Ružinov

Ružinov je jedna z najobľúbenejších častí Bratislavy, nie len kvôli jej výhodnej polohe v blízkosti Dunaja a centra mesta, ale aj vďaka jej kompaktnosti a ponuke množstva služieb a aktivít „na jednom mieste“.

73 250 (2018)
39,6 km2
Martin Chren (nezávislý)
Pozrieť ponuky v tejto lokalite

O bývaní

Rýchly prehľad

Vzdialenosť do centra
Ružinov susedí s centrum mesta, jednoducho sa sem dostanete MHD, pešo či autom.
Spojenie MHD
Autobusy, trolejbusy, električky.
Školy
Zastúpené sú MŠ, ZŠ, SOŠ a aj gymnázia.
Zdravotné služby
Nemocnica s poliklinikou Ružinov, viaceré súkromné amb.
Potraviny
Od veľkých nákupných centier až po malé lokálne obchodíky.
Aktivity
Futbalové štadióny, zimný štadión, Zlaté piesky a iné.

Podlokality

Zacieľte na to, čo hľadáte

No items found.

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Ružinov je súčasťou okresu Bratislava II. Jedna sa o jednu z najväčších častí Bratislavy a skladá sa až z ôsmych miestnych častí –Trnávka, Nivy, Prievoz, Štrkovec, Trávniky, Ostredky, Pošeň a priemyselná časť Vlčie Hrdlo.

Mestská časť Ružinov má atraktívnu lokalitu, z ktorej to máte naozaj všade blízko. V miestnej časti Trnávka nájdete obľúbený Freshmarket s farmárskymi produktami, reštauráciami a kaviarňami, ale aj veľké nákupné centrá (Ikea, Avion, Hornbach) či rekreačnú oblasť Zlaté Piesky. Miestna časť Štrkovec so svojim jazerom ponúka priestor na romantické prechádzky, bežeckú dráhu pre bežcov, či detský park s preliezkami pre najmenších. Kúsok odtiaľ nájdete aj multifunkčné športové stredisko FitCamp. V časti Nivy môžete navštíviť kino Nostalgia, milovníci čerstých produktov ocenia trhovisko Miletičova, ktoré je už od 80. rokov obľúbeným miestom na nakupovanie farmárskych výrobkov, ovocia, zeleniny, pečiva a kadečoho iného.

Freshmarket

V celom Ružinove sa nachádza 18 materských škôl, 13 základných, 14 stredných odborných a 7 gymnázii. Okrem toho tu sídli aj Paneurópska vysoká škola a FSEV Univerzity Komenského. Na Ružinovskej ulici sa nachádza Nemocnica s poliklinikou Ružinov, okrem toho v Ružinove pôsobí viacero súkromných lekárov a ambulancií. Obchody, lekárne, pošta, bankomaty – to všetko je samozrejmosťou tejto časti.

Štrkovecké jazero

Ak si chcete zašportovať, nemusíte cestovať ďaleko. Ružinov ponúka široké spektrum možností. Vďaka indoorovým aj outdoorovým športoviskám môžete byť aktívni počas celého roka. Vaše deti sa vyšantia v detských centrách a na ihriskách.

park Andreja Hlinku

Či už sa rozhodnete tráviť voľný čas v znamení nakupovania, športovaním alebo prechádzkou po promenáde pozdĺž Dunaja, všetko je od vás vzdialené len pár minút autom alebo MHD. Ružinov je veľmi dobre prepojený so zvyšnými častiami mesta akýmkoľvek dopravným prostriedkom a vďaka tomu sa rýchlo dostanete na všetky smery. Majitelia motorových vozidiel ocenia rýchle napojenie na obchvat a diaľnicu. Dôležitou súčasťou prepojenia sú aj električkové trate.

Čo lokalita ponúka:

Moderné bývanie v obľúbenej časti BA – na skok do mesta, prírody či nákupných centier.

Čo vás očarí:

Veľké množstvo športových areálov, parkov, Štrkovecké jazero, nákupy na legendárnej Miletičke, alebo v modernom Freshmarkete.

Životný štýl:

Mestská časť je atraktívna pre aktívnych ľudí, ktorí chcú svoje dni využívať naplno.

Čo Vás môže sklamať:

Frekventované ulice Ružinovská, Tomášiková, Bajkalská, Gagarinova a Prievozska – rozsiahle kolóny v čase špičky.

Pozrieť ponuky v tejto lokalite

Iné lokality

ak by táto nebola to pravé orechové