V priemere klientom na provízii ušetríme 2435€

Ako funguje realitná služba #bezprovízie - krok za krokom

Stiahnuť

Nie je Vám jasné ako funguje naša realitná služba #bezprovízie? V ktorom kroku prídeme nafotiť vašu nehnuteľnosť, alebo ako prebieha platba za náš balík? Prečítajte si nasledujúci text, ktorý Vás prevedie celým postupom úspešného predaja nehnuteľnosti.

Prvý krok je na vás - dajte nám vedieť, že sa chystáte predávať nehnuteľnosť. Kontaktujte nás buď telefonicky, alebo cez kontaktný formulár dostupný na našom webe. Následne si s Vami dohodneme termín prvej obhliadky (tzv. nábor). Na vašu nehnuteľnosť príde pridelený maklér a fotograf. Kým fotograf nafotí Váš dom/byt/pozemok, maklér si s Vami prejde postup predaja a technický a právny stav nehnuteľnosti.

Do 48 hodín pripravíme virtuálnu obhliadku, fotografie a inzerát s textom, ktorý Vám následne pošleme na schválenie. A to všetko online.

V prípade, že sa Vám naše spracovanie páči a schválite ho na zverejnenie, vystaví sa Vám prvá faktúra na sumu 499 eur a obhliadky môžu začať.

V tejto cene je zahrnutá inzercia na všetkých portáloch, každodenná platená aktualizácia, sponzoring - buď na FB alebo google.ads (podľa usúdenia marketéra) a 3x TOPovanie premium na portáli nehnutelnosti.sk.

Okrem toho máte po celý čas online prístup do profilu vašej nehnuteľnosti, kde vidíte termíny obhliadok a aj mená záujemcov. O každej obhliadke ste notifikovaný e-mailom. Rovnako máte prístup k návštevnosti inzerátu, aby ste mali prehľad o výkone nášho marketingového tímu.

V cene služby je neobmedzený počet obhliadok, postará sa o ne náš skúsený maklér. Samozrejme našou prioritou je, aby sa nehnuteľnosť predala za čo najkratší čas a čo najvyššiu cenu.

Po nájdení kupujúceho a podpise rezervačnej zmluvy sa vystavuje druhá faktúra na sumu 499 eur (buď sa uhrádza bankovým prevodom, alebo sa započítava zo zloženej zálohy kupujúceho). Túto sumu platíte len v prípade, že nehnuteľnosť predáme.

Táto suma zahŕňa prípravu rezervačnej zmluvy, kúpnej zmluvy, právne poradenstvo, elektronické podanie notárom, správne poplatky katastra, asistenciu pri odovzdaní nehnuteľnosti a prehlásení energií.

Celková cena realitnej služby je 998,-Eur a už neplatíte žiadnu províziu.

Ak ste v tomto texte nenašli odpoveď na vašu otázku ohľadom našej realitnej služby #bezprovízie, neváhajte nás kontaktovať. 


Nenašli ste čo ste hľadali?

Ako určiť cenu nehnuteľnosti

Predávate dom / byt / pozemok, ale neviete ako určiť tú správnu cenu? Nejde vôbec o jednoduchú úlohu - pri nízkej cene môžete prerobiť, naopak, ak cenu nastavíte privysoko, bude sa Váš predaj naťahovať. Naša realitná kancelária Vám ponúka vypracovanie tzv. cenovej mapy zadarmo. Prezradíme Vám aj ako pri stanovení ceny postupujeme.

Čítať teraz

Aké sú možnosti predaja Vašej nehnuteľnosti ak máte hypotéku?

Existujú tri možnosti, ktoré Vám umožňujú predať Vašu nehnuteľnosť, na ktorej máte záložné právo v prospech financujúcej banky.

Čítať teraz

Postup pri predaji nehnuteľnosti - časť 1 - Rezervácia nehnuteľnosti

Ak ste sa dostali do štádia, že Vaša nehnuteľnosť si našla svojho záujemcu, dohodli ste sa na kúpnej cene a podmienkach zmluvy, gratulujeme Vám! No netreba zabúdať na to, že aj ďalšie kroky sú veľmi dôležité. V prípade, že využívate služby nášej právnej pomoci, celým procesom Vás bude sprevádzať a dohliadať naň náš odborník.

