Dohodnite si fotenie

Dohodnite si nezáväzné fotenie a my Vám do 24 hodín spracujeme inzerát

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Miloslavov - časť Alžbetin dvor

Miloslavov je kľudná obec v Podunajskej nížine 20 km juhovýchodne od centra Bratislavy, ktorá sa skladá z dvoch častí - Miloslava a Alžbetin dvor. Tieto dve časti nie sú prepojené a sú od seba vzdialené cca 1 kilometer, čo by sa však v blízkej budúcnosti malo zmeniť.

3 469
10,19 km² (1 019 ha)
Milan Baďanský (SPOLU)

O bývaní

Rýchly prehľad

Aktivity
Lokalita vhodná na pekné prechádzky či už popri ovocnom sade alebo jazere.
Potraviny
Je tu menší obchodík s potravinami, kde nájdete všetko potrebné. V 2020 by mala pribudnúť Billa.
Zdravotné služby
Nájdete tu modernú lekáreň s parkoviskom a aj praktického lekára.
Školy
V časti Alžbetin dvor sa nachádza materská aj základná škola.
Spojenie MHD
Autobusom aj vlakom trvá cesta do Bratislavy približne rovnako - 30-40 minút.
Vzdialenosť do centra
Centrum hlavného mesta je vzdialené cca 23km, cesta trvá približne 30 minút autom.

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

V posledných rokoch obec prežíva prudký rozmach, ktorý súvisí s výhodnou polohou vzhľadom k hlavnému mestu, dobrými dopravnými prepojeniami, kompletnou technickou infraštruktúrou a pokojným prostredím. Treba uvažovať aj s ďalšou výstavbou a nárastom počtu obyvateľov, ktoré nastane v súvislosti ďalším rozširovaním funkčných plôch v územnom pláne. Obec sa taktiež pripravuje na spojenie dvoch častí - Miloslava a Alžbetinho dvora

V súčasnosti miestna časť Alžbetin dvor ponúka len základnú občiansku vybavenosť, aj keď tu nájdete všetko potrebné pre každodenný život -  škôlku, základnú školu, jedny menšie, ale dobre zásobené potraviny, poštu, kultúrny dom, bankomat, hostinec, lekáreň, alebo aj zmrzlináreň. 

bývanie v Miloslavove časť Alžbetin dvor potraviny
Menšie potraviny v časti Alžbetin dvor

Medzi dvoma časťami obce je plánované otvorenie moderného obchodného centra, v ktorej sa bude nachádzať aj supermarket Billa. V súčasnosti prebieha výstavba a otvorenie je naplánované na jeseň 2020. Okrem predajne Billa bude v centre aj predajňa 101 drogérie, kaviareň, kvetinárstvo, chovateľské potreby, rodinná pekáreň, vinotéka, či rýchle občerstvenie. V priestoroch obchodného centra bude aj obvodné oddelenie policajného zboru. Už naozaj nebudete potrebovať cestovať do iných obcí, väčšinu nájdete a vybavíte na jednom mieste.

bývanie v Miloslavove časť Alžbetin dvor
Alžbetin dvor

V okolí obce je dostatok rekreačných možností - cyklotrasy, jazdecký areál, necelých päť kilometrov od obce sa nachádzajú jazerá Nové Košariská, alebo sa môžete vydať na peknú prechádzku popri ovocnom sade. V susedných obciach Dunajská Lužná a Hamuliakovo je priamy prístup na Bratislavskú hrádzu, ktorá rozširuje športové možnosti o bicyklovanie, korčuľovanie, plávanie, či kitesurfing. 

V budúcnosti sa plánuje medzi Dunajskou Lužnou, Miloslavovom a Podunajskými Biskupicami výstavba oddychového rezortu “Biskupská Lagúna”, ktorá má slúžiť obyvateľom pre rekreáciu v prírodnom prostredí. Štúdia predpokladá, že na mieste vzniknú pláže z vyťaženého štrku a piesku, viacúčelové plochy so zeleňou, ihriská, bežecké trasy, stánky s občerstvením ako aj miesta pre rekreačných rybárov.

S hlavným mestom má Alžbetin dvor dobré vlakové a autobusové spojenie, nakoľko sa v časti nachádza autobusová a vlaková zastávka RegioJet. Cesta autobusom na Mlynské Nivy do centra hlavného mesta trvá 35-45minút a cesta autom približne 30 minút. Keďže prechádzate obcami Rovinka a Dunajská lužná, treba rátať so zdržaním v čase dopravnej špičky.

bývanie v Miloslavove časť Alžbetin dvor
Autobusová zastavka v časti Alžbetin dvor

V susednej obci Dunajská Lužná začali stavebné práce na rýchlostnej komunikácii R7, ktorá má za cieľ odbremeniť a zrýchliť dopravu do Bratislavy. Okrem toho Vám individuálnu dopravu uľahčí aj plánovaný privádzač na diaľnicu D4, vzdialený iba 3 kilometre v katastri obce Studené.

Čo lokalita ponúka:

Pokojné, kultivované životné prostredie.

Čo vás očarí:

Príjemné počasie - Miloslavov patrí k najteplejším oblastiam na Slovensku.

Životný štýl:

Nič iné ako pokojný vidiecký život v Miloslavove nečakajte.

Čo Vás môže sklamať:

Dopravné zápchy v okolí Dunajskej Lužnej.


Ponuka domov v tejto lokalite

No Properties found.

Ponuka bytov

No Properties found.

Ponuka pozemkov

No Properties found.

#bezprovizie

profesionálny marketing a osobný realitný maklér

Realitní odborníci

Spoznajte našich realitných odborníkov, ktorí vedia ako správne predať predstavu o bývaní a s ňou aj Vašu nehnuteľnosť.

Právny servis

Náš skúsený právny tím sa postará o to, aby celý proces prebehol rýchlo a bezpečne. My Vám ušetríme čas a nervy, Vy dostanete za svoju nehnuteľnosť viac peňazí.

Appka s kontrolou

Komunikujte ONLINE. Nie len so svojim maklérom, ale aj marketingovým alebo právnym poradcom. Kontrola nad predajom prebieha cez moderný nástroj.

Iné lokality

ak by táto nebola to pravé orechové