Miloslavov

Miloslavov je kľudná obec 20 km juhovýchodne od Bratislavy, ktorá sa skladá z dvoch častí - Miloslavov a Alžbetin dvor. V posledných rokoch obec prežíva rozmach, ktorý súvisí s výhodnou polohou vzhľadom k hlavnému mestu, dobrými dopravnými prepojeniami, kvalitnou infraštruktúrou a pokojným prostredím.

3 035
10,19 km² (1 019 ha)
Milan Baďanský
Pozrieť ponuky v tejto lokalite

O bývaní

Rýchly prehľad

Vzdialenosť do centra
Od centra Bratislavy je Miloslavov vzdialený 22 km (30 min autom), od Šamorína 12 km (15 min autom).
Spojenie MHD
Veľkou výhodou je skvelé autobusové a vlakové prepojenie s Bratislavou, aj vďaka vlakom RegioJet.
Školy
V MIloslavove sa nachádzajú dve škôlky a jedna základná škola.
Zdravotné služby
K dispozícii je moderná lekáreň s parkoviskom a lekár pre dospelých s online systémom objednávania.
Potraviny
V súčasnosti sa tu nachádzajú dva obchody s potravinami, plánuje sa výstavba obchodného domu.
Aktivity
Výborné možnosti športového vyžitia - cyklistika, prechádzky, kúpanie, jazda na koni...

Podlokality

Zacieľte na to, čo hľadáte

No items found.

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Miloslavov je kľudná obec v Podunajskej nížine, nachádzajúca sa 20 km juhovýchodne od Bratislavy, ktorá sa skladá z dvoch častí - Miloslavov a Alžbetin dvor. Tieto dve časti nie sú prepojené a sú od seba vzdialené cca 1 kilometer. Výhoda bývania v Miloslavove, v porovnaní s okolitými obcami, je aj tá, že nejde o tranzitnú obec, čiže miera prechádzajúcich áut nie je taká vysoká a to sa odzrkadľuje aj na kvalite ovzdušia a hluku.

V posledných rokoch obec prežíva rozmach, ktorý súvisí s výhodnou polohou vzhľadom k hlavnému mestu, dobrými dopravnými prepojeniami, kvalitnou infraštruktúrou a pokojným prostredím. Momentálne obec eviduje okolo 3 000 obyvateľov, pričom novousadlíci tvoria už väčšinu.

Miloslavov ponúka dobrú občiansku vybavenosť, nájdete tu všetko potrebné pre každodenný život -  škôlky, základná škola, potraviny, pošta, futbalové ihrisko, kostol, krčma, alebo aj zmrzlináreň. Na rok 2020 je v časti Alžbetin dvor plánovaná výstavba moderného obchodného centra, v ktorej sa bude nachádzať predajňa Billa. 

V okolí obce je dostatok rekreačných možností - cyklotrasy, jazdecký areál, necelých päť kilometrov od obce sa nachádzajú jazerá Nové Košariská, alebo sa môžete vydať na peknú prechádzku popri ovocnom sade. V susedných obciach Dunajská Lužná a Hamuliakovo je priamy prístup na Bratislavskú hrádzu, ktorá ponúka možnosti bicyklovania, korčuľovania, plávania, či kitesurfing. 

 V neďalekej obci Šamorín sa nachádza multifunskčný areál x-bionic sphere či Aquapark. V budúcnosti sa plánuje výstavba oddychového rezortu “Biskupská Lagúna”, ktorá má slúžiť obyvateľom pre rekreáciu v prírodnom prostredí. 

S hlavným mestom má Miloslavov dobré vlakové a autobusové spojenie, nakoľko sa v obci nachádza autobusová a vlaková zastávka RegioJet.

Cesta autobusom na Mlynské Nivy trvá 20 minút a cesta autom do centra Bratislavy trvá približne 30 minút.

V susednej obci Dunajská lužná začali stavebné prace na rýchlostnej komunikácii R7, ktorá má za cieľ odbremeniť a zrýchliť dopravu do Bratislavy. Okrem toho Vám individuálnu dopravu uľahčí aj plánovaný privádzač na diaľnicu D4, vzdialený iba 3 kilometre v katastri obce Studené.


Čo lokalita ponúka: 

Pokojné, kultivované životné prostredie.

Čo vás očarí: 

Príjemné počasie - Miloslavov patrí k najteplejším oblastiam na Slovensku.

Životný štýl:

Nič iné ako pokojný vidiecký život v Miloslavove nečakajte.

Čo Vás môže sklamať:

Dopravné zápchy v okolí Dunajskej lužnej.


Pozrieť ponuky v tejto lokalite

Iné lokality

ak by táto nebola to pravé orechové