Dunajská Lužná

Obec Dunajská Lužná sa nachádza na hlavnom ťahu medzi Bratislavou a Komárnom, iba 15 km od Bratislavy a 7 km od Šamorína. Podobne ako jej susedné obce (Rovinka, Kalinkovo, Hamuliakovo) sa Dunajská Lužná stala obľúbenou medzi mladými rodinami, ktoré sa rozhodli vymeniť ruch mesta za pokoj na vidieku.

5 974 (2016)
26,95 km² (2 695 ha)
Štefan Jurčík (nezávislý)
Pozrieť ponuky v tejto lokalite
Vzdialenosť do centra
Do centra Bratislavy je to 17 km, vďaka priamemu spojeniu Vám cesta autom potrvá cca 25 minút. Šamorín je vzdialený menej ako 8 km, autom cca 5 min cesty.
Spojenie MHD
Zo stanice Nové Košariská sa dostanete do centra Bratislavy pravidelným vlakovým a autobusovým spojením za menej ako pol hodinu.
Školy
V Dunajskej Lužnej bude o Vaše deti postarané od jasličiek až po základnú školu.
Zdravotné služby
Okrem súkromných ambulancií sa tu nachádza aj moderné zdravotné stredisko s pediatrickou ambulanciou, ambulanciami všeobecného lekárstva, ale aj s odbornými ambulanciami (zubná, kožná, kardiologická, diabetologická, chirurgická, alebo gynekologická). Veľmi dôležitou súčasťou centra je aj rehabilitačné oddelenie.
Potraviny
Priamo v obci nájdete obchody Coop, Moja Samoška, Terno, domácú pekáreň a dokonca aj bezobalový obchod Špajzka.
Aktivity
Športovci a hlavne cyklisti si tu prídu na svoje vďaka hrádzi a blízkosti dvoch jazier.

Obec Dunajská Lužná sa nachádza na hlavnom ťahu medzi Bratislavou a Komárnom, iba 15 km od Bratislavy a 7 km od Šamorína. Podobne ako jej susedné obce (Rovinka, Kalinkovo, Hamuliakovo) sa stala obľúbenou medzi mladými rodinami, ktoré sa rozhodli vymeniť ruch mesta za pokoj na vidieku. Spĺňa podmienku dobrého spojenia s Bratislavou, ponúka širokú ponuku aktívneho voľnočasového využitia a vďaka viacerým developerským projektom je ponuka bývania stále celkom široká.

V obci nájdete všetko pre plnohodnotný život bez potreby zbytočného cestovania do mesta - supermarkety, pekáreň, poštu, lekáreň, zdravotné stredisko, jasličky, škôlky, základnú školu či detské centrum. V obci nájdete viacere dobré reštaurácie, podniky, kaviarne, ale aj kultúrne centrum s bohatým programom. 

Lokalita ponúka veľa možnosti na voľnočasové vyžitie. V tesnej blízkosti sa nachádzajú dve jazerá (Nové Košariská) s možnosťou kúpania, alebo lovenia rýb. Cyklisti a inline korčuliari ocenia blízkosť hrádze, ktorá Vás dovedie až do Bratislavy. Okrem toho sa v samotnej obci nachádzajú viaceré ihriská a miesta pre oddych. 

https://www.panorama.sk/sk/sprievodca/bratislava-nove-kosariska/2863

Plánovaná výstavba rýchlostnej cesty R7 zjednoduší dopravné spojenie s Bratislavou a aj so Šamorínom, do budúcnosti preto môžete rátať s efektívnejším cestovaním, a zároveň aj s nárastom hodnoty Vašej nehnuteľnosti. V súčasnosti trvá cesta autom do centra Bratislavy 30 minút, vlakom zo stanice Nové Košariská 23 minút, alebo autobusom (z rovnakej stanice) 27 minút.

Čo lokalita ponúka?

Plnohodnotnú občianskú vybavenosť

Čo vás očarí?

Jednoduché spojenie s Bratislavou

Životný štýl?

Pre mladých ľudí, ktorí chcú pracovať v meste, ale žiť “na vidieku”

Čo Vás môže sklamať?

Dopravná situácia v špičkáchPozrieť ponuky v tejto lokalite