Petržalka - Sever a Dvory

Bývanie v tesnej blízkosti centra mesta, s výborným dopravným napojením a komplexnou vybavenosťou. Najstarší park strednej európy, dunajská cyklohrádza, prírodné kúpalisko Draždiak, chránené Lužné lesy, chorvátske rameno a mnoho ďalšieho, aj to je Petržalka.

Pozrieť ponuky v tejto lokalite

O bývaní

Rýchly prehľad

Vzdialenosť do centra
Autom ste v centre mesta za 5- 10 min, MHD za 10 - 20 min.
Spojenie MHD
Linky MHD vás spoja so zvyškom mesta.
Školy
Viaceré základné a stredné školy.
Zdravotné služby
Lekáreň a medicínske centrum v Auparku.
Potraviny
Terno, Billa a iné menšie obchody.
Aktivity
Cyklistika na hrádzi, prechádzky či beh v parku.

Podlokality

Zacieľte na to, čo hľadáte

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Okrem typických betónových panelákov prekvapí Petržalka množstvom miest na rekreáciu, športovanie, ale aj kultúrne vyžitie.

Petržalku delíme na niekoľko častí:

  • Petržalka Háje 
  • Petržalka Dvory
  • Petržalka Lúky
  • Petržalka Juh
  • Petržalka Západ (Kopčany)
  • Petržalka Sever (Sad Janka Kráľa, Pečniansky Les, Lido)

Petržalka Sever (Sad Janka Kráľa, Pečniansky Les, Lido)

Petržalka Sever je časť Petržalky tiahnuca sa medzi nábrežím Dunaja a Einsteinovou ulicou. Dnes ju tvorí prevažne zeleň. Nachádzajú sa tu najstarší verejný park v strednej Európe - Sad Janka Kráľa, chránené oblasti (Pečniansky les, Soví les, Lužné lesy) a časti v okolí starého mosta a mosta SNP, kde sa buduje občianska vybavenosť.

Zdroj: Slovakregion.sk

V súčasnosti sa tu nachádza najmä administratíva a občianska vybavenosť. Prvé bratislavské výstavisko Incheba a najväčšie nákupné centrum Petržalky Aupark. V blízkosti Starého mosta sa začína aj s bytovou výstavbou a pozdĺž Einsteinovej ulice sa budujú nové administratívne budovy.

V budúcnosti sú plány o rozšírenie centra Bratislavy o časť Lido (nábrežie oproti Eurovea), kde by malo vzniknúť množstvo administratívnych a bytových objektov priamo na nábreží Dunaja.

Čo lokalita ponúka: 

Najväčšie bratislavské výstavisko Incheba s pestrým programomu, nákupné centrum Aupark, množstvo zelene.

Čo vás očarí: 

Jednoznačne najväčší verejný park strednej Európy - Sad Janka Kráľa. Nábrežie Dunaja je ako stvorené na prechádzku s výhľadom na centrum Bratislavy, viaceré podniky a pontóny na Dunaji ponúkajú množstvo gastro zážitkov. V neposlednom rade je to petržalska hrádza, ktorú s veľkou obľubou využíva množstvo cyklistov, korčuliarov a bežcov.

Životný štýl:

V tomto momente je dostupnosť bývania v tejto časti úplne minimálna, avšak rozvoj do budúcna bude pravdepodobne najmarkantnejší.

Čo Vás môže sklamať:

Od zvyšku Petržalky je predelená Einsteinovou ulicou s ôsmimi jazdnými pruhmi.

Petržalka Dvory

Dvory ohraničuje už spomínaná Einsteinova ulica, Chorvátske rameno a železničná trať s Rusoveckou cestou. 

Dvory sú veľmi husto obývanou časťou, už pri príchode cez most SNP zahliadnete pre Petržalku typické vysoké paneláky. Pravdou je, že postupne sa pristavujú aj v tejto lokalite nové projekty (Einpark, Petržalky City, Petržalske korzo). 

Je tu výborné dopravné napojenie ako na obchvat, tak na električku, ale aj Petržalskú vlakovú stanicu. V tejto časti nájdete Petržalskú hlavnú poštu, daňový úrad, ale aj plaváreň a prvý bratislavský skatepark.

Pri Rusoveckej ceste sa nachádza stará časť Petržalky, momentálne jedniná časť kde nájdete aj rodinné domy. 

Zdroj: imhd.sk

Čo lokalita ponúka: 

Výborná dostupnosť do centra mesta. Veľmi obľúbená pre ľudí pracujúcich v Rakúsku, nakoľko hraničný prechod aj diaľnica sú priamo v tejto časti.  

Čo vás očarí: 

V rámci voľnočasových aktivít a rekreácie určite vyhráva Chorvástke rameno, ktoré sa tiahne od Petržalskej električky, stredom Petržalky. Pozdĺž ramena je cyklochodník, chodníky a veľmi pestrú faunu a flóru.

Životný štýl:

Táto časť je obľúbená svojou dostupnosťou. V centre ste s MHD doslova za pár minút a rovnako aj na bicykli to zvládnete veľmi rýchlo. Veľmi obľúbená aj pre ľudí pracujúcich v Rakúsku, vďaka železničnej stanici. 

Čo Vás môže sklamať:

V cetre časti Dvory je hustejšia zástavba a bytové domy v blízkosti Einsteinovej a Panónskej cesty majú zvýšenú hlučnosť.


Pozrieť ponuky v tejto lokalite

Iné lokality

ak by táto nebola to pravé orechové