Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Turistika či oddych v lesoparku a prostredí Devínskej Kobyly, pre aktívnych cyklistov ale aj rodinné posedenia, športové centrá, zimný a futbalový štadión, plaváreň a iné.
Potraviny
Nájdete zástupcov najväčších potravinových reťazcov ako Tesco, Billa či Lidl sústredené pozdĺž Saratovskej ulice ako osy tejto štvrte.
Zdravotné služby
Najviac ich nájdete v na pešo dostupných obchodných centrá OC Saratov alebo Dubrawa, a čoskoro aj v novej nemocnici na Boroch.
Školy
Najväčším súborom je komplex na Nejedlého ulici, ktorý spája materskú školu so základnou školou a moderným športovým areálom. Deti však môžu navštevovať aj materskú školu na Ožvoldíkovej ulici, či ďalšiu so základnou školou Pri Kríži. V južnejšej časti je to materská škola na Ušiakovej, o niečo ďalej súkromná materská škola s verejným gymnáziom na Bilikovej ulici.
Spojenie MHD
Skvelé prepojenie s inými časťami vďaka električke č. 4, ale aj autobusom č. 20, 23, 83 a 84.
Vzdialenosť do centra
Napriek odľahlosti Dúbravky, je táto miestna časť vynikajúco prepojená s centrom vďaka električkovej radiále so spojom č. 4 a celkovým trvaním cesty len 20 minút.

Mestská časť Dúbravka, ležiaca na východnom úpätí Devínskej Kobyly, sa nachádza v chránenej oblasti Malých Karpát. Vďaka jej polohe je táto mestská časť atraktívna pre milovníkov prírody a aktívneho životného štýlu.

Jej miestna časť Podvornice, respektíve sever Dúbravky (územie severne od ulíc Pri Kríži a Dúbravčická) zažíva dynamický rozmach a je najvýraznejšie sa meniacou časťou Bratislavy. V dohľadnej dobe budeme svedkami postupnej zástavby až po železničnú trať, ktorá lemuje toto územie.

Kým kedysi bývanie v Dúbravke bolo považované za úplný okraj Bratislavy, s výstavbou novej štvrte Bory, očakávaným predĺžením Saratovskej ulice, s výstavbou terminálu osobnej integrovanej prepravy (TIOP) Bory, ktorý má umožniť priamy prestup na električku a s plánovaným "centrálnym parkom" ako nosným prvkom tejto časti sa mení na veľmi atraktívne bývanie. Nehovoriac o tom, že električkou Vám to do centra nezaberie viac ako 20 minút električkou.

projekt Pekná Vyhliadka s plánovaným parkom a ďalšou výstavbou smerom na sever

Územie aktuálne čaká dve významnejšie investície v podobe výstavby nových projektov a to pokračovanie rezidenčnej štvrte Záhradné mesto, ktorým sa označujú novostavby na ulici Martina Granca a zastavanie rozsiahlej neudržiavanej plochy medzi železničnou traťou a ulicou Agátová projektom Hrubé Lúky. Postupnou integráciou s priestorom a infraštruktúrou Bory a rozvojom verejnej dopravy, bude táto miestna časť veľmi atraktívnou a vyhľadávanou pre mladé rodiny.

S postupným rozmachom na sever Dúbravka počíta s predĺžením električky na Saratovskej ulici

Z južnej strany sú Podvornice ohraničené ulicou Janka Alexyho s pripojením na diaľnicu D2, pričom jej jadru dominuje stabilizovaná výstavba panelových bytových domov z konca 90. rokov. Novší development sa tu očakáva maximálne na pozemku niekdajšej Slovenskej pošty známy aj pod označením ako Centrum Dúbravka.

Centrum Dúbravka na mieste pôvodnej budovy Slovenskej pošty

Z južnej strany má prázdny priestor vyplniť projekt Na Lúke s atraktívnejšou architektúrou, situovaný je naproti Domu kultúry a v dotyku s areálom supermarketu Lidl. Poslednou voľnou plochou tak zostane azda priestor medzi domom kultúry a potravinami Billa na východ od Saratovskej ulice.

Projekt Na Lúkach, medzi potravinami Lidl a plánovanou novostavbou Centrum Dúbravka (biely objekt v pozadí)

Centrálna časť dúbravky, ktorá je zo západu ohraničená zástavbou rodinných domov postupne prechádzajúcich do svahu Devínskej kobyly, disponuje vynikajúcou infraštruktúrou občianskej vybavenosti. Hlavnými centrami záujmu sú obchodný dom Saratov, pôvodne otvorenom ešte v roku 1979, ktorý v súčasnosti ponúka viac ako 30 prevádzok, okrem iného aj potraviny Billa, predajňu elektrospotrebičov, drogériu, poštu, lekárne, módne obchody, papiernictvo, kvetinárstvo či kaviarne.

