Dúbravka

Mestská časť Dúbravka, ležiaca na východnom úpätí Devínskej Kobyly, sa nachádza v chránenej oblasti Malých Karpát. Dúbravka je súčasťou okresu Bratislava IV a delí sa na tri časti – Krčace, Záluhy a Podvornice.

33 665 (31. 12. 2019)
8,6 km²
Martin Zaťovič
Pozrieť ponuky v tejto lokalite

O bývaní

Rýchly prehľad

Vzdialenosť do centra
V centre mesta ste autom pri ideálnej premávke do 15 min.
Spojenie MHD
Skvelé prepojenie s inými časťami – premávajú tu autobusy č. 20, 36, 123, 23, 26, 35, 83, 84.
Školy
Sú tu viaceré materské a základné školy, medzi nimi aj Montessori.
Zdravotné služby
Postarajú sa o vás v zdravotných strediskách M.Sch. Trnavského alebo Saratovská.
Potraviny
Nakúpite v Kauflande, Terno, Tesco express či Lidl.
Aktivity
Turistika či oddych v lesoparku, športové centrá, zimný a futbalový štadión, plaváreň a iné.

Podlokality

Zacieľte na to, čo hľadáte

No items found.

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Mestská časť Dúbravka, ležiaca na východnom úpätí Devínskej Kobyly, sa nachádza v chránenej oblasti Malých Karpát. Vďaka jej polohe je táto mestská časť atraktívna pre milovníkov prírody a aktívneho životného štýlu. Na výber sú viaceré turistické či cyklistické trasy, môžete navštíviť jeden z blízkych hradov v okolí (Devínsky hrad, Pajštún, Dobrovodský hrad, Čachtický hrad...), alebo Devínsku Kobylu s úžasným výhľadom. Dúbravkaje súčasťou okresu Bratislava IV a delí sa na tri časti – Krčace, Záluhy a Podvornice.

Dúbravka si po dlhúdobu zachovávala svoj vidiecky ráz, ktorý sa tu uchoval aj po pripojení obce k Bratislave. No rozsiahla výstavba panelákových stavieb v 70. rokoch zmenila charakter tejto štvrte a v súčasnosti dominuje tejto časti sídlisko s vyše 14 000 bytmi. Viaceré nové bytové domy a obchodné prevádzky boli vybudované začiatkom 21. storočia, v súčasnosti tu taktiež nájdete viacero developerských projektov (Dúbravy, Tammi, Čerešne..).

Stará Dúbravka, zdroj:wikipedia

Nájdete tu kompletnú občianskú vybavenosť – materské, základne a stredné školy, obchody,banky, reštaurácie, poštu a iné..V obchodnom dome Saratov, otvorenom v roku 1979, je v súčasnosti viac ako 30 prevádzok, okrem iného aj potraviny Billa, predajňa elektrospotrebičov, drogéria, pošta, lekárne, módne obchody, papiernictvo, kvetinárstvo a kaviareň. Neskôr pribudli predajne Lidl, Billa, OC Dúbrawa, Tesco Expres a Kaufland. Neďaleko Dúbravky,v časti Lamač, sa nachádza Bory Mall, či Hornbach a Mercury Market.

Športovci sa potešia dvom futbalovým štadiónom – FK CRA v Starej Dúbravke a ŠKP Dúbravka. Nachádza sa tu aj zimný štadión, ale na výber je široká ponuka ďalších športovísk. Iuventa ponúka krytú plaváreň, IMET centrum squashové kurty,telocvičňu, sauny či masáže. Zacvičiť si môžete aj  v jednom z mnohých fitness centier. Rodičia s deťmi si obľúbia park na Pekníkovej ulici, známy ako „Pekníčka“, ktorý poskytuje možnosť športu, zábavy a oddychu. Blízko Základnej školy Beňovského sa nachádza Park družby. Pre kultúrne vyžitie môžete navštíviť kino alebo divadlo v dome kultúry.

Zimný štadión, zdroj:wikipedia
Dom kultúry, zdroj:wikipedia

Dúbravka je skvelo prepojená so zvyšnými časťami Bratislavy - v súčasnosti tu premávajú autobusy č. 20, 36, 123, 23, 26, 35, 83, 84, N21 a náhradná linka za električky X5. Električková trať Hanulova – Pri Kríži bola v roku 2014 plne zmodernizovanáa taktiež sa vymenili zastávky MHD a pribudlo niekoľko nových prvkov.

Pozrieť ponuky v tejto lokalite

Iné lokality

ak by táto nebola to pravé orechové