Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Aktivity
Okolité Karpaty ponúkajú široké možnosti športového vyžitia.
Potraviny
V obci sa nachádzajú jedny menšie potraviny.
Zdravotné služby
Lekáreň sa nachádza v Stupave, v Borinke ordinuje jeden lekár pre dospelých.
Školy
V Borinke je materská škola, väčšie deti musia cestovať do Stupavy.
Spojenie MHD
Premáva priama autobusová linka medzi Borinkou a Bratislavou (každé dve hodiny).
Vzdialenosť do centra
Bratislava je vzdialená 20km, cesta trvá 25 minút, autobusom 45minút.

Borinka je známa predovšetkým ako turistické východisko do Malých Karpát. V jej blízkosti je viac prírodných zaujímavostí, no medzi najnavštevovanejšie miesta patrí hrad Pajštún - stredoveký hrad, z ktorého sa zachovali iba zvyšky muriva, či Dračí hrádok - zrúcanina na vrchu Úboč nad údolím Stupavského potoka.

benefit bývania v Borinke hrad Pajštún
Hrad Pajštún týčiaci sa nad Borinkou

Okrem turistických aktivít je Pajštún obľúbený aj medzi lezcami - nájdete tu takmer 100 ciest rôznej obtiažnosti a aj cyklisti si tu prídu na svoje. Vo vzdialenosti do 5 km, v blízkosti lesoparku mesta Stupavy, sa nachádza športové stredisko, ktoré je súčasťou areálu Inter Sport Hotela. Vo Wellness časti máte prístupné bazény, sauny, alebo masérov. Ak preferujete indoor športovanie, poteší vás dvojpodlažné fitnesscentrum, bowlingová dráha, alebo krytá športová hala.

Malou nevýhodou Borinky je slabšia občianska vybavenosť – nachádzajú sa tu len jedny obecné potraviny, jedna ambulancia pre dospelých (ordinačné hodiny 3x do týždňa) a deti musia na základnú školu dochádzať do Stupavy. Ale preto píšeme, že malou, pretože Stupava je vzdialená len 6 min autom a ponúka komplexnú občiansku vybavenosť.  

V Borinke sa ďalej nachádza pošta, futbalové ihrisko, reštaurácia, zástavka medzimestskej dopravy. Odporúčame vám navštíviť kaviareň Pajštúreň a vďaka občianskemu združeniu Pajštún je k dispozícii pre deti verejný park s názvom “Pajštúnsky rínek”. Tento park bol vybudovaný svojpomocne dobrovoľníkmi, aby si nielen deti, ale aj turisti mohli oddýchnuť, alebo naopak vyšantiť sa v príjemnom prostredí. Tento park nájdete priamo v centre obce. Stačí obísť Domov pre imobilných seniorov Gerion, za tým potraviny a ste na mieste. Okrem toho toto OZ organizuje množstvo akcií pre obyvateľov Borinky.

bývanie v Borine detské ihrisko
Pajštúnsky rínek, zdroj: OZ Pajštún

Čo sa týka cesty do Bratislavy, pri ideálnej premávke ste v centre za 25 minút. Pokiaľ chcete nechať auto doma, dostanete sa pohodlne do mesta aj autobusom, ktorý premáva cca každé dve hodiny, no cesta vám zaberie asi 45 minút. Posledný spoj z Bratislavy do Borinky odchádza  o 22:40., takže stihnete po robote skočiť aj na jedno pivko. Naopak, z Borinky do Bratislavy odchádza posledný spoj o 20:34.

bývanie v Borinke
Borinka, vjazd do obce

V súčasnosti sa v Borinke neplánujú žiadne veľké developerské projekty, preto sa dá očakávať, že si uchová svoj vidiecky charakter. V ponuke je viacero pozemkov vhodných na výstavbu rodinných domov, jeden vám ponúkame aj my (ponuka nižšie).

Čo lokalita ponúka: Kľudné bývanie na dedine s vidieckou atmosférou

Čo vás očarí: Blízkosť prírody a turistické možnosti

Životný štýl: Sťahujú sa sem hlavne mladé rodiny s deťmi

Čo vás môže sklamať: Slabšia občianska vybavenosť; nutnosť cestovať do Stupavy