Miloslavov

Miloslavov je kľudná obec 20 km juhovýchodne od Bratislavy, ktorá sa skladá z dvoch častí - Miloslavov a Alžbetin dvor. V posledných rokoch obec prežíva rozmach, ktorý súvisí s výhodnou polohou vzhľadom k hlavnému mestu, dobrými dopravnými prepojeniami, kvalitnou infraštruktúrou a pokojným prostredím.

3 035
10,19 km² (1 019 ha)
Milan Baďanský
Pozrieť ponuky v tejto lokalite
Vzdialenosť do centra
Od centra Bratislavy je Miloslavov vzdialený 22 km (30 min autom), od Šamorína 12 km (15 min autom).
Spojenie MHD
Veľkou výhodou je skvelé autobusové a vlakové prepojenie s Bratislavou, aj vďaka vlakom RegioJet.
Školy
V MIloslavove sa nachádzajú dve škôlky a jedna základná škola.
Zdravotné služby
K dispozícii je moderná lekáreň s parkoviskom a lekár pre dospelých s online systémom objednávania.
Potraviny
V súčasnosti sa tu nachádzajú dva obchody s potravinami, v roku 2020 sa plánuje výstavba moderného obchodného domu.
Aktivity
Výborné možnosti športového vyžitia - cyklistika, prechádzky, kúpanie, jazda na koni...

Miloslavov je kľudná obec v Podunajskej nížine, nachádzajúca sa 20 km juhovýchodne od Bratislavy, ktorá sa skladá z dvoch častí - Miloslavov a Alžbetin dvor. Tieto dve časti nie sú prepojené a sú od seba vzdialené cca 1 kilometer. Výhoda bývania v Miloslavove, v porovnaní s okolitými obcami, je aj tá, že nejde o tranzitnú obec, čiže miera prechádzajúcich áut nie je taká vysoká a to sa odzrkadľuje aj na kvalite ovzdušia a hluku.

V posledných rokoch obec prežíva rozmach, ktorý súvisí s výhodnou polohou vzhľadom k hlavnému mestu, dobrými dopravnými prepojeniami, kvalitnou infraštruktúrou a pokojným prostredím. Momentálne obec eviduje okolo 3 000 obyvateľov, pričom novousadlíci tvoria už väčšinu.

Miloslavov ponúka dobrú občiansku vybavenosť, nájdete tu všetko potrebné pre každodenný život -  škôlky, základná škola, potraviny, pošta, futbalové ihrisko, kostol, krčma, alebo aj zmrzlináreň. Na rok 2020 je v časti Alžbetin dvor plánovaná výstavba moderného obchodného centra, v ktorej sa bude nachádzať predajňa Billa. 

V okolí obce je dostatok rekreačných možností - cyklotrasy, jazdecký areál, necelých päť kilometrov od obce sa nachádzajú jazerá Nové Košariská, alebo sa môžete vydať na peknú prechádzku popri ovocnom sade. V susedných obciach Dunajská Lužná a Hamuliakovo je priamy prístup na Bratislavskú hrádzu, ktorá ponúka možnosti bicyklovania, korčuľovania, plávania, či kitesurfing. 

 V neďalekej obci Šamorín sa nachádza multifunskčný areál x-bionic sphere či Aquapark. V budúcnosti sa plánuje výstavba oddychového rezortu “Biskupská Lagúna”, ktorá má slúžiť obyvateľom pre rekreáciu v prírodnom prostredí. 

S hlavným mestom má Miloslavov dobré vlakové a autobusové spojenie, nakoľko sa v obci nachádza autobusová a vlaková zastávka RegioJet.

Cesta autobusom na Mlynské Nivy trvá 20 minút a cesta autom do centra Bratislavy trvá približne 30 minút.

V susednej obci Dunajská lužná začali stavebné prace na rýchlostnej komunikácii R7, ktorá má za cieľ odbremeniť a zrýchliť dopravu do Bratislavy. Okrem toho Vám individuálnu dopravu uľahčí aj plánovaný privádzač na diaľnicu D4, vzdialený iba 3 kilometre v katastri obce Studené.


Čo lokalita ponúka: 

Pokojné, kultivované životné prostredie.

Čo vás očarí: 

Príjemné počasie - Miloslavov patrí k najteplejším oblastiam na Slovensku.

Životný štýl:

Nič iné ako pokojný vidiecký život v Miloslavove nečakajte.

Čo Vás môže sklamať:

Dopravné zápchy v okolí Dunajskej lužnej.


Pozrieť ponuky v tejto lokalite