Čítať teraz

Postup pri predaji nehnuteľnosti - časť 2 - Zaistenie financovania nehnuteľnosti

Rozlišujeme dva základné spôsoby financovania kúpy nehnuteľnosti a to: hypotékou alebo vlastnými prostriedkami. V prípade ak kupujúci bude financovať kúpu nehnuteľnosti pomocou hypotekárneho úveru, musí počítať s niekoľkými úkonmi, ktoré bude potrebné urobiť medzi podpisom rezervačnej zmluvy a podpisom kúpnej zmluvy. K tomu, aby banka schválila hypotéku bude potrebovať okrem údajov od kupujúceho (žiadateľa) aj návrh kúpnej zmluvy a znalecký posudok. 

Čítať teraz

Postup pri predaji nehnuteľnosti - časť 3 - Kúpna zmluva

Príprava a pripomienkovanie kúpnej zmluvy. Pokiaľ ste išli podľa nášho postupu, väčšinu podkladov bude mať právnik k dispozícii už z procesu prípravy rezervačnej zmluvy. Ale vo všeobecnosti bude potrebovať podobné podklady uvedené v odstavci ”Základné údaje v rezervačnej zmluve”. Zoznam sa môže v niektorých prípadoch predĺžiť, tieto situácie rozoberieme v nasledujúcom texte..

Čítať teraz

Postup pri predaji nehnuteľnosti - časť 4 - Podanie na kataster

V deň podpisu zmlúv je logistika veľmi dôležitá. V prípade využitia služieb našej spoločnosti Vás procesom sprevádza buď odborník z právneho alebo finančného tímu. Uvedieme niekoľko rôznych scenárov závislých najmä od spôsobu financovania, resp. zabezpečenia úschovy finančných prostriedkov.

Čítať teraz

Postup pri predaji nehnuteľnosti - časť 5 - Finančné plnenie

Najrýchlejšie prídu peniaze na účet predávajúceho pri financovaní hypotékou. Áno, je to tak, aj keď mnohokrát pre predávajúceho býva lákavejší hotovostný kupec a môže mať výhodu pri zjednávaní ceny. Tá výhoda však neplatí pokiaľ je klient už preverený finančným poradcom a má hypokartu.

Čítať teraz

Postup pri predaji nehnuteľnosti - časť 6 - Odovzdanie

Podmienky, ktoré musia byť splnené, aby ste si vedeli odovzdať nehnuteľnosť máte dojednané v kúpnej zmluve. Štandardom je termín XY dní od uhradenia celej kúpnej ceny, avšak dojednanie môže byť iné, podľa toho ako ste si ho dohodli ešte počas pripomienkovania kúpnej zmluvy.

Čítať teraz

Potvrdenie o nedoplatkoch od správcu

Ak predávate byt, povinnou prílohou k zmluve o prevode vlastníctva bude vyhlásenie správcu domu o tom, že ako vlastník bytu, resp. nebytového priestoru nemáte žiadne nedoplatky na úhradách za plnenie spojené s užívaním bytu alebo nebytového priestoru. Potvrdenie o nedoplatkoch je zároveň povinnou prílohou pri podávaní návrhu na vklad do katastra.

Čítať teraz

Znalecký posudok - kedy ho budete potrebovať a aká je jeho cena?

Znalecký posudok slúži na posúdenie hodnoty nehnuteľnosti, či už konkrétneho domu, bytu, podnikateľského objektu či pozemku. Kedy ho budete potrebovať, aká je cena za posudok a aké papiere si musíte pripraviť pre znalca? Čítajte ďalej.

Čítať teraz

Úschova peňazí v banke - banková vinkulácia

Pri kúpe nehnuteľnosti je viacero spôsobov ako previesť peniaze druhej strane. Pre predávajúceho je najvýhodnejšie získať sumu v hotovosti, alebo bankovým prevodom. Nakoľko však pri predaji nehnuteľností hovoríme o skutočne vysokých sumách, priame posielanie peňažných prostriedkov neodporúčame. Predstavíme vám bezpečnejší spôsob prevodu peňazí - tzv. banková vinkulácia.

Čítať teraz