Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Rozmanité možnosti na voľnočasové aktivity - najmä turistika, prechádzky a cyklistika v prostredí kopcov Malých Karpát, ktoré táto lokalita lemuje.
Potraviny
Medzi najväčšie predajne patrí Lidl a Tesco Express, pričom Bory Mall ako najväčšie obchodné centrum je len na pár minút autom.
Zdravotné služby
Nachádzate sa v bezprostrednej dostupnosti najmodernejšej nemocnice Bory
Školy
V Lamači nájdete viaceré materské a základné školy, vrátane Montessori.
Spojenie MHD
Do Lamača premávajú linky MHD (23, 30, 37, 63, 92, 123, 130, N37), ako aj prímestské linky.
Vzdialenosť do centra
Centrum mesta je vzdialené približne 8km a cesta autom Vám zaberie okolo 10 minút.

Centrum Lamača tvorí Malokarpatské námestie, kde sa nachádza väčšina občianskej vybavenosti (kino, banka, potraviny, pošta, reštaurácia, kaviareň) a tradične sa tu konajú rôzne kultúrne a spoločenské podujatia (hody, silvestrovský program, koncerty a iné). V severnej časti Lamača je sústredená sídlisková výstavba, ktorá sa však na rozdiel od iných bratislavských sídlisk obmedzila len na pár ulíc a tak si sídlisko zachovalo pomerne osobnejší charakter. V okolí pôvodného centra starého Lamača sa nachádzajú hlavne rodinné domy a tým si Lamač zachováva svoj vidiecky ráz.

pohlad zhora na malokarpatske namestie
malokarpatske namestie lamac
Malokarpatské námestie


Ide síce o najmenšiu mestskú časť Bratislavy, ale to sa určite neodzrkadľuje na občianskej vybavenosti - nájdete tu všetko potrebné pre spokojný život a výhodou je, že všetko máte na dosah. Nájdete tu materské i základné školy, zdravotné strediská so všeobecnými lekármi i špecialistami, poštu, banku, pizzeriu, kaviareň, piváreň, kaderníctvo a viaceré predajne potravín a ďalších tovarov. Potraviny môžete nakúpiť v Lidli či v Tesco express, no neďaleko sa nachádza aj veľké Tesco (Obchodné centrum Galéria), alebo v nákupnom centre Bory Mall. Na rok 2023 je naplánované otvorenie novej nemocnice Bory, do ktorej to budete mať len na skok.

tesco express lamac
Tesco express v blízkosti Malokarpatského námestia


Lamač ponúka obyvateľom, ale aj návštevníkom priaznivé podmienky na turistiku i cykloturistiku. Obľúbené sú trasy na Kačín či na Železnú studničku, no Lamač je východiskom bodom množstva peších a cykloturistických trás do Malých Karpát. Športovať môžete aj na miestnom malom zimnom štadióne, tenisových kurtoch či futbalovom ihrisku. V lete Vám poslúži miestne kúpalisko.

pohlad na lamac zhora

Čo sa týka dopravného spojenia s centrom Bratislavy, nespornou výhodou je výborné napojenie na diaľnicu, ktoré zabezpečuje jednoduchú a rýchlu dostupnosť nie len do centra, ale aj do ostatných častí mesta a pohodlné spojenie s Rakúskom a Maďarskom.  MHD zabezpečuje spojenie linkami 23, 30, 37, 63, 92, 123, 130 a nočnou linkou N37. Okrem toho sa tu nachádzajú aj zastávky prímestskej autobusovej dopravy Slovak Lines. V prípade potreby môžete využiť aj vlakové spojenie - železničná stanica Bratislava - Lamač sa nachádza na trase Bratislava - Kúty - Břeclav. 

zastavka MHD lamac


Čo lokalita ponúka: bývanie v kľudnej lokalite Bratislavy, na skok do mesta aj do prírody

Čo vás očarí:  výborná občianska vybavenosť, dostupnosť služieb a zároveň bezprostredná blízkosť prírody, športovísk a rozmanité možnosti na trávenie voľného času.

Životný štýl: Kvôli tichej a bezpečnej lokalite s čerstvým vzduchom a blízkosti prírody sa bude bývanie v lamači pozdávať hlavne mladým rodinám, či seniorom, ktorí ocenia pokojné prostredie ideálne na prechádzky

Čo Vás môže sklamať: vyššia cena nehnuteľností, málo bytov v ponuke na predaj