Ku každému plánu znalecký posudok ZADARMO

Okrem toho Vám pridelíme osobného advokáta, ktorý Vám skontroluje zmluvy.

Chcem svoj plán

Hypotekárna kalkulačka

získajte podrobnejší prepočet vďaka nášmu finančnému plánu do 24 hodín
Cena nehnuteľnosti, ktorú chcete financovať
150000€
Objem vlastných prostriedkov
20000€
Splatnosť úveru v rokoch

Výsledná mesačná splátka hypotéky

869

Zobraziť porovnanie bánk
Pre zobrazenie sadzby otočte smartphone
0.5
%
úroková sadzba
0.6
%
úroková sadzba
0.69
%
úroková sadzba
0.79
%
úroková sadzba
0.8
%
úroková sadzba
0.89
%
úroková sadzba
0.95
%
úroková sadzba
0.95
%
úroková sadzba
0.95
%
úroková sadzba
1.09
%
úroková sadzba

Najnovšie rady hypocentra

Refinancovanie úveru po odklade splátok pre Covid-19

Čo ak si niekto požiadal o odklad splátok z dôvodu koronavírusu a rozhodne sa takýto úver refinancovať? Aké sú jeho možnosti a je to vôbec možné? Dozviete sa v nasledujúcom texte kde vám ponúkame aj prehľadnú tabuľku s podmienkami jednotlivých bánk.

Čítať teraz

Ako si zachovať rovnako nízku splátku aj po skončení fixácie

V dobe kedy je 10 ročná fixácia už pomaly štandardom a úrokové sadzby sa pomaly blížia k nule si môžeme všetci položiť jednu otázku. Čo bude keď moja fixácia skončí? Desať rokov je dlhá doba a medzičasom úrokové sadzby môžu narásť keď nie vysoko tak vyššie ako teraz. Aké budú úrokové sadzby v tomto čase? Bohužiaľ pokiaľ nebudeme vlastniť vynález zvaný krištáľová guľa táto informácia bude pre nás záhadou.

Čítať teraz

Ročná percentuálna miera nákladov - RPMN

RPMN alebo “Ročná percentuálna miera nákladov” je čierna skrinka hypotekárnych úverov ktorá môže zaťažovať Vašu peňaženku viac ako si myslíte. Čo to teda je? Touto otázkou sa s našimi klientmi zaoberáme veľmi často. RPMN je reálny náklad s Vašou hypotékou, pretože mesačná splátka nie je to jediné čo okrem istiny a úroku banke platíte. 

Čítať teraz
FAQ

Často kladené otázky

Neviete nájsť odpoveď? Spýtajte sa nás prostredníctvom kontaktného formulára nižšie
Prečo mi treba znalecký posudok a aká je jeho cena?
Znalecký posudok je spolu so žiadosťou o hypotéku nevyhnutnou súčasťou zložky žiadosti o hypotekárny úver (viac o znaleckom posudku TU). Cena znaleckého posudku býva v priemere za byt 150€, za rodinný dom 250€, za bytovú jednotku v rodinnom dome 250€. S našou hypotékou ho získate ZADARMO.
Ako overujete bonitu klienta?
Bonita klienta sa preveruje na analýze s finančným agentom, pomocou série otázok identifikujúce potreby a možnosti klienta. Analýza je osobný alebo online rozhovor, ktorý trvá max 30 minút a jeho účelom je vyplnenie úverového dotazníka, ktorým sa identifikuje spomínaná bonita klienta. Po zadaní podkladov náš systém vypočíta pre klienta ukazovatele DTI a DSTI. Tie vypovedajú o možnej výške úveru pre žiadateľa, viac sa o nich dočítate TU.
Prečo sa hradí Správny poplatok za vklad záložných zmlúv (66€ v štandardnom konaní) v prospech kupujúceho?
Kolok za účelom návrhu na vklad záložného práva banky je súčasťou hypotekárneho procesu. Nakoľko žiadateľom o hypotéku je kupujúci, tento náklad znáša štandardne on. Cena kolku na katastri je 66€ v neskrátenom konaní a podanie záložných zmlúv je jednou zo základných podmienok čerpanie hypotéky. Ušetrite si cestu na kataster a poplatok za kolok s našou službou Hypotéka s výhodami.
Koľko trvá štandardne schvaľovanie hypotéky?
Náš rekord je schválenie do 24 hodín a čerpanie do 9 dní, samozrejme každá jedna hypotéka je individuálna a celý proces sa štandardne dá zvládnuť do 2-3 týždňov, pokiaľ sa nevyskytnú nečakané komplikácii. Štandardne však platí, že pri bytoch sa schválenie hypotéky pohybuje do 1 týždňa a pri domoch a pozemkoch to trvá dlhšie. Najdôležitejšie je mať dopredu nachystané všetky podklady ako znalecký posudok a potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, nakoľko tu sa zbytočne stráca najviac času.
Ako funguje benefit kontrola zmlúv advokátom?
V prípade ak ste klientom služby Hypotéka s výhodami, máte možnosť využiť službu kontroly zmluvnej dokumentácie - rezervačnej a kúpnej zmluvy (ktorý je klientovi predložený zo strany predávajúceho alebo inej RK) prideleným osobným advokátom. Ten vykoná rýchlu kontrolu právneho opisu nehnuteľnosti a stratégie úhrady kúpnej ceny. Odporúčanie a pripomienky komunikuje priamo klientovi, pričom sa stará o vyváženosť a správnosť zmluvy.
Aké poplatky ma s hypotékou ešte čakajú?
Dnes je štandardom mať úrok pod 1%, ten však samozrejme záleží od bonity klienta, nehnuteľnosti a či klient financuje úverom viac ako 80% ceny nehnuteľnosti. Poplatky za žiadanie hypotéky našťastie nie sú, s čím klient musí počítať je náklad na znalecký posudok (ktorý preplácame), kolok na katastri (ktorý preplácame) a poistenie nehnuteľnosti, ktoré si klient hradí sám. Takže jediný náklad na vyše s našou Hypotékou s výhodami je ročné poistné na nehnuteľnosť, ktoré sa rádovo pohybuje v desiatkach eur.

Máte dalšie otázky?

Obráťte sa s nimi na nás a my Vám nezáväzne poradíme
Michal Voronič
Podpora hypoték
(+421) 905 376 845
Ďakujeme! Vašu správu sme dostali a odpovieme Vám do 24h!
Oops! Niečo sa pokazilo, skúste znova prosím.