Boldog - Senec

Boldog je malá, kľudná obec vzdialená od Senca len 2 km. Práve vďaka tejto blízkosti k mestu a jeho kompletnej infraštruktúre sa obec začína pomaly rozvíjať.

454 (2016)
4,5 km²
Peter Múčka (nezávislý)
Pozrieť ponuky v tejto lokalite

O bývaní

Rýchly prehľad

Vzdialenosť do centra
Boldog sa nachádza iba 2 km od centra Senca a 35 km od centra Bratislavy.
Spojenie MHD
Priamo autobusom do BA, príp. vlakové spojenie zo Senca.
Školy
V Boldogu sa nachádza materská škola a ZŠ je v Senci.
Zdravotné služby
V obci sa nenachádzajú zdravotnícke zariadenia.
Potraviny
Viaceré menšie aj väčšie prevádzky (Billa, Lidl, Tesco).
Aktivity
Blízke Slnečné jazerá ponúkajú množstvo letných aktivít.

Podlokality

Zacieľte na to, čo hľadáte

No items found.

O lokalite

Začítajte sa do opisu, možno je to to, čo hľadáte

Boldog sa už v minulosti skladal najmä z dvoch národností - slovenskej a maďarskej, vďaka čomu vládne medzi obyvateľmi aj v súčasnosti vzájomná tolerancia a rešpekt. V súčasnosti má obec Boldog menej ako 500 obyvateľov, ale vzhľadom na jej lokalitu a predpokladanú realizáciu stavieb domov a bytov bude mať hustota obyvateľstva naďalej mierne stúpajúcu tendenciu. 


Okolie obce tvoria zväčša polia, severnejšie sa tiahne Martinský les. Pri dobrej viditeľnosti vidno Malé Karpaty (Kamzík, hrad Červený Kameň, Veľkú Homoľu) či Zobor. Práve kvôli otvorenosti okolia a absencii väčších lesov je charakteristickým javom pre túto oblasť veľká veternosť. Zároveň Boldog parí k najslnečnejším obciam na Slovensku. 

Počas týchto slnečných dní určite oceníte blízkosť Slnečkých jazier. Tie priťahujú nielen plavcov, ale aj záujemcov o jachting, potápanie, rybolov, alebo plážový volejbal. Slnečné jazerá sú obľúbené miesto aj pre kultúrne udalosti, letnú sezónu v polovici júna otvára bohaté kultúrne podujatie „Senecké leto“. 

Okrem toho Senec ponúka atrakcie Aquaparku (6 bazénov počas celého roka, 4 tobogány, 6 šmýkačiek, Wellness (8 sáun, masáže), či ďalšie obľúbené jazero “Guláška”. Hráčov golfu poteší blízkosť golfového klubu Borša. 

https://www.hotelsenec.sk/aquapark-senec.html


Kultúrny program je bohatý aj v samotnej obci Boldog - konajú sa tu obecné aj súkromné akcie, vernisáže, divadelné, tanečné, hudobné predstavenia, koncerty, plesy, zábavy, výchovno-vzdelávacie akcie a iné podujatia. V priestoroch kultúrneho domu sa nachádza aj obecná knižnica. 

V obci sa nachádza 1 materská škola s vyučovacím jazykom maďarským. Základné školy navštevujú deti v Senci. Rovnako aj všetky zvyšné služby (obchody, banky, reštaurácie, školy, zdravotnícke zariadenia...) sa nachádzajú v okresnom meste Senec. Pošta sa nachádza v susednej obci Reca. 

V obci sa nachádzajú celkom dve detské ihriská, ktoré sú vybavené modernými preliezačkami pre deti a lavičkami pre dozor konajúcich rodičov.

Dospievajúce deti poteší futbalové ihrisko, kde si môžu každý víkend usporiadať futbalový turnaj a pozvať naň aj rodičov.

Diaľničný privádzač zo Senca umožňuje rýchly presun do centra Bratislavy, ktoré je vzdialené 35 km (cca 30 minút autom), či do Trnavy (25 km, taktiež 30 minút autom). Do Bratislavy sa môžete dopraviť aj priamym autobusovým spojením (45 min), poprípade máte možnosť v Senci prestúpiť na vlak a byť pohodlne za 25 min v Bratislave. Cyklisti ocenia rozsiahlu sieť cyklochodníkov v celom okolí.

Čo lokalita ponúka: 

Kľudné bývanie na dedine, no v tesnej blízkosti mesta

Čo vás očarí: 

Počet slnečných dní a blízkosť Slnečných jazier

Životný štýl:

Vhodné pre ľudí čo pracujú v meste, ale chcú žiť mimo ruch mesta

Čo Vás môže sklamať:

Dopravná situácia v čase špičky

Pozrieť ponuky v tejto lokalite

Iné lokality

ak by táto nebola to pravé orechové