Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie
No items found.

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Široké možnosti: behanie, bicyklovanie, korčuľovanie, futbal, hokej, tenis, posilovanie.
Potraviny
Terno, Billa, trhovisko, pekárne a iné menšie obchody.
Zdravotné služby
V lokalite sa nachádza zdravotné stredisko, aj viaceré lekárne.
Školy
Dostupné základné a stredné školy.
Spojenie MHD
Linky MHD vás spoja so zvyškom mesta (83,84,93,električka č.3).
Vzdialenosť do centra
Autom ste v centre mesta za 5- 10 min, MHD za 10 - 20 min.

Okrem typických betónových panelákov prekvapí množstvom miest na rekreáciu, športovanie, ale aj kultúrne vyžitie.

Petržalka Háje

Miestna časť Háje sa rozprestiera od Einsteinovej ulice, pozdĺž Dolnozemskej, ohraničená je Chorvátskym ramenom a Draždiakom.

Pozdĺž Chorvátskeho ramena sú situované klasické vysoké paneláky. Nová výstavba je umiestnená najmä na začiatku časti, v blízkosti ulice Šusteková, kde už 15 rokov postupne pribúdajú nové bytové domy, parky a občianska vybavenosť. Nachádza sa tu aj niekoľko obchodných domov a poliklinika Šusteková.

poliklinika Šusteková so zdravotným strediskom a lekárňou

Časť Háje veľa Bratislavčanov pozná pod názvom Ovsište, ktoré je trochu odklonené od zvyšku Petržalky. Okrem vysokých 12-poschodových panelákov sú pre túto časť typické skôr menšie 3- , 4- , a 5-poschodové bytové domy. Táto časť je ohraničená z jednej strany Dolnozemskou ulicou a Ekonomickou univerzitou a z druhej strany lesom a dostihovou dráhou. Nachádza sa tu aj prvý petržalský zimný štadión, či tréningové futbalové ihrisko.

Areál Ekonomickej univerzity v Bratislave po pravej strane s rovnomennou autobusovou zastávkou

Pri Dolnozemskej ceste sa nachádza rozsiahly komplex Ekonomickej univerzity v Bratislave s počtom študentov prevyšujúci 11 000. Za areálom školy sa rozprestierajú ďalšie športoviská s tenisovými kurtmi a tréningovým areálom pre jazdectvo a napojenie cyklochodníkov na petržalskú hrádzu.

Veľmi známou časťou je areál Dostihovej dráhy, kde sa okrem pravidelných dostihov konajú aj mnohé spoločenské podujatia, koncerty a trhy. Neďaleko je aj kongresové centrum Technopol.

Čo lokalita ponúka:

Množstvo zelene a športovísk. Výborná dostupnosť do centra mesta a na obchvat. Byty v tejto lokalite sú obľúbené na prenájom pre študentov Ekonomickej univerzity.

Čo vás očarí:

Množstvo zelene. Ak máte radi prechádzky, určite si prídete na svoje či už pri Chorvátskom ramene, alebo pri chránených Lužných lesoch.

Životný štýl:

Výborna lokalite pre aktívnych ľudí. Bez nadsázky môžeme povedať že toľko možností športovania a aktívneho odpočinku nenájdete nikde inde v Bratislave. Ak ste fanúšikom behania, bicyklovania, korčuľovania, futbalu, hokeja, tenisu, posilovania či jazdectva, nebudete musieť chodiť ďaleko.

Čo Vás môže sklamať:

Niektoré verejné priestranstvá ešte stále čakajú na obnovu a renováciu.

Petržalka Dvory

Dvory ohraničuje už spomínaná Einsteinova ulica, Chorvátske rameno a železničná trať s Rusoveckou cestou.

Dvory sú veľmi husto obývanou časťou, už pri príchode cez most SNP zahliadnete pre Petržalku typické vysoké paneláky. Pravdou je, že postupne sa pristavujú aj v tejto lokalite nové projekty (Einpark, Petržalky City, Petržalske korzo).

Je tu výborné dopravné napojenie ako na obchvat, tak na električku, ale aj Petržalskú vlakovú stanicu. V tejto časti nájdete Petržalskú hlavnú poštu, daňový úrad, ale aj plaváreň a prvý bratislavský skatepark.

Prvý Bratislavský skatepark v susedstve Chorvátskeho ramena

Pri Rusoveckej ceste sa nachádza stará časť Petržalky, momentálne jedniná časť kde nájdete aj rodinné domy.

Čo lokalita ponúka:

Výborná dostupnosť do centra mesta. Veľmi obľúbená pre ľudí pracujúcich v Rakúsku, nakoľko hraničný prechod aj diaľnica sú priamo v tejto časti.  

Čo vás očarí:

V rámci voľnočasových aktivít a rekreácie určite vyhráva Chorvástke rameno, ktoré sa tiahne od Petržalskej električky, stredom Petržalky. Pozdĺž ramena je cyklochodník, chodníky a veľmi pestrú faunu a flóru.

Životný štýl:

Táto časť je obľúbená svojou dostupnosťou. V centre ste s MHD doslova za pár minút a rovnako aj na bicykli to zvládnete veľmi rýchlo. Veľmi obľúbená aj pre ľudí pracujúcich v Rakúsku, vďaka železničnej stanici.

Čo Vás môže sklamať:

V cetre časti Dvory je hustejšia zástavba a bytové domy v blízkosti Einsteinovej a Panónskej cesty majú zvýšenú hlučnosť.

O výstavbe druhej etapy električkovej trate do Petržalky si môžete prečítať v našom blogu tu.