Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Prechádzky popri rieke, cyklistika, korčuľovanie, rybolov a iné.
Potraviny
V obci sa nachádzajú viaceré prevádzky potravín (Kraj, Coop Jednota).
Zdravotné služby
Ordinuje tu všeobecný lekár pre deti, dorast aj dospelých, v obci sa nachádza jedna lekáreň.
Školy
Obec zriaduje materskú aj základnú školu s 1. a 2. stupňom s dostatočnou kapacitou.
Spojenie MHD
V obci je 5 autobusových zástavok, železničná stanica je v susedných obciach.
Vzdialenosť do centra
Najbližšie mesto je Senec (10min autom), Bratislava je vzdialená cca 25km (30min autom).

Nová Dedinka je rozrastajúca sa obec v okrese Senec, hneď za obcou Bernolákovo. Pôvodne išlo o dve samostatné obce (Dedinka pri Dunajku a Nová Ves pri Dunaji), ktoré sa pred viac ako 60 rokmi zlúčili do jednej a získali názvom Nová Dedinka.

Prostredie obce ponúka ideálne podmienky na kľudný, no zároveň aktívny život na dedine. Obcou preteká rieka Čierna Voda, ktorá ponúka oddychovú zónu popri toku, v blízkosti nájdete lesy, parky, v obci detské ihriská, fitness centrum či športovo-rekreačný areál. Prakticky celý pôdorys obce kopíruje tok tejto rieky.

Medzi obcami Bernolákovo a Nová Dedinka bol vybudovaný nový cyklochodník, ideálny pre cyklistov, korčuliarov, kolobežkárov, vhodný aj pre malých. Okrem bezpečného a ideálneho miesta na aktívny relax, ide aj o krásnu prechádzku (s kočíkom či bez) počas ktorej okrem kačiek narazíte aj na rodinku vydry.

nova dedinka byvanie detske ihrisko
Detské ihrisko Nová Dedinka
Cyklochodník pozdĺž Čiernej vody z Bernolákova

Nová Dedinka patrí medzi tie obce, ktorým záleží na kvalite verejného priestranstva. Okrem toho, že bola prestavaná hlavná časť obce, vybudovali sa nové ihriská, priebežne sa opravujú školské a iné areály, obec pravidelne organizuje spoločné upratovania obce a jej okolia.

V obci nájdete kompletnú občiansku vybavenosť. Obec zriaďuje škôlku, školu (so zameraním na výučbu cudzích jazykov, matematiku a telesnú a športovú prípravu žiakov), nájdete tu poštu, obecnú knižnica, potraviny (Kraj, Coop Jednota), viaceré reštaurácie a až 5 autobusových zastávok. Priamym autobusovým spojom sa dostanete do Bratislavy za 45-55 minút. Rýchlejšia alternatíva je presun do susedných obcí Bernolákovo alebo Veľký Biel, odkiaľ premávajú priame vlakové spoje na Bratislavskú hlavnú stanicu. Senec je vzdialený len 10 minút autom.

nova dedinka potraviny kraj
Novo otvorené potraviny Kraj v susedstve novej výstavby
nova dedinka lekaren
Polyfunkčná budova v centre obce

Nová Dedinka je vzdialená od Bratislavy cca 25 km, cesta autom vám zaberie cca 30minút. Zároveň si môžete vybrať z viacerých alternatívnych trás. Môžete sa napojiť cez obec Veľký Biel na diaľnicu D1, prejsť cez obce Bernolákovo a Ivanku pri Dunaji, alebo ísť južnou cestou cez Tomášov a Most pri Bratislave.

Symbolom obce je Románsky kostol sv. Filipa a sv. Jakuba z 12 storočia, umiestnený v neobývanej časti obce, obkolesený poliami zlatých pšeničných klasov a slnečníc.

Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba v Novej Dedinke, zdroj: danubeislands.sk

O atraktivite tejto lokality svedčí aj nový development v tejto oblasti orientovaný na strednú triedu v podobe samostatných domov alebo rodinných domov s dvoma bytovými jednotkami. Menovite ide napríklad o projekt Lastovičky, ktorý ponúka ulice s modernými bungalovmi, klasickými bungalovmi, radovou zástavbou, bytovými domami ale aj občiansku vybavenosť s novo otvorenými potravinami Kraj v susedstve.


Čo vás očarí: Prechádzky popri rieke Čierna Voda alebo Malý Dunaj, nová cyklotrasa medzi obcou a Bernolákovom. 

Čo lokalita ponúka: Pokojné bývanie na vidieku, rozrastajúca sa infraštruktúra a prijateľné ceny nehnuteľností.

Životný štýl: Bývanie pre mladé rodiny, ktoré utekajú pred ruchom veľkomesta, no stále chcú ostať v relatívnej blízkosti mesta.

Čo vás môže sklamať: Dochádzanie do väčších miest za prácou.