Petržalka - Juh a Západ

Bývanie v tesnej blízkosti centra mesta, s výborným dopravným napojením a komplexnou vybavenosťou, najstarší park strednej európy, dunajská cyklohrádza, prírodné kúpalisko Draždiak, chránené Lužné lesy, chorvátske rameno a mnoho ďalšieho...aj to je Petržalka.

102 982 (2018)
28,68 km² (2 868 ha)
Ján Hrčka (SaS, NOVA, KDH, OKS, SME RODINA)
Pozrieť ponuky v tejto lokalite

O bývaní

Rýchly prehľad

Vzdialenosť do centra
Cesta do centra mesta vás z časti Juh a Západ nebude trvať viac ako 10 minút minút.
Spojenie MHD
Školy
Zdravotné služby
Potraviny
Aktivity

Podlokality

Zacieľte na to, čo hľadáte

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Okrem typických betónových panelákov prekvapí Petržalka množstvom miest na rekreáciu, športovanie, ale aj kultúrne vyžitie.

Petržalku delíme na niekoľko častí:

  • Petržalka Háje
  • Petržalka Dvory
  • Petržalka Lúky
  • Petržalka Juh
  • Petržalka Západ (Kopčany)
  • Petržalka Sever (Sad Janka Kráľa, Pečniansky Les, Lido)

Petržalka Juh (Slnečnice, Južné mesto)

Novovznikajúca časť rozvíjajúca sa posledných pár rokov sa rozprestiera južným smerom od Panónskej cesty. Nachádzajú sa tu výhradne novostavby Slnečnice a Južné mesto. Ako rastú bytové domy a aj zástavby rodinných domov, buduje sa aj základná občianska vybavenosť.

V Slnečniciach okrem už existujúcej škôlky a jaslí vznikne v blízkej budúcnosti škola, ktorá bude zahŕňať materskú, základnú a strednú školu. Má ísť o jednu z najmodernejších a najinovatívnejších škôl nielen v Bratislave, ale aj na celom Slovensku.

Nákupy môžete realizovať v lokálnom nákupnom centre - Slnečnice Market. Nájdete tu známe značky ako Billa, Jysk, 101 Drogeriem Super Zoo, lekáreň a iné. Nájdete tu aj časť s farmárskou tržnicou. Tá ponúka stánky s ovocím, zeleninou, farmárske produkty ale aj gastro zónu s rozmanitou ponukou prevádzok svetovej kuchyne.

Slnečnice market, zdroj: slnecnice.sk

Táto časť bude v budúcnosti skvelo prepojená so starým mestom a zvyšnými časťami BA vďaka plánovanej električkovej výstavbe, ktorá bude mať pri Slnečniciach svoju konečnú zástavku, ale aj vďaka napojeniu na nultý obchvat Bratislavy. V súčasnosti tu premávajú autobusy (91 a 191 na zástavku Dvory). Cesta autom taktiež býva bezproblémová.

Čo lokalita ponúka: 

Ide o koniec Petržalky, no stále s dobrou dostupnosťou, kde rastie nové moderné sídlisko zastúpené vyššou mestskou zástavbou, nižšími bytovými domami a aj zástavbou rodinných domov. 

Čo vás očarí: 

Petržalska hrádza v tesnej blízkosti očarí milovníkov športu. Jarovecké rameno a Zemník, nachádzajúce sa v Lužných lesoch taktiež zaujmú milovníkov prírody, prechádzok a vodných športov.

Životný štýl:

Nakoľko táto lokalita ponúka bývanie len pár rokov, orientuje sa najmä na mladých ľudí a mladé rodiny. V blízkej budúcnosti sa dobuduje aj dialničný napájač Jarovce, ktorý pomôže aj dopravnému napojeniu. Blízkosť pohraničných oblastí Rakúska a Maďarska je obyvateľmi vnímaná veľmi pozitívne.

Čo Vás môže sklamať:

Nakoľko je lokalita veľmi rýchlo sa rozvíjajúca, je tu častejší pohyb stavebných mechanizmov.


Petržalka Západ (Kopčany)

Táto lokalita nemala medzi Bratislavčanmi dlhé roky dobrú povesť kvôli sídlisku na Kopčianskej. Aj tu však pokrok mení obraz lokality a postupne sa zlepšuje. Naštartovali to nové projekty v okolí železničnej stanice Petržalka. 

ŽST Petržalka, zdroj:wikipedia

V tejto lokalite má veľké zastúpenie aj výroba, sklady a administratíva. Najväčší boom tejto lokality sa ešte len chystá a to prípravou projektu Nesto, ktorý má obsahovať množstvo administratívnych priestorov, riešiť otázku bývania ako formou moderných bytových domov, tak aj formou nájomných bytov.

Vizualizacia projektu Nesto, zdroj: Lucron

Blízkosť hraníc s Rakúskom a pešia dostupnosť obce Kittsee je taktiež pre mnohých lákadlom.

V tejto časti Petržálky sa nachádza kúpalisko Matadorka. Známy je aj vojenský cintorín v pohraničnom pásme a aj stále zachované bunkre z čias pred pádom železnej opony.

Vojenský cintorín, zdroj: archinet.sk


Čo lokalita ponúka: 

Dobré dopravné napojenie spolu so železničnou stanicou Petržalka. Množstvo nových projektov a pripravovaná výstavba predpovedá tejto lokalite veľmi výrazný rozvoj.

Čo vás očarí: 

Blízkosť Rakúska, či už autom, na bicykli, alebo aj pešo.

Pozrieť ponuky v tejto lokalite

Iné lokality

ak by táto nebola to pravé orechové