Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Turistika či oddych v lesoparku, športové centrá, zimný a futbalový štadión, plaváreň a iné.
Potraviny
Nájdete tu všetky väčšie reťazce- Billa, Kaufland, Terno, Tesco či Lidl.
Zdravotné služby
Postarajú sa o vás v 2 zdravotných strediskách, v budúcnosti aj v novej nemocnici na Boroch.
Školy
Sú tu viaceré materské a základné školy, neďaleko aj Montessori.
Spojenie MHD
Skvelé prepojenie s inými časťami – premávajú tu autobusy č. 20, 36, 123, 23, 26, 35, 83, 84.
Vzdialenosť do centra
V centre mesta ste autom pri ideálnej premávke do 15 min.

Mestská časť Dúbravka, ležiaca na východnom úpätí Devínskej Kobyly, sa nachádza v chránenej oblasti Malých Karpát. Vďaka jej polohe je táto mestská časť atraktívna pre milovníkov prírody a aktívneho životného štýlu. Na výber sú viaceré turistické či cyklistické trasy, môžete navštíviť jeden z blízkych hradov v okolí (Devínsky hrad, Pajštún, Dobrovodský hrad, Čachtický hrad...), alebo Devínsku Kobylu s úžasným výhľadom. Dúbravka je súčasťou okresu Bratislava IV a delí sa na tri časti – Krčace, Záluhy a Podvornice.

Dúbravka si po dlhú dobu zachovávala svoj vidiecky ráz, ktorý sa tu uchoval aj po pripojení obce k Bratislave. No rozsiahla výstavba panelákových stavieb v 70. rokoch zmenila charakter tejto štvrte a v súčasnosti dominuje tejto časti sídlisko s vyše 14 000 bytmi. Viaceré nové bytové domy a obchodné prevádzky boli vybudované začiatkom 21. storočia, v súčasnosti tu taktiež nájdete viacero developerských projektov (Dúbravy, Tammi, Čerešne..).

bývanie v Dúbravke časť stará Dúbravka
Stará Dúbravka, zdroj:wikipedia
nová výstavba v Dúbravke

Nájdete tu kompletnú občianskú vybavenosť – materské, základne a stredné školy, obchody,banky, reštaurácie, poštu a iné. V obchodnom dome Saratov, otvorenom v roku 1979, je v súčasnosti viac ako 30 prevádzok, okrem iného aj potraviny Billa, predajňa elektrospotrebičov, drogéria, pošta, lekárne, módne obchody, papiernictvo, kvetinárstvo a kaviareň. Neskôr pribudli predajne Lidl, Billa, OC Dúbrawa, Tesco Expres a Kaufland. Neďaleko Dúbravky,v časti Lamač, sa nachádza Bory Mall, či Hornbach a Mercury Market. Vo výstavbe je nová, moderná nemocnica na Boroch, komplexnú zdravotnú starostlivosť na najvyššej úrovni budete tak mať len na skok.

Športovci sa potešia dvom futbalovým štadiónom – FK CRA v Starej Dúbravke a ŠKP Dúbravka. Nachádza sa tu aj zimný štadión, ale na výber je široká ponuka ďalších športovísk. Iuventa ponúka krytú plaváreň, IMET centrum squashové kurty,telocvičňu, sauny či masáže. Zacvičiť si môžete aj  v jednom z mnohých fitness centier. Rodičia s deťmi si obľúbia park na Pekníkovej ulici, známy ako „Pekníčka“, ktorý poskytuje možnosť športu, zábavy a oddychu. Blízko Základnej školy Beňovského sa nachádza Park družby. Pre kultúrne vyžitie môžete navštíviť kino alebo divadlo v dome kultúry.

bývanie v Dúbravke zimný štadión
Zimný štadión, zdroj:wikipedia
bývanie v Dúbravke Dom kultúry
Dom kultúry, zdroj:wikipedia

Dúbravka je skvelo prepojená so zvyšnými časťami Bratislavy - v súčasnosti tu premávajú autobusy č. 20, 36, 123, 23, 26, 35, 83, 84, N21 a náhradná linka za električky X5. Električková trať Hanulova – Pri Kríži bola v roku 2014 plne zmodernizovaná, vymenili sa zastávky MHD a pribudlo niekoľko nových prvkov.

Z Dúbravky je jednoduchá dostupnosť aj do blízkeho Rakúska a Čiech. V pláne je vybudovanie železničnej zastávky medzi Dúbravkou a Lamačom "Lamačská brána", odkiaľ sa pohodlne dostanete cez Marcheg až do Viedne (začiatok realizácie je však odhadovaný až na rok 2022).

bývanie v Dúbravke električkové spojenie

Čo lokalita ponúka: bývanie v jednej z najobľúbenejších častí Bratislavy s výbornou dopravnou dostupnosťou

Čo Vás očarí: blízkosť Devínskej Kobyly, ktorá ponúka množstvo bežeckých trás, cyklochodníkov, alebo romantických cestičiek

Životný štýl: bývanie vhodné pre ľudí, ktorí preferujú bývanie v kľudnejšej časti mesta a v okolí prírody

Čo Vás môže sklamať: slabšia kultúrna vybavenosť