Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Okrem niekoľkých jazier je to fitness ihrisko priamo v obci, či športový areál X-Bionic v Šamoríne.
Potraviny
Okrem menších potravín sa čoskoro otvorí obchodné centrum s Coop Jednotou. Šamorín ponúka Tesco ...
Zdravotné služby
Nové stredisko Areál Senecká bude obsahovať aj moderné zdravotné stredisko priamo v obci.
Školy
Okrem obecnej základnej školy, je tu aj cirkevná a materská škola aktuálne rozširuje svoje kapacity.
Spojenie MHD
Žel. stanica Kvetoslavov susedí priamo s obcou a ponúka pravidelný spoj do Bratislavy každú hodinu.
Vzdialenosť do centra

Asi viete, že nie je satelit ako satelit, a kvalitná infraštruktúra sa nerozvíja v rýchlorastúcich obciach priamo úmerne množstvu výstavby nového bývania. Hviezdoslavov však v tomto prípade ide príkladom. Na stránke obce hviezdoslavov.sk nájdete aktuálne 30 otvorených projektov, ktoré majú za ciel zlepšiť kvalitu bývania v tejto obci. Od nových bezpečných chodníkov v miestnej časti Podháj, či nových cyklotrás sú to aj väčšie ako projekty akým je nové obchodné stredisko spojené so zdravotným strediskom Areál Senecká. Aktuálne je vo fáze výstavby, no už má dohodnutých svojich nájomcov.

Okrem potravín Coop jednota tu bude aj niekoľko menších prevádzok, dom pre seniorov či moderné zdravotné stredisko. Z ďalších projektov pre verejnosť stojí za zmienku už realizovaná cykloklietka ako stojisko pre bicykle, ktoré ocenia tí, ktorý dochádzajú za prácou vlakom z miestnej železničnej stanice. Spoje vlaku tu premávajú každú hodinu, a ide o moderný a rýchly spôsob ako sa dostať do hlavného mesta (vlaky RegioJet).

Len si to predstavte, v rámci nedávnej zmeny pomeru home office práce a návštevy pracoviska, keď sa do práce musíte dostaviť len raz či dva krát do týždňa, si tu zaparkujete svoj bicykel či elektro-kolobežku a do mesta sa dopravíte bez kolón a ekologicky.

Novo vybudovaná cykloklietka pri žel. stanici

Kedysi to na obhliadkach nehnuteľností nebolo zvykom, ale s aktuálnym stavebným rozmachom, sa čoraz častejšie stretávame s otázkou kapacity materských a základných škôl, ktorá sa stáva rozhodujúcim kritériom. Vedenie v obci Hviezdoslavov preto správne odhadlo potrebu výstavby rozvoja tohto nevyhnutného prvku. Okrem novej súkromnej materskej školy sa zrekonštruovala a rozšírila kapacita ten exitujúcej - obecnej. Obec prevádzkuje aj základnú školu, ktorej kapacitu sú rozšírené o cirkevnú základnú školu.

Nová súkromná materská škola

Verejné priestranstvá v obci sa okrem nových chodníkov, ktoré spracúvajú aj čoraz častejšie prívalové dažde, dopĺňajú aj neštandardné solárne verejné osvetlenie. Budujú sa tu detské ihriska ako dôležitý komunitný prvok pre mladé rodiny, kde sa stretávajú mamičky a oteckovia, pokiaľ sa deti v rannom veku prvý krát socializujú. Workout ihriska patria k modernému a zdravotnému životnému štýlu a sú populárne asi rovnako ako fitness inteligentné hodinky. V obci sa nachádza zatiaľ len jedno ale o to viac sa venuje pozornosť jeho rozvoju.

Moderné workout ihrisko

Najväčším lákadlom však sú okolité jazerá, ktoré vznikli ako výsledok baníckej aktivity. Obec aktívne jedná v prospech obyvateľov aby sa pláže sprístupnili na oficiálnu rekreáciu miestnym obyvateľom, ktorý sa vo vodách už kúpu. Ďalšia sezóna by sa už mala uskutočniť s riadnym parkovaním a zázemím v podobe nejakej tej bufetovej prevádzky. K vode to budete mať teda na skok o domu.

Jazero po baníckej aktivite, ktoré sa čoskoro sprístupní pre obyvateľov

Okrem toho sa tu nachádza aj rybník, čoraz populárnejší šport respektíve relax poteší tých, ktorý nad touto voľnočasovou aktivitou uvažujú.

Areál Senecká s budúcou prevádzkou Coop Jednota či moderným zdravotným strediskom

Čo vás očarí: Kvalita vedenia obce, ktorá sa odrazila na vynikajúcej infraštruktúre, ktorá v kombinácii s niekoľkými jazerami v okolí a neďalekým vybaveným Šamorínom uspokojí každého. 

Čo lokalita ponúka: Vynikajúcu dostupnosť v podobe diaľnice R7 či vlakovej zastávka Kvetoslavov s pravidelným spojom do Bratislavy (RegioJet).

Životný štýl: Bývanie pre mladé rodiny, ktoré utekajú pred ruchom veľkomesta, no stále chcú ostať v relatívnej blízkosti mesta.

Čo vás môže sklamať: Aktívna výstavba, ktorá dočasne ruší pokojný vidiecky život. Je to však len dočasný efekt, ktorý sprevádza každú rastúcu obec.

*zdroj fotiek www.hviezdoslavov.sk