No items found.

Moje príspevky

Rozdiel medzi matrikou a notársky overeným podpisom

V prípade, že potrebujete overiť podpis na listine, napr. na kúpnej zmluve, máte dve možnosti: buď vyhľadať najbližšieho notára, alebo navštíviť matriku (mestský / obecný úrad). V nasledujúcom texte Vám pokúsime priblížiť, ktorý úrad sa Vám viac oplatí.

Čítať teraz

Rozdiel medzi prerušením, zastavením a zamietnutím konania na katastri

Počas našej praxe sme sa stretli s prípadmi, kedy klienti podali podpísané zmluvy s návrhom na vklad na kataster a následne obdržali z katastra list, že konanie bolo prerušené. Okrem prerušenia konania, kataster môže konanie aj zastaviť, alebo zamietnúť. V nasledujúcom texte vám vysvetlíme, kedy tak môže urobiť a čo to pre vás znamená. 

Čítať teraz

Novela katastrálneho zákona

Novela katastrálneho zákona a vykonávacej vyhlášky priniesli so sebou od októbra 2018 zmeny. Prečítajte si v našom článku aké.

Čítať teraz

Aké sú možnosti predaja Vašej nehnuteľnosti ak máte hypotéku?

Existujú tri možnosti, ktoré Vám umožňujú predať Vašu nehnuteľnosť, na ktorej máte záložné právo v prospech financujúcej banky.

Čítať teraz

Potreba nadobúdacej zmluvy

Ak ste predávali alebo predávate nehnuteľnosť, určite ste sa stretli s požiadavkou na predloženie nadobúdacej zmluvy, t.j. zmluvy, ktorou ste nadobudli nehnuteľnosť do Vášho vlastníctva. U nás je jej predloženie podmienkou pri nábore nehnuteľnosti do ponuky. Vysvetlíme vám prečo.

Čítať teraz

Moje odporúčania

Budem si vážiť aj Vaše

PEP2019 UNI
pre OM

Chceli by sme aj touto cestou odporučiť OM. Boli sme maximálne spokojní so službami p. Petroviča a celého ich tímu. Absolútna ochota, zdvihnú telefón kedykoľvek 😊, pomôžu so všetkým. Ak rozmyslate nad ich službami, neváhajte. Určite odporúčame. Veronika, Henrich.

Alexandra Hankova
pre OM

Rýchlosť vybavenia potrebných dokumentov ,skvelá komunikácia, takže maximálna spokojnosť s p.Petrovičom a celým tímom osobných maklérov :)Odporúčam.

Romana Danihelova
pre OM

Vyborna komunikacia s panom Petrovicom, odporucam! Profesionalita, flexibilita. Dakujeme!

Michal Mlkvik
pre OM

Chcel by som vyjadriť obrovskú pochvalu, a veľku spokojnosť s pánom Dominikom Petrovičom. Flexibilita, ochota,profesionalita a spoľahlivosť. To sú slová ktorými môžem opísať spoluprácu s ním. Takže 5⭐ je málo 😀. Čiže keď niečo predávate/kupujete, neváhajte!!! On je ta pravá osoba 😀

Soňa Sedlická
pre OM

S OM konkretne s p. Petrovičom sa mi pri kupe mojej nehnutelnosti spolupracovalo velmi prijemne. Vysoky profesionalizmus, dochvilnost, plnenie vsetkych mojich poziadaviek a odpovedanie na vsetky moje otazky s trpezlivostou a s usmevom na perach:) Čo ma na OM očarilo však najviac je ich prezentácia. Fotografie nehnutelnosti, virtuálna prehliadka, podorys, ale aj zakladace na zmluvy, elektronicke pozvanky na stretnutia, online formulare, konecne firma, ktora ide s dobou!!! Spolupracu s OM určite odporúčam všetkými desiatimi! :)

Jakub Kamenický
pre OM

Spoluprácu s p. Petrovičom hodnotím pozitívne. Oceňujem profesionálny prístup, flexibilitu pri obhliadkach a tiež zabezpečenie všetkých vecí od obhliadky až po samotnú kúpu.

Anna Melikova
pre OM

Recently we have completed a house purchase deal in the local area ​​Strmý Vršok. We were helped by Dominik Petrovič. We were very pleased with his professionalism and attitude to work. Thanks a lot to Dominik. All the best.