Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Kráľová hora nad Karlovou Vsou je ideálna voľba na nedeľný piknik, či relaxujú prechádzku. Ďaleko to nie je ani na cyklochodník popri Karloveskom ramene smerom na Devínsky hrad.
Potraviny
Väčšina prevádzok sa nachádza v okolí Námestia Dlhé Diely - Tesco Express, Billa ale aj koncepty ako Starý Otec, zelevoc a podobne. V severnejšej časti na obratisku MHD je ďalšie Tesco Express.
Zdravotné služby
Väčšina opäť v okolí Námestia Dlhé diely, centrom zdravotných služieb je však Poliklinika Karlova Ves.
Školy
V centre Dlhých Dielov je to základná škola s gymnáziom CENADA, o kúsok ďalej je súkromná základná škola ESPIRIT a východnejšie areál základnej školy na Veternicovej (Františka z Assisi) či rozmernejšia ZŠ A. Dubčeka.
Spojenie MHD
V súčasnosti premávajú z Dlhých dielov spoje 32,33 a električky 4 a 9, dostupné z Karloveskej električkovej radiály.
Vzdialenosť do centra
Centrum mesta je vzdialené cca 7km, cesta autom Vám v priemere bude trvať 15 minút, ak však bývate vo východnejšej časti, odporúčame električku č. 4 a 9. len na pár minút do centra mesta.

Dlhé Diely hraničia s Devínom a Dúbravkou, od Rakúska ju delí rieka Dunaj. Vďaka blízkosti Malých Karpát môžete využívať voľný čas aj prechádzkami v chránenej krajinnej oblasti. Na túru môžete vyraziť rovno z domu.

Charakteristický pre Dlhé diely je ich kopcovitý terén. V minulosti (pred výstavbou panelákových domov) sa na kopcoch rozprestierali vinice a ovocné sady, ktoré dnes nájdete už len výnimočne a to len v starej časti Karlovky. Táto poloha Vám na jednej strane ponúka krásne výhľady, či už na Hainburg, alebo Bratislavský hrad, na druhej strane ovplyvňuje počasie, ktoré býva odlišné ako v iných častiach Bratislavy. Na jeseň rátajte s častými hmlami a v zime so snežením, čo spôsobuje časté problémy s dopravou. Za hustého sneženia sa môže stať, že sa domov nedostanete nie len vlastným autom, ale ani MHD, keďže tu premávajú len autobusy a trolejbusy, ktoré majú problém vyjsť zasnežený kopec hore. Kopcovitý terén neobľubujú ani čerstvé mamičky, ktoré musia tlačiť kočík do kopca. Na druhej strane udržuje obyvateľov v kondícii :).

So zeleňou je to vo všeobecnosti v tejto časti horšie, najmä kvôli rozsiahlym stavebným projektom, no do lesa to máte len na skok a medzi panelákmi nájdete dostatok trávnatých plôch, aspoň na vyvenčenie svojich domácich miláčikov. Deti sa môžu vyblázniť na detských ihriskách, ktorých tu je tiež dostatok. Hlavu si môžete vyvetrať napr. v street workout parku, v blízkosti ZŠ A. Dubčeka. Nájdete tu futbalové, basketbalové a hádzanárske ihrisko, aj bežeckú dráhu. Výborné ihrisko pre všetky kategórie detí nájdete medzi Pribišovou a ul. Ľ. Fullu. 

Na “Dlháčoch” sa nachádzajú dve základné školy (ZŠ Alexandra Dubčeku zlúčená so ZŠ J.A. Komenského) a ZŠ Veternicová. V blízkosti je súkromné gymnázium Esprit a aj súkromná základná škola pre žiakov s intelektovým nadaním. Taktiež tu je niekoľko materských škôl.

Čo sa týka občianskej vybavenosti, nájdete tu všetko potrebné pre váš život - obchody (Tesco Express 2x, Billa, Lidl, Terno), banky, poštu, veľké množstvo občerstvení, reštaurácií, barov, krčiem a rôzne služby (kaderníctvo, práčovňa, kozmetické salóny, posilňovňa, obľúbený zelovoc a iné).

Bohužiaľ, zdravotnícke centrum v tejto časti chýba, no nájdete tu 4 lekárne.

Centrum mesta je vzdialené cca 7km, cesta autom vám v ideálnom prípade nezaberie viac ako 15 min. V súčasnosti, keď prebieha modernizácia električkovej trate a na ceste je viacero obmedzení, musíte rátať so zdržaním. Z Dlhých dielov premávajuú linky MHD č. 32.35 a dočasne X33 a X5. Z hľadiska dopravného napojenia je možný jednoduchý prístup z Devínskej cesty. Problémom automobilovej dopravy sú hlavne ranné kolóny a nevybudovaný autobusový pruh, takže v kolónach stoja aj trolejbusy.

Čo lokalita ponúka: bývanie v blízkosti Malých Karpát, zároveň dobrá dostupnosť do centra mesta

Čo Vás očarí: výborná občianska vybavenosť, výhľady, bezpečnosť (Dlhé diely patria medzi obvody s najnižšou kriminalitou)

Životná štýl: bývanie vhodné pre mladých ľudí / študentov, aj vzhľadom na kopcovitý terén

Čo Vás môže sklamať: dlhoročný problém s parkovaním, ranné zápchy, problémy s dopravou v zime