V priemere klientom na provízii ušetríme 2435€

Moje príspevky

Úschova peňazí v banke - banková vinkulácia

Pri kúpe nehnuteľnosti je viacero spôsobov ako previesť peniaze druhej strane. Pre predávajúceho je najvýhodnejšie získať sumu v hotovosti, alebo bankovým prevodom. Nakoľko však pri predaji nehnuteľností hovoríme o skutočne vysokých sumách, priame posielanie peňažných prostriedkov neodporúčame. Predstavíme vám bezpečnejší spôsob prevodu peňazí - tzv. banková vinkulácia.

Čítať teraz

Kontrola katastrálnej mapy pred kúpou nehnuteľnosti

Rovnako ako list vlastníctva (LV) Vám pred kúpou nehnuteľnosti odporúčame skontrolovať aj katastrálnu mapu (KM). Tú si najčastejšie pozeráme, aby sme si preverili prístupovú cestu k nehnuteľnosti. Tá je dôležitá či už pre banku v prípade financovania kúpy hypotékou, ako aj pre stavebný úrad, ktorý môže zamietnuť vydanie stavebného povolenia.

Čítať teraz

Znalecký posudok - kedy ho budete potrebovať a aká je jeho cena?

Znalecký posudok slúži na posúdenie hodnoty nehnuteľnosti, či už konkrétneho domu, bytu, podnikateľského objektu či pozemku. Kedy ho budete potrebovať, aká je cena za posudok a aké papiere si musíte pripraviť pre znalca? Čítajte ďalej.

Čítať teraz

Ako určiť cenu nehnuteľnosti

Predávate dom / byt / pozemok, ale neviete ako určiť tú správnu cenu? Nejde vôbec o jednoduchú úlohu - pri nízkej cene môžete prerobiť, naopak, ak cenu nastavíte privysoko, bude sa Váš predaj naťahovať. Naša realitná kancelária Vám ponúka vypracovanie tzv. cenovej mapy zadarmo. Prezradíme Vám aj ako pri stanovení ceny postupujeme.

Čítať teraz

Darovacia zmluva a daň z predaja darovanej nehnuteľnosti

Predávate nehnuteľnosť nadobudnutú darovaním a nie ste si istý, či vám vzniká daňová povinnosť? Odpoveď na túto otázku, spolu s podmienkami, pri ktorých ste oslobodený od platenia dane, nájdete v našom článku.

Čítať teraz

Moje odporúčania

Budem si vážiť aj Vaše

Miroslav Valocka
pre OM

Ďakujem veľmi pekne za pomoc so všetkým, bola s vami veľmi dobrá komunikácia a ďakujem za to, že sme to dotiahli do úspešného konca aj napriek problémom ktoré nastali. Odporúčam

Michal Menšík
pre OM

Dobry vecer pani, kedze uz sme skoro dokoncili predaje tychto domov, chcel by som vam obom UPRIMNE velmi pekne podakovat za profesionalnu, korektnu a hlavne priatelsku spolupracu Dufam, ze aj dalsia spolupraca sa bude niest v tomto duchu... a zarovnen sa tesime sa na dalsie spoluprace na nových pozemkoch. Dakujeme

Erik Raczkó
pre OM

Silvia Jansová
pre OM

Perfektná spolupráca, profesionalita na vysokej úrovni, budem odporúčať ďalej.

Mato Ochotnicky
pre OM

Maximalna spokojnost, profesionalita, pristup

Tatiana Drobna
pre OM

perfektná spolupráca, milý prístup, profesionalita na vysokej úrovni, budem odporúčať ďalej

Martin Cillik
pre OM

Začínali sme s predajom v čase najvyšších korona opatrení a preto nám určite veľmi pomohlo vytváranie 3D modelov nehnuteľností s ktorým pracujú. Všetko šlo hladko, rýchlo sa našli kupci, a ďalší servis bol tiež bezproblémový. Môžeme len odporúčať a ďakujeme hlavne p. Kocúrovi a p. Petrovičovi :)

Samuel Župa
pre OM

Veľmi dobrá skúsenosť .

Takino
pre OM

Perfektná realitná kancelária ponúkajúce všetky služby na jednom mieste