Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Množstva kilometrov prechádzok po vinohradoch alebo priamo v lesoch Malých Karpát, turistika na Peknú cestu s prepojením až na Kamzík. Na skok je to aj do bratislavského lesoparku či na Železnú studničku.
Potraviny
Túto funkciu jednoznačne ukradli menším potravinám v oblasti prevádzky reťazcov Lidl a Kraj na Peknej ceste, ktoré budete mať vždy po ceste domov, bez nutnosti zachádzky.
Zdravotné služby
Na Peknej ceste cestou z potravín je lekáreň Vesnala, ďalšia sa nachádza na ulici Hlinícka (lekáreň Aloe) a hlbšie v zástavbe je to na skok dostupná Krasnianska lekáreň.
Školy
Nosným pilotom je spojená základná škola s materskou školou na Hubeného, ďalej základná škola umelecká škola na Vrbenského či stredný stupeň s gymnáziom alebo SOŠ Informačných technológií, Masmediálnych a informačných štúdií či SOŠ polygrafická.
Spojenie MHD
Základom je Račianska radiála, ktorá tvorí južnú hranicu tejto miestnej časti so spojom električky č. 3, hlbšie do vnútrobloku zachádza autobusový spoj č. 75.
Vzdialenosť do centra
Električkou č. 3 je to na nie viac ako 10 minút cesty, pričom na výber máte z troch nástupíšť - zast. Černockého, Pekná cesta alebo k mestu najbližšie Malokrasňanská a Depo Krasňany.

Najstaršie sídlisko na ktorom sa uplatnili prvky povojnovej výstavby v podobe riadkového situovania stavieb sa nachádza na území, ktoré je z juhu vymedzené Račianskou ulicou, respektíve územím Žabí Majer. Západnú hranicu tvorí čoskoro zastavaný areál niekdajšieho závodu Palma, ktorý aktuálne ako okrajoví brownfield prechádza premenou na novú mestskú štvrť Palma. Zo západu je územie ohraničené športovým areálom medzi ulicami Hečková a Kadnárová, ktorý je tvorený ihriskom FK Rača, Kúpaliskom Krasňany či MBX dráhov Rača.

Hore v ľavo MBX dráha Rača, v strede FK Rača a vľavo dolu Kúpalisko Krasňany

Staršie domy boli postavené ešte typickým spôsobom z tehál, nachádza sa tu však aj mnoho novších panelových domov, najmä v okolí Peknej cesty, Kadnárovej či Jozefa Hagaru. Na poslednej menovanej ulici bola vybudovaná aj séria deviatich sedempodlažných bodových domov.

Tehlové domy s ideálnou kompozíciou

K bývaniu v tejto lokalita patria každodenné krátke prechádzky v prírodnom prostredí vinohradov priamo za domom, či dlhšia turistika na Kamzík, kde sa na bicykli dostanete do 40 minút. Skutočne na skok tak budete mať nielen na Peknú cestu ale aj do bratislavského lesoparku či na Železnú studničku. Práve pekná cesta, ktorá je zároveň hranicou medzi dobudovanou sídliskovou časťou a neucelenou zástavbou v západnej časti Krasňan, je vyhľadávaným turistickým miestom. Výhodou je pohodlný a nenáročný prístup po spevnenej komunikácii, a to aj pre rodiny s deťmi, pričom Vás čaká čerstvý vzduch v lesnom prostredí doplnení o detskú preliezku a bufet.

Cesta do Horárne
Menšia odbočka z cesty do Horárne na Vodnú nádrž Vajspeter

Potenciál pre vznik ďalších rezidenčných komplexov a rozvoj tohto územia sa nachádza najmä v severnej časti v okolí areálu Neopty, prípadne v samotnom areály, rozvoj môže pokračovať aj v západnej časti Krasňan. Príkladom je ukončený a úspešný projekt Malé Krasňany.

Hlavne predpoklady, ktoré robia Krasňany atraktívnym kandidátom pre developerov ale aj záujemcov o nové bývanie sú od veky bezprostredná blízkosť prírodného prostredia či vynikajúca dostupnosť električkovej trate. Dobre je na tom aj základná vybavenosť. Okrem pestrej palety športových aktivít, zastúpených Kúpaliskom Krasňany, BMX parkom Rača, futbalový štadión, bežecká dráha, tenisové kurty, basketbalové ihriská a čoskoro dobudovaný cyklochodník, ktorý prepojí centrum Bratislavy s lesmi Malých Karpát cez obnovenú Račiansku radiálu.

Radiála električky č. 3 ešte pred obnovou

Práve električková radiála na Račianskej ulici robí z tohto bývania vyhľadávaný artikel. V centre Bratislavy ste do 10 minút, pričom cestou sa ponúka niekoľko zaujímavých zastávok. Pre mnohých sa novým centrom stane areál Palmy len tri alebo 4 zastávky smerom do centra, ktorý okrem bývania ponúkne aj novú infraštruktúru služieb a obchodov. Výhodou je aj pohodlné a rýchle napojenie na diaľnicu D4R7.

Zázemie v podobe zástupcov materských a základných škôl je na tom tiež slušne. Okrem dvoch materských škôl na Cyprichovej a Hubeného (spojená so základnou školou) sa tu nachádzajú dve základné školy, spomínaná spojená škola na Hubeného a ďalšia na Vrbenského. Deti môžu v štúdiu pokračovať ďalej v miestnom gymnáziu na Hubeného, prípadne na strednej škole polygrafickej, SOŠ Masmediálnych a informačných štúdií, či SOŠ informačných technológií. Vďaka spomínanej električkovej doprave sa však paleta rozrastá aj o ďalšie zariadenia v susediacich mestských častiach, prípadne v centre mesta.

Základná škola spojená s materskou na Hubeného ul.

Mladé rodiny, či rodiny s deťmi v školskom veku ocenia rovnomerné rozmiestnenie škôl v lokalite a fakt, že pohyb detí hoci aj na pešo je pomerne bezpečný.

Potraviny nakúpite v prevádzkach potravín väčších reťazcov ako sú Lidl a susediace potraviny Kraj na Peknej ceste. A to bez nutnosti zachádzky, keďže väčšina obyvateľov prichádza domov práve po Peknej ceste, na ktorú schádza z Račianskej ulice, respektíve z električky. Menšie prevádzky potravín sa nachádzajú na prízemí bytových domov, pričom ide o noname potraviny menších podnikateľov.

Lidl na Peknej ceste

Relax a spríjemnenie rodinnej prechádzky si môžete dopriať v rovnomerne rozmiestnených prevádzkach kaviarní, ktoré sa nachádzajú pozdĺž hlavnej osy Hagarovej, Kadnárovej či Hubeného. Okrem niekoľkých rodinných pizzerii je to aj vyhľadávaná zmrzlináreň.

Vyhľadávaná Zmrzlinka na prízemí novších panelových bytových domov

V najbližšom okolí svojho nového domova teda nájdete v pešej dostupnosti predajne potravín, školy a škôlky a tiež príjemné reštaurácie či kaviarne. Čerešničkou na torte sú vychádzky do vinohradov, ktoré plynule prechádzajú do lesov Malých Karpát, a vstup do nich sa nachádza vyslovene za prahom bytového domu. Čoskoro bude možné okolie objavovať vďaka cyklochodníku, ktorý prepojí centrum Bratislavy s lesmi Malých Karpát cez Račiansku radiálu. Čo viac by ste očakávali pri výbere dokonalej lokality na kúpu bytu?