Dunajská Lužná

Obec Dunajská Lužná sa nachádza na hlavnom ťahu medzi Bratislavou a Komárnom, iba 15 km od Bratislavy a 7 km od Šamorína. Podobne ako jej susedné obce (Rovinka, Kalinkovo, Hamuliakovo) sa Dunajská Lužná stala obľúbenou medzi mladými rodinami, ktoré sa rozhodli vymeniť ruch mesta za pokoj na vidieku.

5 974 (2016)
26,95 km² (2 695 ha)
Štefan Jurčík (nezávislý)
Pozrieť ponuky v tejto lokalite

O bývaní

Rýchly prehľad

Vzdialenosť do centra
Do centra Bratislavy je to 17 km, vďaka priamemu spojeniu Vám cesta autom potrvá cca 25 minút.
Spojenie MHD
Každých 60 minút premáva autobus na stanicu Nivy z celkom 4 zástavok v obci.
Školy
V Dunajskej Lužnej bude o Vaše deti postarané od jasličiek až po základnú školu.
Zdravotné služby
Okrem súkromných ambulancií sa tu nachádza aj moderné zdravotné stredisko.
Potraviny
Nájdete tu Coop, Moja Samoška, Terno, ale aj bio pekáreň.
Aktivity
Športovci a hlavne cyklisti si tu prídu na svoje vďaka hrádzi a blízkosti dvoch jazier.

Podlokality

Zacieľte na to, čo hľadáte

No items found.

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Obec Dunajská Lužná sa nachádza na hlavnom ťahu medzi Bratislavou a Komárnom, iba 15 km od Bratislavy a 7 km od Šamorína. Podobne ako jej susedné obce (Rovinka, Kalinkovo, Hamuliakovo) sa stala obľúbenou medzi mladými rodinami, ktoré sa rozhodli vymeniť ruch mesta za pokoj na vidieku. Spĺňa podmienku dobrého spojenia s Bratislavou, ponúka širokú ponuku aktívneho voľnočasového využitia a vďaka viacerým developerským projektom je ponuka bývania stále celkom široká.

V obci nájdete všetko pre plnohodnotný život bez potreby zbytočného cestovania do mesta - supermarkety, pekáreň, poštu, lekáreň, zdravotné stredisko, jasličky, škôlky, základnú školu či detské centrum. V obci nájdete viacere dobré reštaurácie, podniky, kaviarne, ale aj kultúrne centrum s bohatým programom. 

Lokalita ponúka veľa možnosti na voľnočasové vyžitie. V tesnej blízkosti sa nachádzajú dve jazerá (Nové Košariská) s možnosťou kúpania, alebo lovenia rýb. Cyklisti a inline korčuliari ocenia blízkosť hrádze, ktorá Vás dovedie až do Bratislavy. Okrem toho sa v samotnej obci nachádzajú viaceré ihriská a miesta pre oddych. 

Nové Košariská

Plánovaná výstavba rýchlostnej cesty R7 zjednoduší dopravné spojenie s Bratislavou a aj so Šamorínom, do budúcnosti preto môžete rátať s efektívnejším cestovaním, a zároveň aj s nárastom hodnoty Vašej nehnuteľnosti. V súčasnosti trvá cesta autom do centra Bratislavy 30 minút, vlakom zo stanice Nové Košariská 23 minút, alebo autobusom (z rovnakej stanice) 27 minút.

Aktuálne sa tu čerstvo posilnili autobusové spoje a to aj vďaka snahe občanov o predĺženie trate mestského spojenie č. 70 (Podunajské Biskupice) aj do Dunajskej Lužnej. Síce sa nepodaril želaný cieľ ale teraz tu na celkom 4 zastávkach premáva obojsmerné spojenie každých 60 minút.

Čo lokalita ponúka?

Plnohodnotnú občianskú vybavenosť.

Čo vás očarí?

Jednoduché spojenie s Bratislavou.

Životný štýl?

Pre mladých ľudí, ktorí chcú pracovať v meste, ale žiť “na vidieku”.

Čo Vás môže sklamať?

Dopravná situácia v špičkách.Pozrieť ponuky v tejto lokalite

Iné lokality

ak by táto nebola to pravé orechové