Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Blízkosť Malých Karpát ponúka možnosti na prechádzky, bicyklovanie či iné športy. Menovite vyhľadávaná a ľahká turistika na Železnú Studničku, Lanové centrum Lanoland, rôzne rozhľadne a kilometre lesných ciest.
Potraviny
Pre bežné nákupy vám poslúži Tesco express v polyfunkcií na rohu Stromovej a Vlárskej, alternatívou je o niečo ďalej na Stromovej Terno, či potraviny Starý Otec. Na Višňovej o niečo hlbšie v tomto sídlisku sú potraviny Dellia.
Zdravotné služby
Kramáre sú sídlom rozsiahleho zdravotníckeho komplexu, ktorý poskytuje komplexné zdravotné služby pre celý región. Núdza o lekárne a lekárov teda nehrozí.
Školy
Na Kolibe sa nachádzajú dve materské školy, Na Revíne ktorá je viac v centre a potom spojená škola so základnou na Guothovej ulici. Na Bárdošovej nájdete aj spoločnú nemecko-slovenskú škôlku, či Spojenú internátnu školu na Hrdličkovej.
Spojenie MHD
Prepojenie s centrom zabezpečujú spoje autobusu č. 145 a č. 32 a trolejbusy 42., 45. a 49.
Vzdialenosť do centra
Autom ste v centre za 5 minút, pričom výhodná je aj bezprostredná dostupnosť pripájača D2. Vzhľadom na svahovitý terén tu premávajú autobusy 145 a trolejbusy 45 a 49, kde zo zastávky Klenová alebo Bárdošova sú to len 4 zastávky na Hodžovo námestie.

Je úplne prirodzené, že sa z Koliby stalo vyhľadávané miesto na bývanie - je na skok do starého mesta, či iných mestských častí, zároveň ste obklopený prírodou a cestičky do lesov Malých Karpát začínajú len pár metrov od vášho bývania. V posledných rokoch sa tu stavia naozaj vo veľkom, dopyt po bývaní na Kolibe však stále prevyšuje ponuku, čo sa odráža aj na cenách nehnuteľností. Koliba je nepochybne jedna z najprestížnejších lokalít v Bratislave.

Jeden z lukratívnych projektov na Kolibe - Gansberg, zdroj:gansberg.sk

Do centra mesta sa autom dostanete doslova za pár minút, pohodlne sa môžete zviesť aj trolejbusom. Základné každodenné potreby vybavíte priamo v okolí - nachádzajú sa tu potraviny Tesco express, pekáreň, kaviarne, reštaurácie, materské školy (medzi nimi aj Montessori) a detské ihriská. Do banky, lekárne alebo na poštu sa však budete musieť previesť, no susediace Staré mesto, Kramáre a Nové mesto poskytujú výbornú občiansku vybavenosť.

Obľúbená lúka na Kolibe, zdroj:imhd.sk

V blízkosti sa nachádza vrch Kamzík s televíznou vežou, bufetmi, bobovou dráhou či turistickými  a cyklistickými trasami.

Pohľad na Kamzík, zdroj: imhd.sk


Čo lokalita ponúka: Bývanie v najlukratévnejšej štvrti Bratislavy.

Čo Vás očarí: Blízkosť do centra mesta ako aj do lesa.

Životný štýl: Bývanie v tejto lokalite vyhľadávajú najmä náročnejší klienti.

Čo Vás môže sklamať: Snáď len vysoké ceny nehnuteľností v tejto lokalite.