Dohodnite si fotenie

Dohodnite si nezáväzné fotenie a my Vám do 24 hodín spracujeme inzerát

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Petržalka - Háje a Lúky

Bývanie v tesnej blízkosti centra mesta, s výborným dopravným napojením a komplexnou vybavenosťou, najstarší park strednej európy, dunajská cyklohrádza, prírodné kúpalisko Draždiak, chránené Lužné lesy, chorvátske rameno a mnoho ďalšieho...aj to je Petržalka.

102 982 (2018)
28,68 km² (2 868 ha)
Ján Hrčka (SaS, NOVA, KDH, OKS, SME RODINA)

O bývaní

Rýchly prehľad

Aktivity
Možnosti behania, bicyklovania, korčuľovania, futbalu, hokeja, tenisu, posilovania a iné.
Potraviny
Nájdete tu Lidl, Tesco, Terno, novú Petržalskú tržnicu, nákupné domy či iné menšie prevádzky.
Zdravotné služby
Okrem veľkej nemocnice Antolská a polikliniky tu nájdete viacero súkromných ambulancií a lekární.
Školy
Skvelá občianska vybavenosť od materských škôl, cez základné, stredné až po vysoké školy.
Spojenie MHD
Výborná dostupnosť do centra mesta MHD (3,93,94,), alebo autom cez obchvat.
Vzdialenosť do centra
Centrum mesta je z Petržalky na skok, či už MHD, autom, alebo aj na bicykli.

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Okrem typických betónových panelákov prekvapí množstvom miest na rekreáciu, športovanie, ale aj kultúrne vyžitie.

Petržalku delíme na niekoľko častí:

  • Petržalka Háje 
  • Petržalka Dvory
  • Petržalka Lúky
  • Petržalka Juh
  • Petržalka Západ (Kopčany)
  • Petržalka Sever (Sad Janka Kráľa, Pečniansky Les, Lido)

Petržalka Háje

Rozprestiera sa od Einsteinovej ulice, pozdĺž Dolnozemskej, ohraničená je Chorvátskym ramenom a Draždiakom.

Pozdĺž Chorvátskeho ramena sú situované klasické vysoké paneláky. Nová výstavba je umiestnená najmä na začiatku časti, v blízkosti ulice Šusteková, kde už 15 rokov postupne pribúdajú nové bytové domy, parky a občianska vybavenosť. Nachádza sa tu aj niekoľko obchodných domov a poliklinika Šusteková.

Časť Háje veľa Bratislavčanov pozná pod názvom Ovsište, ktoré je trochu odklonené od zvyšku Petržalky. Okrem vysokých 12-poschodových panelákov sú pre túto časť typické skôr menšie 3- , 4- , a 5-poschodové bytové domy. Táto časť je ohraničená z jednej strany Dolnozemskou ulicou a Ekonomickou univerzitou a z druhej strany lesom a dostihovou dráhou. Nachádza sa tu aj prvý petržalský zimný štadión, či tréningové futbalové ihrisko. 

Ekonomická univerzita, zdroj: euba.sk

Pri Dolnozemskej ceste sa nachádza rozsiahly komplex Ekonomickej univerzity v Bratislave s počtom študentov prevyšujúci 11 000. Za areálom školy sa rozprestierajú ďalšie športoviská s tenisovými kurtmi a tréningovým areálom pre jazdectvo a napojenie cyklochodníkov na petržalskú hrádzu.

Veľmi známou časťou je areál Dostihovej dráhy, kde sa okrem pravidelných dostihov konajú aj mnohé spoločenské podujatia, koncerty a trhy. Neďaleko je aj kongresové centrum Technopol.

Dostihová dráha, zdroj: Facebook

Čo lokalita ponúka: 

Množstvo zelene a športovísk. Výborná dostupnosť do centra mesta a na obchvat. Byty v tejto lokalite sú obľúbené na prenájom pre študentov Ekonomickej univerzity.

Čo vás očarí: 

Množstvo zelene. Ak máte radi prechádzky, určite si prídete na svoje či už pri Chorvátskom ramene, alebo pri chránených Lužných lesoch.

Životný štýl:

Výborna lokalite pre aktívnych ľudí. Bez nadsázky môžeme povedať že toľko možností športovania a aktívneho odpočinku nenájdete nikde inde v Bratislave. Ak ste fanúšikom behania, bicyklovania, korčuľovania, futbalu, hokeja, tenisu, posilovania či jazdectva, nebudete musieť chodiť ďaleko.

Čo Vás môže sklamať:

Niektoré verejné priestranstvá ešte stále čakajú na obnovu a renováciu.


Petržalka Lúky

Ide o zadnú časť Petržalky. Nachádza sa tu mnoho sídlisk s výškovými panelákmi. Tiahne sa od Technopolu a je ohraničená Panónskou a Dolnozemskou cestou.

Aj v tejto časti nájdete veľké množstvo športovísk a možností rekreácie. Väčšina je koncentrovaná v okolí obľúbeného prírodného kúpaliska Veľký Draždiak. 

Draždiak, zdroj: bratislavastory.com

Dopravná dostupnosť je vďaka Panónskej a Dolnozemskej cesty veľmi dobrá a v centre mesta ste autom do 15min. Náchádza sa tu niekoľko nákupných domov a nová moderná Petržalská tržnica. Okrem výrobkov od slovenských dodávateľov tu nájdete aj produkty svetových regiónov.

Petržalská tržnica, zdroj: hnonline.sk

Do budúcna je plánované predĺženie električkovej trate až do tejto lokality. Pri Dolnozemskej ceste sa nachádza nemocničný komplex spolu s poliklinikou Sv. Cyrila a Metoda známy ako Antolská. 

Čo lokalita ponúka: 

Najvyhľadávanejšia lokalita tejto časti je jednoznačne kúpalisko Veľký Draždiak, ktoré obľubujú obyvatelia celej Bratislavy. Okolo Draždiaka sa tiahne aj Chorvátske rameno, ktoré tu zabáča smerom naspäť k Dunaju. 

Čo vás očarí: 

Okolie Veľkého a malého Draždiaku, okolité lesy, Chorvátske rameno. Všetky tieto miesta sú ako stvorené na prechádzky a odpočinok.

Životný štýl:

Túto časť obľubujú mladé rodiny. V bytových domoch sú najpočetnejšie zastúpené 3- a 4- izbové byty. Cenovo sú výhodnejšie ako na začiatku Petržalky, dostupnosťou aj možnosťami rekreácie nezaostávajú.

Čo Vás môže sklamať:

Obnova verejných priestorov tu začala trochu neskôr.Ponuka domov v tejto lokalite

No Properties found.

Ponuka bytov

Ponuka pozemkov

No Properties found.

#bezprovizie

profesionálny marketing a osobný realitný maklér

Realitní odborníci

Spoznajte našich realitných odborníkov, ktorí vedia ako správne predať predstavu o bývaní a s ňou aj Vašu nehnuteľnosť.

Právny servis

Náš skúsený právny tím sa postará o to, aby celý proces prebehol rýchlo a bezpečne. My Vám ušetríme čas a nervy, Vy dostanete za svoju nehnuteľnosť viac peňazí.

Appka s kontrolou

Komunikujte ONLINE. Nie len so svojim maklérom, ale aj marketingovým alebo právnym poradcom. Kontrola nad predajom prebieha cez moderný nástroj.

Iné lokality

ak by táto nebola to pravé orechové