Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Široké možnosti: behanie, bicyklovanie, korčuľovanie, futbal, hokej, tenis, posilňovanie, po dobudovaní Nového Lida to bude aj bezprostredne dostupná vodná plocha.
Potraviny
Jadrom zóny sú potraviny Lidl na križovatke Furdekovej a Šustekovej, ale je tu aj Terno, či Billa na hranici Hájov a Dvorov.
Zdravotné služby
Najviac ambulancii je sústredených v Poliklinike Šusteková, prevádzky lekárne však nájdete všade navôkol a stále je tu Eurovea len na pár minút.
Školy
Jedná základná škola na Pancúchovej, ktorá je spojená s gymnáziom a jedno ďalšie, bilingválne gymnázium CS Lewisa a na záver základná škola s materskou školou na Lachovej.
Spojenie MHD
Linky MHD vás spoja so zvyškom mesta (83,84,93), pričom najviac využijete električku č. 3 zo zastávky Jungmannová alebo Furdeková, s jednou zastávkou do centra mesta.
Vzdialenosť do centra
Po Starom meste Vám to peši nezaberie viac ako 15 minút, električkou je to len 1 zastávka.

Okrem typických betónových panelákov prekvapí množstvom miest na rekreáciu, športovanie, ale aj kultúrne vyžitie a v neposlednom rade vynikajúcou dostupnosťou do centra mesta, respektíve na náprotivné nábrežie Dunaja. Čoskoro sa táto mestská časť dočká aj oživenia v podobe rozsiahleho komplexu Lido.

Vizualizácia Nového Lida na severe miestnej časti Háje

Miestna časť Háje sa rozprestiera od Einsteinovej ulice, pričom zo západu je ohraničená Chorvátskym ramenom, z juhu ju ohraničuje Starohájsky Lesopark a z východu ju lemuje miestna časť Ovsište.

Rameno ponúka kilometre pokojných prechádzok či aktívneho športovania

Aj keď táto miestna časť disponuje len krátkym úsekom tohto ramena Dunaja, ktoré je tu zároveň aj slepo zakončené, jeho aktívne využívanie obyvateľmi tejto časti je na dennom poriadku. Potok bude čoskoro doplnený aj o ďalšie moderné premostenia, ktoré prepoja oba brehy a sprístupnia tak obyvateľom aj inak vzdialenejšie prevádzky. Veľmi známou a vyhľadávanou prevádzkou na konci ramena je Galéria Kontajner, kde si po pár kilometroch na bicykli môžete dopriať pauzu so sviežim koktailom.

Galéria funguje aj s zimnom období, hoci bez terasy

Na východ od Chorvátskeho ramena, ako hranice, ktorá oddeľuje túto miestnu časť od susediacej - Dvory, sú situované klasické vysoké paneláky. Priečne je toto územie rozdelené Bosákovou ulicou kde na jej severe sa nachádza zväčša nová výstavba v blízkosti ulice Šusteková. Tu už 15 rokov postupne pribúdajú nové bytové domy od developer Vodotika, ktorý verejný priestor dopĺňa o parky a občiansku vybavenosť.

Park developmentu od VODOTIKA na severe Petržalky

Dôvodom progresívneho rozvoja tohto územia a vysokého dopytu po bytoch aj v tomto projekte je fakt, že susedí so Starým mostom a zastávkou električky Farského. Električkou je to len jedna zastávka do centra mesta a na pešo niečo málo cez 10 minút prechádzky. Takýto benefit ponúka len máloktorá lokalita v Bratislave.

Zastávka Farského so Starým mostom v pozadí, na pravo Bosáková ulica

Centrum mesta je rovnako prístupné aj jadro tejto časti v podobe 12 podlažných panelových bytových domov pozdĺž ulíc Furdeková, Bosákova.

Zatiaľ konečná Jungmannova

Podobne ako ostatné mestské časti, aj tu sa nachádza zariadenie verejného zdravotníctva s prevádzkami rôznych ambulancii v podobe Polikliniky na Šustekovej. Potraviny nakúpite v prevádzke Lidl na Furdekovej ulici, ktoré susedia s areálom základnej školy a gymnázia na Pancúchovej.

poliklinika Šusteková so zdravotným strediskom a lekárňou

Naproti areálu základnej školy a gymnázia na Pancúchovej sa nachádza ďalšie bilingválne gymnázium CS Lewisa. Trojicu škôl na výber uzatvára základná škola s materskou školou na Lachovej v západnej časti Hájov.

Areál materskej školy

A čo budúcnosť? Tá sa nesie v znamení Nového Lida. Budúca nábrežná štvrť, ktorá rozšíri centrum Bratislavy a spojí oba brehy rieky a spestrí paletu služieb a voľnočasových aktivít v tejto lokalite. Projekt sa zakladá v jednej z najviac opomenutých častí bývalého kúpaliska Lido na pravom brehu Dunaja. Voľakedy obľúbené miesto obyvateľov Bratislavy bolo a bude atraktívnym priestor pre slnenie, kúpanie a športovanie a spoločenského stretávania. Výhľady na Dunaj, siluetu hradného kopca s Bratislavským hradom a na mestské nábrežia doplnia tak každodenný život terajších a budúcich obyvateľov tejto mestskej časti.

Vizualizácia Nové Lido (zdroj: novelido.sk)

Na záver lokalita ponúka množstvo zelene a športovísk. Je výbornou voľbou ak chcete byt ako investíciu prenajímať. V tejto lokalite sú prenájmy obľúbené a vyhľadávane študentami Ekonomickej univerzity. Ak máte radi prechádzky, určite si prídete na svoje či už pri Chorvátskom ramene, alebo pri chránených Lužných lesoch.