Rovinka

Obec Rovinka je situovaná v blízkosti hlavného mesta, na území nazývanom Žitný ostrov. Od roku 1996 je táto obec začlenená do okresu Senec, Bratislavský kraj. V posledných rokoch je vyhľadávaným a obľúbeným miestom pre bývanie.

4 319 (2018)
8,85 km2
Milan Kubeš (nezávislý, 2018 - 2022)
Pozrieť ponuky v tejto lokalite

O bývaní

Rýchly prehľad

Vzdialenosť do centra
Bratislava je vzdialená 16 km, Šamorín 10 km.
Spojenie MHD
Autobusy Slovak Lines premávajú v hlavných časoch až 3x za hodinu.
Školy
Nachádza sa tu materská a aj základná škola.
Zdravotné služby
K dispozícii je lekáreň a zdravotné služby pre dospelých, deti a dorast.
Potraviny
Nájdete tu viaceré obchody s potravinami, farmárskymi produktmi, ako aj s bezobalový obchodík.
Aktivity
Môžete využiť blízkosť jazier, vodnej zdrže, alebo hrádze.

Podlokality

Zacieľte na to, čo hľadáte

No items found.

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Obec Rovinka je situovaná v blízkosti hlavného mesta, na území nazývanom Žitný ostrov. Od roku 1996 je táto obec začlenená do okresu Senec, Bratislavský kraj.

Rovinka sa v posledných rokoch vyznačuje veľkým nárastom počtu obyvateľov a ostáva vyhľadávaným a obľúbeným miestom pre bývanie. Veľkou výhodou bývania v tejto obci je jednoduché spojenie s Bratislavou - do centra Bratislavy sa v ideálnych podmienkach viete autom dopraviť už za 15 minút. Výhodou je aj blízkosť Šamorína, ktorý je vzdialený iba 5 minútovou cestou autom. Okrem toho z Rovinky premáva frekventovaná autobusová doprava do BA (3x za hodinu), na autobusovú stanicu Mlynské Nivy dorazite za menej ako 25 minút.

Rovinka ponúka komplexnú občiansku vybavenosť: je tu základná škola, materská škola, kultúrny dom, dom smútku, pošta, potraviny, zdravotné stredisko, detské centrum a iné. Novo vybudovaný City park Rovinka (od r. 2018) je menšie obchodné centrum, kde okrem predajne Billa nájdete aj drogériu, výbornú pekáreň alebo autoumývarku/pumpu. 

Ako príjemné miesta na prechádzky či cyklovýlety Vám poslúžia dve štrkové jazerá - Malé jazero Rovinka (rozloha cca. 10ha) a Veľké jazero Rovinka (60 ha), ktoré návštevníci využívajú na kúpanie a člnkovanie. Ak máte domáceho mazlíčka, tak venčenie a výbeh na veľkej lúke taktiež oceníte. Nachádza sa tu aj viacúčelové ihrisko pre voľnočasové aktivity v areáli školy.

Vo vzdialenosti 5 – 6 km je vodná zdrž Čunovo, ktorá ponúka múzeum moderného umenie Danubiana a výborné možnosti športových aktivít (divoká voda, kúpanie, cyklotrasa,..)

Bohužiaľ, Rovinka je súčasťou územia, ktoré je negatívne ovplyvnené prevádzkou Slovnaftu, spaľovne odpadu, ale aj intenzívnou poľnohospodárskou činnosťou. Okrem toho je Rovinka tranzitnou obcou, čím dochádza k znečisteniu ovzdušia aj hustou automobilovou premávkou.  


Čo lokalita ponúka: 

Výhodná poloha v blízkosti hlavných dopravných ťahov

Čo vás očarí: 

Dobré susedské vzťahy, kultúrny program obce

Životný štýl:

Bývanie pre mladých ľudí, ktorým nevadí dochádzanie do mesta 

Čo Vás môže sklamať:

Tranzitná obec - veľký počet prechádzajúcich áut; zápchy v špičkách


Pozrieť ponuky v tejto lokalite

Iné lokality

ak by táto nebola to pravé orechové