OC Saratov otvorený ešte v roku 1979

Neskôr pribudli predajne Lidl (južnejšie) a Billa (v strede štvrte) logicky situované pozdĺž dopravného koridoru v podobe 4 prúdovej ulice Saratovská s električkou a bus pruhom. Väčšina obyvateľov to má len pár minút na pešo k bytovému domu, nakoľko je zástavba sústredená okolo tejto osy (aj vďaka dobre rozloženým a odstupňovaným zástavkam električky).

Väčšina vybavenosti je pozdĺž Saratovskej ulice s pohodlným spojom električky č. 4

Vďaka spomínanému prudkému rozvoju v severnej časti Dúbravky pribudlo obchodné centrum OC Dubrawa s prevádzkou Tesco v podobe úspešného konceptu Tesco Galéria (aj v Lamači). Menšie potraviny sú rozdistribuované hlbšie v sídliskách, medzi väčšia patria potraviny Kraj na ulici Pri Kríži, ktoré zásobujú najmä obyvateľov severo západnej časti, menovite aj Záhradného Mesta. Koncepty Malina, Večierka či Žabka nájdete najmä v nebytových priestoroch na prízemí novších bytových domov od YIT či Strabag.

Novo otvorené centrum Dubrawa s Tescom

Víkendový relax v podobe návštevy kina, módnych obchodov, detského centra a mnoho ďalšieho vybavíte v Bory Mall. Toto najväčšie slovenské obchodné centrum oceníte najmä počas prechodného obdobia a v zime, kedy sa paleta aktivít v exteriéry znižuje. Mať obchodné centrum takéhoto rozmeru len skok oceníte, až keď si to vyskúšate.

Keď spomíname aktivity, tak dôvodom zvýšeného dopytu po bývaní v Dúbravke je práve bezprostredná dostupnosť prírody v podobe kopcov Malých Karpát, ktoré miestni obyvatelia každý víkend využívajú na cykloturistiku či prechádzku v pokojnom a zdravom prostredí. Napríklad cesta na vyhľadávanú Dúbravskú hlavica s krásnym výhľadom na Rakúsko, prístupná na cez takzvanú Vojenskú cestu až na samotný vrchol Devínskej Kobyly, je prechádzka, ktorú si môžete zopakovať každý víkend. Alternatívou krásneho výletu je aj široká paleta hradov v okolí: Devínsky hrad, Pajštún, Dobrovodský hrad či Čachtický hrad... Za Kobylou máte zas brehy Dunaja aj Moravy a Devín.

Rodičia s deťmi si obľúbia park na Pekníkovej ulici, známy ako „Pekníčka“, ktorý poskytuje možnosť športu, zábavy a oddychu. Na pomerne rozľahlom území sa okrem Street workoutového ihriska, niekoľkých detských ihrísk, futbalového a tenisového ihriska nachádza aj rozsiahla zelená plocha na rôzne iné aktivity.

Či sa aktívne venujete horskej cyklistike alebo radi trávite víkendy s rodinou posedením v prírode, je toto tá správna voľba bývania pre Váš životný štýl.

Základná škola Nejedlého

Deti môžu navštevovať niekoľko verejných škôl, ktoré sú rovnomerne rozmiestnené v rámci lokality. Najväčším súborom je komplex na Nejedlého ulici, ktorý spája materskú školu so základnou školou a moderným športovým areálom. Dostupný je na pešo najmä pre obyvateľov severnej časti, vrátane Novostavieb na sever od Dúbravčickej ulice. Deti však môžu navštevovať aj materskú školu na Ožvoldíkovej ulici, či ďalšiu susediacu so základnou školou Pri Kríži, na západnej strane Saratovskej ulice. V južnejšej časti je to materská škola na Ušiakovej, o niečo ďalej súkromná materská škola s verejným gymnáziom na Bilikovej ulici.

Zmodernizovaný športový areál základnej Školy Nejedlého

Dúbravka je skvelo prepojená so zvyšnými časťami Bratislavy - v súčasnosti tu premávajú autobusy č. 20, 36, 123, 23, 26, 35, 83, 84, N21 a náhradná linka za električky X5.

V širšom meradle oceníte jednoduchú dostupnosť aj do blízkeho Rakúska a Čiech. V pláne je vybudovanie železničnej zastávky (TIOP Bory)medzi Dúbravkou a Lamačom "Lamačská brána", odkiaľ sa pohodlne dostanete cez Marcheg až do Viedne.

Billa na Saratovskej ulici