Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Športovci a hlavne cyklisti si tu prídu na svoje vďaka hrádzi a blízkosti dvoch jazier.
Potraviny
Nájdete tu Coop, Moja Samoška, Terno, ale aj bio pekáreň.
Zdravotné služby
Okrem súkromných ambulancií sa tu nachádza aj moderné zdravotné stredisko.
Školy
V Dunajskej Lužnej bude o vaše deti postarané od jasličiek až po základnú školu.
Spojenie MHD
Autobusy do BA premávaju počas celého dňa 3-5x za hodinu, vlak min. 1x za hod.
Vzdialenosť do centra
Do centra Bratislavy je to 17 km, vďaka priamemu spojeniu Vám cesta autom potrvá cca 25 minút.

Obec Dunajská Lužná sa nachádza na hlavnom ťahu medzi Bratislavou a Komárnom, iba 15 km od Bratislavy a 7 km od Šamorína. Podobne ako jej susedné obce (Rovinka, Kalinkovo, Hamuliakovo) sa stala obľúbenou medzi mladými rodinami, ktoré sa rozhodli vymeniť ruch mesta za pokoj na vidieku. Spĺňa podmienku dobrého spojenia s Bratislavou, ponúka širokú ponuku aktívneho voľnočasového využitia a vďaka viacerým developerským projektom je ponuka bývania stále celkom široká.

V obci nájdete všetko pre plnohodnotný život bez potreby zbytočného cestovania do mesta - supermarkety, pekáreň, poštu, lekáreň, zdravotné stredisko, jasličky, škôlky, základnú školu či detské centrum. V obci nájdete viacere dobré reštaurácie, podniky, kaviarne, ale aj kultúrne centrum s bohatým programom. 

Úprava verejných priestorov
bývanie v Dunajskej Lužnej materská škola
Materská škôlka či ihrisko
bývanie v Dunajskej Lužnej detské ihriská

Lokalita ponúka veľa možnosti na voľnočasové vyžitie. V tesnej blízkosti sa nachádzajú dve jazerá (Nové Košariská) s možnosťou kúpania, alebo lovenia rýb. Cyklisti a inline korčuliari ocenia blízkosť hrádze, ktorá Vás dovedie až do Bratislavy. Okrem toho sa v samotnej obci nachádzajú viaceré ihriská a miesta pre oddych. 

bývanie v Dunajskej Lužnej Nové Košariská
Nové Košariská
bývanie v Dunajskej Lužnej Nové Košariská

Plánovaná výstavba rýchlostnej cesty R7 zjednoduší dopravné spojenie s Bratislavou a aj so Šamorínom, do budúcnosti preto môžete rátať s efektívnejším cestovaním, a zároveň aj s nárastom hodnoty Vašej nehnuteľnosti. V súčasnosti trvá cesta autom do centra Bratislavy 30 minút, vlakom zo stanice Nové Košariská 23 minút, alebo autobusom (z rovnakej stanice) 27 minút.

Aktuálne sa tu čerstvo posilnili autobusové spoje a to aj vďaka snahe občanov o predĺženie trate mestského spojenie č. 70 (Podunajské Biskupice) aj do Dunajskej Lužnej. Síce sa nepodaril želaný cieľ ale teraz tu na celkom 6 zastávkach premáva obojsmerné spojenie skoro každých 20-30 minút, v čase špičky aj 5x za hodinu. Okrem červených autobusov Slovak Lines tu totiž stoja aj biele dunajsko-stredské autobusy.

Solitérne potraviny Coop jednota

Rozrastajúc sa bytový komplex Green Village pridáva na atraktivite novo otvoreným obchodným centrom, ktoré v sebe spája niekoľko prevádzok a stal sa terčom záujmu nie len nových obyvateľov tohto mohutného developmentu, ale aj ostatku obyvateľstva Dunajskej Lužnej.

Ten sa nachádza neďaleko vyhľadávaného cyklochodníka tiahnuceho sa pozdĺž hrádze Dunajská Lužná s s následným pripojením na EuroVelo 6. Štrkopieskové jazerá v okolí sú vhodné na športové vyžitie, rybolov, člnkovanie, ale aj na dokonalý oddych s rodinou počas slnečných letných dní. Okrem behania sa na nej dobre bicykluje, či prechádza. Možnosť relaxácie a aktívneho oddychu poskytuje aj komplex XBionic v Šamoríne. Okrem toho Dunajská lužná víta každé leto obyvateľov na známych Košariskách. Tieto štrkové jazerá majú krásnu priezračnú vodu a sú dokonalé na každodenné kúpanie v lete. Výhodou je zastávka vlaku spoločnosti Regiojet - žel. stanica Nové Košariská, na ktorú sa pohodlne dostanete aj na pešo alebo bicyklom, je to len kúsok.

Čo lokalita ponúka?

Plnohodnotnú občianskú vybavenosť.

Čo vás očarí?

Jednoduché spojenie s Bratislavou.

Životný štýl?

Pre mladých ľudí, ktorí chcú pracovať v meste, ale žiť “na vidieku”.