Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Cyklistika, plávanie, beh, turistika, hokej, futbal a iné - to všetko ponúka táto lokalita
Potraviny
Nájdete tu nákupné centrum VIVO, OD Slimák a veľa iných väčších či menších prevádzok.
Zdravotné služby
Na výber máte z viacerých štátnych či súkromných zdravotných zariadení. Patria sem aj Kramáre.
Školy
MČ Nové mesto zriaďuje viac ako 10 materských a 8 základných škôl.
Spojenie MHD
Nové mesto je dobre prepojené s inými mestkými časťami autobusmi, trolejbusmi či električkou.
Vzdialenosť do centra
Nové mesto susedí so starým mestom, autom alebo MHD ste v centre za pár minút.

Výhodou bývania v Novom mesta je, že to máte blízko nielen do centra mesta, či do iných mestských častí, ale aj do Karpát, na Kolibu alebo Železnú studničku. Športovo naladení obyvatelia tejto mestkej časti určite radi využijú možnosti bicyklovania v blízkych lesoch, plávania na Kuchajde, alebo ľahkej turistiky v Malých Karpatoch.

V Novom meste je skvelá občianska vybavenosť - v pešej dostupnosti vášho bývania nájdete materské aj základné školy, banky, reštaurácie, obchody. Nachádza sa tu prvé nákupné centrum na Slovensku - Polus ( v súčasnosti VIVO), kultúrné centrá, športoviská, parky. Obľúbeným miestom na voľnočasové aktivity je novovybudovaný park Jama, ktorý je rozdelený na dve zóny. V hornej „aktívnej“ zóne s mestskou zeleňou je vyhliadkové mólo, športové plochy, servisný objekt so zázemím, menšou reštauráciou a toaletami. V dolnej „relaxačnej“ zóne vznikli možnosti na aktívny či pasívny relax aj plochy zelene a lúčnych kvetov.

bývanie v Novom meste park jama
park Jama

Obľúbená je taktiež Kuchajda, kde začína kúpacia sezóna v polovici júna. Okrem plávania či opaľovania si tu môžete zabehať, zahrať plážový volejbal, streetbal, futbal na umelej tráve či stolný tenis. Pre deti je k dispozícií niekoľko ihrísk s pieskoviskom, preliezačkami, kolotočom a šmykľavkou. V lete sa tu premietajú filmy v rámci letného kina. Veľký potenciál má aj tzv. Filiálka (bývala železničná stanica), ktorá v súčasnosti slúži hlavne psíčkarom, no veríme že v budúcnosti sa tento priestor lepšie využije.

Za zmienku a aj návštevu určite stojí aj populárne kultúrne centrum Nová Cvernovka (kultúrne a kreatívne centrum, ktoré sídli v priestoroch areálu bývalej chemickej priemyslovky), alebo Stredisko kultúry, ktoré pravidelne organizuje koncerty, tanečné večery, divadelné predstavenie, klubové stretnutia a krúžky pre malých aj veľkých. Zimný štadión Ondreja Nepelu okrem hokejových zápasov láka aj fanúšikov hudby, či iných umeleckých predstavení.

bývanie v Novom meste zimný štadión
zimný štadión O. Nepelu

Doprava autom či parkovanie je ako vo všetkých mestských častiach Bratislavy kapitola sama o sebe, preto oceníte MHD, ktorá je tu dobre prepojené s inými mestskými časťami a okrem autobusov a trolejbusov tu premávajú aj električky. Vďaka tomu viete byť v centre mesta len za pár minút. Využiť môžete aj bicykel, podľa vyjadrení starostu Nové Mesto plánuje vytvoriť v blízkej budúcnosti nové cyklotrasy. Malo by ísť o cyklotrasy na Tomášikovej ulici pri jazere Kuchajda, na Vajnorskej ulici pri bývalom Poluse od Bajkalskej po Kuchajdu alebo prepojenie Vajnorskej a Račianskej.

Mestská časť Nové mesto má ako jedna z prvých schválené pravidlá pre rezidentské parkovanie. V priebehu roka 2020 ho spustí v pilotnej zóne Tehelné pole. Nový parkovací systém zvýhodní miestnych obyvateľov pred návštevníkmi, prináša poplatky a presne určí, kde sa bude môcť parkovať.