Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Lokalita vhodná na pekné prechádzky či už popri ovocnom sade alebo jazere.
Potraviny
Je tu menší obchodík s potravinami, kde nájdete všetko potrebné. V 2020 by mala pribudnúť Billa.
Zdravotné služby
Nájdete tu modernú lekáreň s parkoviskom a aj praktického lekára.
Školy
V časti Alžbetin dvor sa nachádza materská aj základná škola.
Spojenie MHD
Autobusom aj vlakom trvá cesta do Bratislavy približne rovnako - 30-40 minút.
Vzdialenosť do centra
Centrum hlavného mesta je vzdialené cca 23km, cesta trvá približne 30 minút autom.

V posledných rokoch obec prežíva prudký rozmach, ktorý súvisí s výhodnou polohou vzhľadom k hlavnému mestu, dobrými dopravnými prepojeniami, kompletnou technickou infraštruktúrou a pokojným prostredím. Treba uvažovať aj s ďalšou výstavbou a nárastom počtu obyvateľov, ktoré nastane v súvislosti ďalším rozširovaním funkčných plôch v územnom pláne. Obec sa taktiež pripravuje na spojenie dvoch častí - Miloslava a Alžbetinho dvora

V súčasnosti miestna časť Alžbetin dvor ponúka len základnú občiansku vybavenosť, aj keď tu nájdete všetko potrebné pre každodenný život -  škôlku, základnú školu, jedny menšie, ale dobre zásobené potraviny, poštu, kultúrny dom, bankomat, hostinec, lekáreň, alebo aj zmrzlináreň. 

bývanie v Miloslavove časť Alžbetin dvor potraviny
Menšie potraviny v časti Alžbetin dvor

Medzi dvoma časťami obce je plánované otvorenie moderného obchodného centra, v ktorej sa bude nachádzať aj supermarket Billa. V súčasnosti prebieha výstavba a otvorenie je naplánované na jeseň 2020. Okrem predajne Billa bude v centre aj predajňa 101 drogérie, kaviareň, kvetinárstvo, chovateľské potreby, rodinná pekáreň, vinotéka, či rýchle občerstvenie. V priestoroch obchodného centra bude aj obvodné oddelenie policajného zboru. Už naozaj nebudete potrebovať cestovať do iných obcí, väčšinu nájdete a vybavíte na jednom mieste.

bývanie v Miloslavove časť Alžbetin dvor
Alžbetin dvor

V okolí obce je dostatok rekreačných možností - cyklotrasy, jazdecký areál, necelých päť kilometrov od obce sa nachádzajú jazerá Nové Košariská, alebo sa môžete vydať na peknú prechádzku popri ovocnom sade. V susedných obciach Dunajská Lužná a Hamuliakovo je priamy prístup na Bratislavskú hrádzu, ktorá rozširuje športové možnosti o bicyklovanie, korčuľovanie, plávanie, či kitesurfing. 

V budúcnosti sa plánuje medzi Dunajskou Lužnou, Miloslavovom a Podunajskými Biskupicami výstavba oddychového rezortu “Biskupská Lagúna”, ktorá má slúžiť obyvateľom pre rekreáciu v prírodnom prostredí. Štúdia predpokladá, že na mieste vzniknú pláže z vyťaženého štrku a piesku, viacúčelové plochy so zeleňou, ihriská, bežecké trasy, stánky s občerstvením ako aj miesta pre rekreačných rybárov.

S hlavným mestom má Alžbetin dvor dobré vlakové a autobusové spojenie, nakoľko sa v časti nachádza autobusová a vlaková zastávka RegioJet. Cesta autobusom na Mlynské Nivy do centra hlavného mesta trvá 35-45minút a cesta autom približne 30 minút. Keďže prechádzate obcami Rovinka a Dunajská lužná, treba rátať so zdržaním v čase dopravnej špičky.

bývanie v Miloslavove časť Alžbetin dvor
Autobusová zastavka v časti Alžbetin dvor

V susednej obci Dunajská Lužná začali stavebné práce na rýchlostnej komunikácii R7, ktorá má za cieľ odbremeniť a zrýchliť dopravu do Bratislavy. Okrem toho Vám individuálnu dopravu uľahčí aj plánovaný privádzač na diaľnicu D4, vzdialený iba 3 kilometre v katastri obce Studené.

Čo lokalita ponúka:

Pokojné, kultivované životné prostredie.

Čo vás očarí:

Príjemné počasie - Miloslavov patrí k najteplejším oblastiam na Slovensku.

Životný štýl:

Nič iné ako pokojný vidiecký život v Miloslavove nečakajte.

Čo Vás môže sklamať:

Dopravné zápchy v okolí Dunajskej Lužnej.