždiak, zdroj: imhd.sk

Aj v tejto časti nájdete veľké množstvo športovísk a možností rekreácie. Väčšina je koncentrovaná v okolí obľúbeného prírodného kúpaliska Veľký Draždiak.

Dopravná dostupnosť je vďaka Panónskej a Dolnozemskej cesty veľmi dobrá a v centre mesta ste autom do 15min. Náchádza sa tu niekoľko nákupných domov a nová moderná Petržalská tržnica. Okrem výrobkov od slovenských dodávateľov tu nájdete aj produkty svetových regiónov.

nová Petržalská tržnica

Do budúcna je plánované predĺženie električkovej trate až do tejto lokality. Pri Dolnozemskej ceste sa nachádza nemocničný komplex spolu s poliklinikou Sv. Cyrila a Metoda známy ako Antolská.

Petržalka Draždiak

Časť Petržalky Draždiak, v minulosti nazývaný Zrkadlový háj, sa nachádza v stredo-východnej časti Petržalky. Zo západu a juhu je obkolesená Lúkami, zo severu Hájmi a na východ od časti sa nachádza Prírodná rezervácia Starý háj. Kombinácia jazera a blízkeho lesoparku, či hrádze robia z tejto lokality obľúbenú časť Petržalčanov.

Obyvatelia ocenia výbornú občiansku vybavenosť lokality - nájdete tu obchody (Billa, Tesco), škôlky, základné a stredné školy, rôzné športoviská, nemocnica (Medissimo/Procare- súkromné nemocnica, nemocnica Antolská).

Najväčším lákadlom tejto lokality je jednoznačne prírodné štrkové kúpalisko - Draždiak. Okrem kúpania a plávania je využívaný aj na rybolov či iné športové aktivity, napr. jazdenie na vodných bicykloch a kajakoch. Športovci môžu využiť aj plážové ihriská (volejbalové, tenisové), alebo vybudovanú bežeckú dráhu. V blízkosti vodnej plochy sa nachádza aj detské ihrisko a samozrejmosťou sú viaceré bufety. 

Veľký draždiak, zdroj: imhd.sk

Nádherné miesto na piknik, grilovanie, kočíkovanie, alebo prechádzku / beh v prírode ponúka aj Relax park. Park je situovaný v bezprostrednej blízkosti Malého Draždiaku. Sú tu vybudované ohniská na opekanie, je tu dosť plochy na rôzne hry,  deti sa vyšantia v prírode. 

Spojenie do centra mesta, alebo iných mestských častí je bezproblémové, či už autom, alebo MHD. Autom ste v centre mesta za 10minúť. Ak sa rozhodnete pre cestu MHD, môžete využiť linky 93 a 94. V rámci druhej etapy výstavby električkovej trate do Petržalky sa ráta so zástavkou Veľký Draždiak (medzi dnešnými zastávkami Šintavská a Strečnianska).

Čo lokalita ponúka:

Najvyhľadávanejšia lokalita tejto časti je jednoznačne kúpalisko Veľký Draždiak, ktoré obľubujú obyvatelia celej Bratislavy. Okolo Draždiaka sa tiahne aj Chorvátske rameno, ktoré tu zabáča smerom naspäť k Dunaju.

Čo vás očarí:

Okolie Veľkého a malého Draždiaku, okolité lesy, Chorvátske rameno. Všetky tieto miesta sú ako stvorené na prechádzky a odpočinok.

Životný štýl:

Túto časť obľubujú mladé rodiny. V bytových domoch sú najpočetnejšie zastúpené 3- a 4- izbové byty. Cenovo sú výhodnejšie ako na začiatku Petržalky, dostupnosťou aj možnosťami rekreácie nezaostávajú.

Čo Vás môže sklamať:

Obnova verejných priestorov tu začala trochu neskôr.

O výstavbe druhej etapy električkovej trate do Petržalky si môžete prečítať v našom blogu tu.