Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
V obci a okolí nájdete fitness centrum, cyklistické chodníky, bežecké možnosti, prírodné jazerá ai.
Potraviny
Nájdete tu mäsiarstvo, predajňu ovocia a zeleniny aj potravinové reťazce (Kraj, Tesco, Terno, Coop).
Zdravotné služby
Priamo v obci sa nachádzajú praktickí lekári pre dospelých, deti aj dorast a stomatologické centrum.
Školy
Obec zriaďuje viacero materských škôl, dve základné školy a jednu strednú odbornú školu.
Spojenie MHD
Do Bratislavy premávajú pravidelné autobusové a vlakové spoje.
Vzdialenosť do centra
Centrum Bratislavy je vzdialené cca 14km, rovnako aj centrum Senca (15 - 20min autom).

Ivanka pri Dunaji je treťou najväčšou obcou na Slovensku, v súčasnosti má cca 7 000 obyvateľov a vďaka svojej atraktívnej polohe v blízkosti Bratislavy a pokojnému prostrediu láka pre život ďalšie rodiny.

Ivanka pri Dunaji je plnohodnotne občiansky vybavená a pre základné potreby nemusíte nikam cestovať. Nájdete tu viaceré obchodné prevádzky (COOP, Kraj, Metro, Tesco, Terno), školy pre deti od materských až po stredné. Samozrejmosťou sú ambulancie odborných lekárov, dve lekárne, pošta, bankomaty a iné služby (knižnica, reštaurácie, kaviarne, kaderníctvo, optika, fitness, krajčírstvo...).

Kaštieľ s parkom, zdroj: ephoto.sk

V obci funguje množstvo kultúrnych, športových a záujmových združení a klubov (napr. zahradkársky klub, gospelový spevácky zbor, poľovnícke združenie a pod.).

Okolie Ivanky ponúka viaceré možnosti na aktívny alebo pasívny relax: nájdete tu parky, jazerá (jazero Štrkovka, bagrovisko Dunajek, najznámejšie sú asi jazerá Zelená voda), cyklotrasy (napojenie na novú cyklotrasu až do Novej Dedinky, alebo opačným smerom až k mohyle M.R. Štefánika), neďaleko je golfové ihrisko a za návštevu stojí aj romantický kaštieľ z čias Márie Terézie.

Cyklotrasa pri Ivanke pri Dunaji, zdroj: budcyklista.sk

Pri obci sa dokončilo napojenie na nový obchvat Bratislavy. Cesta autom do Bratislavy vám v súčasnosti potrvá cca 20min, pohodlie cestovania by sa vďaka obchvatu malo ešte zvýšiť. Na prepravu do hlavného mesta môžete využiť aj priame vlakové alebo autobusové spojenie. V obci sa nachádza 8 autobusových zastávok. Svoje auto môžete pohodlne nechať odstavené na záchytnom parkovisku pri žel. stanici.

záchytné parkovisko pri žel. stanici, zdroj: sme.sk

Najbližšou susediacou obcou je na východe Bernolákovo, na juhu Zálesie a Most pri Bratislave, na severe Chorvátsky Grob a mesto Svätý Jur. Na západe susedí Ivanka s Bratislavou, pričom centrum mesta je od Ivanky vzdialené iba 12 km, rovnako tak aj centrum Senca.

jazero Strkovka, zdroj: ephoto.sk

Priamo v obci sa nachádza park oddychu / zábavny park Inspiro, ktorý ponúka komplexné služby pre rodiny s deťmi. Súčasťou parku je záhrada, detské ihriská, multifunkčné sály a kaviareň s bistrom.

Čo lokalita ponúka: Ideálne miesto na trávenie voľného času po práci a vo voľnom čase (cyklotrasy, jazerá, parky).

Čo vás očarí: Výborná občianska vybavenosť, v obci nájdete množstvo inštitúcií, služieb alebo kultúrnych podujatí.

Životný štýl: Bývanie v Ivanke je pre každého - pre mladé páry vyhľadávajúce športové aktivity a blízkosť hlavného mesta, rodiny s deťmi, pre ktoré táto obec ponúka kvalitné školy a škôlky aj ľudia v stredných rokoch, ktorý chú relaxovať v príjemnom prostredí.

Čo vás môže sklamať: Ak sa potrebujete presúvať za prácou do Bratislavy, treba rátať so zdržaním v čase špičky, to je však problém všetkých obcí v okolí Bratislavy.