Ako v priemere klientom na provízii ušetríme 2435€?
#bezprovízie
Ako v priemere ušetríme 2435€?
#bezprovízie

Nové centrum Petržalky - ako bude vyzerať?

Petržalku čakajú v najbližšej dobe veľké zmeny, a to nemáme na mysli len výstavbu druhej etapy električkovej trate, ale aj veľa ďalších projektov. Ich spoločným cieľom je vybudovať z Petržalky plnohodnotnú mestskú časť.

Petržalku čakajú v najbližšej dobe veľké zmeny, a to nemáme na mysli len výstavbu druhej etapy električkovej trate, ale aj veľa iných projektov. Ich spoločným cieľom je vybudovať z Petržalky plnohodnotnú mestskú časť, ktorá je v súčasnosti vnímaná zväčša len ako veľké sídlisko. Premeny ste si mohli všimnúť už pri výstavbe prvej etapy električkovej trate a bezprostrednom okolí. Nové centrum Petržalky by však malo vzniknúť až po dokončení druhej etapy električkovej radiály medzi Rusovskou a Romanovou cestou, teda na území v blízkosti Chorvátskeho ramena a bude pokračovaním projektu Petržalka CIty. 

Petržalka city, vizualizácia, zdroj: A.M. Architects

Developer IURIS Grup si vybral za architektov tohto počinu architektonickú kanceláriu A.M. Architects, ktorá stoji aj za takými projektami ako je letisko M.R. Štefánika, Zuckermandel, alebo bytový dom Fuxová. A.M. Architects majú na svojej stránke zverejnené vizualizácie k projektu Petržalka City, ktoré napovedajú ako bude nové centrum Petržalky vyzerať. Pozdĺž Chorvátskeho ramena vznikne líniový park s viacerými zónami (medzi nimi aj detská zóna, ktorá je už dokončená). V okolí električkovej trate sa ráta s výstavbou cyklotrás, výsadbou stromov a mestským bulvárom. Vybudované priestory a budovy rôznych výšok budú využívané na bývanie, kancelárie, obchody, či iné sociálne potreby a tým sa toto okolie obohatí o občiansku vybavenosť, zjednoduší sa prístup k službám a zvýši sa životná úroveň obyvateľov. A hlavne sa využije doteraz nevyužitý potenciál tejto lokality.

Nové centrum Petržalky, vizualizácia, zdroj: A.M. Architects

Na nové centrum Petržalky si však jeho obyvatelia budú musieť ešte niekoľko rokov počkať. Najprv treba dokončiť električkovú radiálu, s čím sa ráta do konca roka 2023. Developer sa bude musieť neskôr vysporiadať nie len s úradnými postupmi a čakaniami na rôzne povolenia, ale aj s očakávaným odporom miestnych obyvateľov. 

Termín dokončenie výstavby centra Petržalky si preto zatiaľ ešte nikto netrúfa odhadnúť. 

Nové Lido, vizualizácia, zdroj: Iniciatíva Nové Lido

Okrem projektu Petržalka City prichádzajú do Petržalky aj ďalšie veľké projekty, ktoré túto mestskú časť posunú o krok vpred. Medzi najvýraznejšie projekty, ktoré bezpochýb zmenia charakter Petržalky, patrí Nové Lido, Liget, Kopčianka, ďalšie rozširovanie Slnečníc, či veľmi sľubný projekt Nesto. 

Liget, vizualizácia, WSD Development

Petržalku nepochybne čaká veľká transformácia, ktorá síce bude vyžadovať svoj čas, ale veríme, že tejto mestskej časti svitá na lepšie časy.

Pokračujte v čítaní

Zostaňte v obraze

Prehľad najnovších správ z realitného a hypotekárneho trhu raz do mesiaca